GündemBu da FETÖ mafyası

Bu da FETÖ mafyası

Fetullahçı Terör Örgütü’nün, üst düzey toplantılarının bir SPA merkezinde yapıldığı ortaya çıktı. Organizasyonun göbeğinde örgütün ‘Gayrimeşru işler imamı’ Dilaver Azim’in olduğu, çetenin polis imamı Kozanlı Ömer’in de müdavimlerden olduğu belirlendi.

Cihat ArpacıkYeni Şafak
Bilgisayar programcısı Ahmet Özdemir, Osman Hilmi Özdil, 
emniyet müdürleri Yakup Saygılı, Mahir Çakallı, Hüseyin 
Putur, Ömer Köse ile adlarını bilmediği çok sayıda bürokratın 
SPA merkezine geldiğini anlattı. Ofise, Kaynak Holding’ten gelen şahısların elden yüklü miktarda para aldığını söyledi.
Bilgisayar programcısı Ahmet Özdemir, Osman Hilmi Özdil, emniyet müdürleri Yakup Saygılı, Mahir Çakallı, Hüseyin Putur, Ömer Köse ile adlarını bilmediği çok sayıda bürokratın SPA merkezine geldiğini anlattı. Ofise, Kaynak Holding’ten gelen şahısların elden yüklü miktarda para aldığını söyledi.

'Özbek Dilaver' adıyla bilinen Dilaver Azim, FETÖ’ye kaynak bulmak için işadamlarını yağmalayan, onları haraca bağlayan ve gerektiğinde de mafyayı organize ederek suç çetelerini FETÖ adına kullanan bir isim. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı FETÖ şemasında ismi örgütün “Gayrimeşru işler imamı” olarak geçiyor. Bir süre önceye kadar İstanbul Bakırköy’de SPA ve fitness merkezi olarak işletilen binanın, FETÖ’nün emniyet, yargı, TSK ve istihbarat içine sızdırdığı militanların buluşma merkezi olduğu belirlendi.

5 MİLYON DOLARA SERBEST KALIN

Dilaver Azim kendini bazen Güreş Federasyonu Üyesi bazen de MİT mensubu olarak tanıtıyor. Öncelikli görevi ise yargı ve emniyetteki FETÖ’cülerle işbirliği halinde işadamlarını soymak. Azim ile birlikte çalıştığı sırada FETÖ’nün gadrine uğrayan Hilmi Yenilmez isimli şahıs Emniyet’e konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Dilaver Azim adına borç bulmak için yönlendirildim. Ofise Gülen grubundan, MİT Teşkilatından, Emniyet Teşkilatından, TSK’dan, Adliye Teşkilatından birilerinin gelip gittiğine şahit oldum, Kozanlı Ömer Kod adlı Osman Hilmi Özdil’i ise ilk kez SPA Merkezine ait ofiste gördüm. Dilaver Azim, ofiste gördüğüm yüklü miktarda para için “Hocaefendiye ait hizmet parasıdır” şeklinde cevap verdi. Orhan Eraslan’dan birkaç kez borç para alındı. Sonra Eraslan saunayı satın aldı. 2013'te gözaltına alındık. 4 kişi tutuklandı, cezaevinde görüşüme gelen avukat 5 milyon dolara tahliye olabileceğimizi ve Eraslan’ın ikna edilmesi gerektiğini söyledi.

KURUM SORUNLARI KAFEDE ÇÖZÜLÜYORDU

Bilgisayar programcısı Ahmet Özdemir de Özbek Dilaver’in şirketlerinden birinde çalışanlar arasında. Azim’in çevresindeki insanlarla yaptığı toplantıları şu şekilde anlattı: Bakırköy Mado’da büyük bir yuvarlak masanın başında ben ve yaklaşık 7-8 kişilik bir grubun içerisinde Bakırköy Belediyesinden, Gümrük Müdürlüğünden birileri ve bir valinin oturduğunu gördüm. Her akşam Bakırköy Mado, Zeytinburnu Olivium AVM’deki Mado’da akşam toplantılarına katılmaya başladım. Toplantılara dahil olan insanların büyük bir çoğunluğunun devlet kurumları ile olan sorun ve taleplerini Özbek isimli şahsa bildiriyordu. Dilaver Azim de bu ilişki ve irtibatları Gülen grubu adına gerçekleştiriyordu.

Balyoz hakimi Diken’in evinde

FETÖ tarafından yağmalanan işadamı Orhan Eraslan’ı 2004'ten bu yana tanıdığını ifade eden Ali Rıza Erinci, “SPA merkezine ağırlıklı olarak vali, emniyet müdürü, savcı, hakim gibi üst bürokratlar ve iş adamları geliyordu. Ofise, Özbek isimli şahıs ile Emniyet Müdürleri Yakup Saygılı ve Mahir Çakallı isimli emniyet müdürleri de geliyordu. İş yeri Eraslan tarafından satın alındıktan sonra gözaltına alındım. Sorguda Özbek Dilaver tarafından şikayet edildiğimizi öğrendim. Dilaver Azim isimli şahsa Dilaver Bey şeklinde hitap etmediğimden dolayı Mahir Çakallı tarafından enseme sert tokat atıldı ve ifade sonlandırıldı. Tutuklandıktan sonra cezaevinde Eraslan bana cemaatin hala para istemeye devam ettiğini, verdiği takdirde çıkacaklarını kendisinin vermeyi düşünmediğini söyledi. “Tahliye olduktan sonra Eraslan aleyhine ifade vermem durumunda 100 bin dolar rüşvet teklif ettiler. Kabul etmedim. Dilaver Azim benimle görüşmek istediğinde tedbir amaçlı görüşmeleri kayıt altına almaya karar verdim. Dilaver Azim’in evine gittiğimde TMK 10. Madde ile Özel Yetkili Hakim Ömer Diken oradaydı.” Diken, Kumpas Balyoz davasının da hakimiydi.

