https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan Biz tevazu ehli olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz tevazu ehli olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

16 yıllık parti, 15 yıllık iktidar dönemimizde durmaksızın, dinlenmeksizin, kesintisiz bir mücadele içinde olduk. Bu süreçte elbette yorulan, yolda kalan, maalesef yolunu şaşıran arkadaşlarımız da oldu. AK Parti'nin en önemli özelliği, sürekli kendini yenileyebilme, kendini tazeleyebilme kabiliyetine sahip olmasıdır. Şimdi önümüzde zorlu bir mücadele dönemi başlıyor. 2019 seçimleri, Türkiye ve dolayısıyla bizim için çok önemli.

AK Parti demek Türkiye demektir, AK Parti zaafa uğrarsa Türkiye zaafa uğrar.

REKLAM

Bugüne kadar her işimizi milletimizle birlikte milletimiz için yaptık.

"Yüzde 48,6 oy da sadece CHP'nin oyu değildir"

16 Nisan'da alınan yüze 51,4 oy AK Parti oyu değildir, bunu bir defa böyle bileceğiz. Ama aynı şekilde hayırcıların aldığı yüzde 48,6 oy da sadece CHP'nin oyu değildir. Şimdi onlar ne yapıyor? Zannediyorlar ki 'Bu oy bizim.' Değil. Onlara en güzel cevabı inşallah 2019'un martında vereceğiz.

Kendi çıkarını, partisinin ve ülkesinin çıkarının önünde tutan hiç kimse, AK Parti'de yöneticiliğe talip olamaz. Davası ve ülkesi için çalışacak, milletimizle kucaklaşacak, proje üretecek herkese yüreğimiz ve kollarımız açıktır.

REKLAM

"Biz tevazu ehli olacağız"

Biz mütevazı olacağız, biz tevazu ehli olacağız. Bizim bakanımız mütevazı olacak, belediye başkanımız mütevazı olacak, milletvekillerimiz mütevazı olacak. Hani tevazuda toprak gibi olmak var ya Mevlana'nın ifadesiyle, böyle olacağız. Yoksa bu makamların bize vermiş olduğu zenginlik hiçbir işe yaramaz. Makamı güçlü kılmaktır aslolan, makamdan güç almak değil. Eğer makamdan güç alarak yoluna yürümeyi düşünüyorsan, geldiğin gibi bu millet seni göndermesini de bilir.

Anamuhalefetin başındaki zat, Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşarak, onların istedikleri gibi davranarak adeta ülkesine karşı savaş açmış durumdadır. Yatırımcılara ve turistlere adeta 'Türkiye'ye gelmeyin' diye yalvaracak, 'Sadece CHP'li belediyelerin olduğu yerlere gelin' diyecek kadar seviye kaybına uğramış.

REKLAM

Gençleri uyardı: icraat gençliği istiyorum
OYNAT 00:47
Gençleri uyardı: icraat gençliği istiyorum
Giresun'da AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençlere uyarılarda bulundu. Erdoğan 'Gençler slogan gençliği istemiyorum. İcraat gençliği istiyorum ona göre' dedi.