GündemAğrı doğalgaza kavuşuyor

Ağrı doğalgaza kavuşuyor

Bir il daha doğalgaza kavuşuyor. Geçtiğimiz yıl ihalesi tamamlanan Ağrı merkez ve Doğubayazıt ilçesinin şebeke döşeme işi tamamlandı. İl merkezi ve Doğubayazıt'a önümüzdeki ay doğalgaz verilecek.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Ağrı doğalgaza kavuşuyor
​Ağrı doğalgaza kavuşuyor

Aksa Doğalgaz tarafından ağustos ayında Ağrı ve Doğubayazıt ilçesinde doğalgaz kullanılmaya başlanacağı bildirildi. Aksa Doğalgaz yapılan açıklamaya göre, yapılacak yatırım kapsamında Ağrı’da ağustos sonuna kadar 12 bin konuta doğalgaz ulaştırılacak. Aksa Doğalgaz’ın 27 ilde faaliyet gösterdiği kaydedilen açıklamada, şirketin yıl sonuna kadar Ağrı’da 20 milyon lira yatırım yapmayı hedeflediği belirtildi.

12 BİN KONUTA GAZ VERİLECEK

Aksa Doğalgaz Üst Yöneticisi Yaşar Arslan, Ağrı ve Doğubayazıt ilçesinin doğalgaza kavuşmasının bölge için önemli bir avantaj olacağını vurgulayarak, “Yapılacak yatırımla kurulacak 150 kilometre şebeke altyapısıyla 12 bin konuta doğalgaz arzı sağlamayı planlıyoruz. Ağrı halkının yatırımlarla birlikte dönüşümlerini sonbahardan önce gerçekleştirmelerini ve bu kış doğalgaz kullanmaya başlamalarını arzu ediyoruz. Gelecek 5 yılda Ağrı ve Doğubayazıt’a 100 milyon lira yatırım yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM