Çift kol nakli yapılan Kavdır yoğun bakımda

00:00 Mayıs 02, 2012 Yeni Şafak

Çift kol nakli yapılan Kavdır yoğun bakımda

Fotoğraf: Yeni Şafak
Ailesi, çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır hayatını kaybettiğini açıkladı. Ancak bu bilgi doktorlar tarafından doğrulanmadı.

Türkiye'nin ikinci çift kol nakli gerçekleştirilen 34 yaşındaki Kavdır, tedavi edildiği Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nden taburcu edilmişti.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 20 Ocak'ta 11 saat süren ameliyatla Uşak'ta hayatını kaybeden 39 yaşındaki Ahmet Kaya'nın kolları nakledilen Atilla Kavdır'ın ameliyattan 69 gün sonra taburcu edildi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Ramazanoğlu, çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın yoğun bakım ünitesindeki tedavisine devam edildiğini ancak durumun kritik olduğunu bildirdi.

Ramazanoğlu, bazı yayın organlarında Kavdır'ın hayatını kaybettiğine yönelik haberlerin yer aldığını ancak bu bilginin doğru olmadığını söyledi. 

Kavdır'ın bir süredir yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edildiğini kaydeden Ramazanoğlu, 'Yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesini sürdürüyor ancak durumu kritik' dedi.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Çift kol nakli yapılan Kavdır yoğun bakımda

  Çift kol nakli yapılan Kavdır yoğun bakımda
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#