Dinlendiğini anladı kıvırdı

2006'da FETÖ ile tanışan daha sonra ayrıldığını belirten Kamil Güzel, “Azim “Hizmet Hareketinin parası” diyerek Kaynak Holding'e teslim ediyordu. 2013'te ülkenin karışacağını cemaat ile ve İsrail bağlantılı olması nedeni ile zarar görmeyeceğini, 1 haftada Vali Selim Cebiroğlu ve Orhan Eraslan’ın gözaltına alınacaklarını söyleyerek bu şahıslar aleyhinde ifade istedi, kabul etmedim. Himmet vermeyen bir şahsı tutuklattılar. Azim Bakırköy Savcısı’ndan özel izin çıkartarak beni cezaevine gönderdi şahsın inadından vazgeçmesi için ikna etmemi istedi” dedi. Dilaver’in kullandığı telefonla ilgili hazırlanan HTS raporunda, Dilaver Azim ile FETÖ’nün üst yöneticilerinden Rahmi Bıyık, Barbaros Kocakurt, Bekir Baz, Ahmet Kirmiç, Ahmet Can, Süleyman Uysal, Reşit Haylamaz, İbrahim Kocabıyık, Ali Çelik, Osman Karakuş, Mustafa Muhammet Günay, Halit Esendir ve Mustafa Özcan’ın sık sık bir araya geldiği tespit edildi. Kendisini temize çıkarmak isteyen Azim, telefonlarının dinlendiğini bile bile FETÖ hakkında “F Tipi örgüt, Allah bunlara fırsat vermesin, Bunlar benden nefret ediyor” ifadeleri kullandı.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Hız yapmak insanların hayatını nasıl karartır?
Hollanda'da hız yapan sürücüler polis tarafından durduruluyor. Ceza yiyeceklerini sanan sürücülerse bunun yerine araçlarına binen bir insanla karşılaşıyorlar Karşılarındaki insan selam verip kendini tanıttıktan sonra işler değişiyor ve bunun sıradan bir polis durdurması olmadığı ortaya çıkıyor.
İsrail eşkıyalığı: Filistin bayrağı astığı için…
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri eşkıyalık yaptı. Dükkanlarındaki Filistin bayrağını kaldırmayan 16 yaşındaki Ahmet'e silahıyla saldıran işgalci askerin insanlık dışı müdahalesi kameraya kaydedildi.
Filistinli çocuklara 'İsrail’in başkenti' soruldu: İşte cevaplar…
Filistin'de geçtiğimiz yıllarda çocuklara 'İsrail'in başkenti neresidir?' diye soruldu ve 'Kudüs' demeleri sonucunda ödül verileceği söylendi. Sizce ne cevap verdiler?
Bu ağaçlar elektrik üretecek
Balıkesir'de bir grup öğrenci, geliştirdikleri "Solar Ağaç" projesiyle vatandaşların telefonlarını ağaçta şarj edip ücretsiz wifi sisteminden faydalanmasını sağlayacak.
Buz tutan göle ilk balık ağları atıldı
Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Ardahan'daki Çıldır Gölü, soğuk havayla birlikte buz tuttu. Yüzeyi buz tutan göl, muhteşem bir görüntü oluştururken, çocuklar buzda kaymanın keyfini yaşadı.
İsrail polisinden Filistin bayrağı açan göstericilere müdahale
İsrail polisi, Doğu Kudüs'te Filistin bayrağı açarak gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahale etti. Ellerindeki Filistin bayraklarını sallayan çocukların üzerine ses bombası atan İsrail polisi, halkın elindeki bayrakları zorla alarak karakola götürdü. Bunun üzerine Kudüslüler, uçan balonlara astıkları Filistin bayrağını gökyüzüne bıraktı.Ellerinin üstünde Kudüs müdafaası
2008 yılında işgalci İsrail'in saldırısında bacaklarını kaybeden ve engelli haliyle 11 kardeşinin geçimini sağlayan 29 yaşındaki İbrahim Ebu Süreyya, Gazze'nin simge isimlerinden biriydi. Ebu Süreyya, protestolar sırasında elektrik direklerine tırmanıp Filistin sancağını en yükseğe dikmesiyle tanınıyordu. Kudüs gösteriler sırasında İsrail askerlerinin kurşunu başına isabet etti ve şehit oldu.‘Kudüs’ zirvesine tepki gösterenlere muhteşem yanıt
Gazeteci Abdurrahman Uzun, İstanbul'da gerçekleştirilen Kudüs Zirvesi'ne 'Neden Doğu Kudüs?' şeklinde tepki gösterenlere yanıt verdi.
Ali Tekintüre'yi kaybettik
Arabesk müziğin duayen ismi tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Hangimiz Sevmedik, Dilek Taşı, Sürünüyorum gibi popüler şarkıların söz yazarı Ali Tekintüre'yi Türk müziğine olan katkıları nedeniyle unutmayacağız.


Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Biruni
Dünyanın 'Orta Asya'da yaşamış deha' olarak kabul ettiği, coğrafya ve tıpta henüz 11. yüzyılda yaptıkları ile çığır açan Biruni'yi Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.Futbolun renkli düşü: Zinedine Zidane
Fransa topraklarında Cezayir asıllı bir ailenin beşinci çocuğu olarak doğup, bugün bile birilerine ilham olmaya devam eden Zidane ya da namı-diğer Zizou'nun kariyerinin satır başları...
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.