GÜNDEM

Eski futbolcu Tayfun Kartal'ın iflasını istedi

Futbolcu Tayfun Korkut, mahkeme kararına rağmen borcunu ödemeyen eski kulübü Beşiktaş'ın iflasını istedi. Beşiktaş'ın eski Teknik Direktörü Gordon Milne de bir süre önce aynı istemle mahkemeye başvurmuştu

ALİ OKTAY/İSTANBUL Yeni Şafak
Beşiktaş'ın iflasını isteyen eski teknik direktör Gordon Milne'nin ardından şimdi de eski futbolcusu Tayfun Korkut, kulübün iflasına karar verilmesini istedi. Profesyonel futbolcu, dava dilekçesinde transfer olduğu dönemde taahhüt edildiği halde 137 bin 500 avroluk alacağının hâlâ ödenmediğini öne sürdü.

İddiaya göre Tayfun Korkut ile Beşiktaş Spor Kulübü arasında 9 Ağustos 2004'te başlayıp 20 Haziran 2006'da sona eren 2 yıl süreli futbolcu sözleşmesi imzalandı. Futbolcuyla temasa geçen Beşiktaş, o dönemde İspanyol kulübü Espanyol De Barcelona ile süren sözleşmesinin korkut tarafından feshedilmesi karşılığında uğrayacağı zararlar ve tranfer garantisi verdi. Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) de futbolcuya transfer garantisi ve Espanyol takımından uğrayacağı zararlara karşılık futbolcuya 275 bin avro vermeyi kabul etti. Futbolcunun uğrayacağı zararlara karşılık 9 Ağustos 2004'te bu hüküm, imza altına alındı. Futbolcunun bu alacağına karşılık Beşiktaş, Kasım 2004 ve Kasım 2005 tarihli iki taksit halinde Tayfun Korkut'a ödeneceğini kabul etti. Tayfun Korkut da Espanyol takımı ile olan sözleşmesini feshetti. Beşiktaş Kul übü Kasım 2004 taksiti 137 bin 500 avroyu zamanı geldiğinde futbolcusuna ödedi.

KULÜBÜN İFLASINA KARAR VERİLSİN

Ancak futbolcuya Kasım 2005'teki ikinci taksit tutarı ödenmedi. Futbolcu da İstanbul 8. İcra Müdürlüğü kanalıyla 137 bin 500 avroluk alacağı için icra ta-kibi başlattı. BJK, futbolcunun 2 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen sözleşmesini 26 Aralık 2005'te tek taraflı feshetmesini gerekçe göste-rerek borcuna itiraz etti. Bir yıldır süren dava, geçen ay Tayfun Korkut'un lehine sonuçlandı. Futbolcuyu haklı bulan mahkeme, 137 bin 500 avronun Beşiktaş Spor Kulübü'nden tahsil edilerek Tayfun Korkut'a verilmesini karara bağladı.

Beşiktaş borcunu hâlâ ödemiyor Mahkemenin kesinleşen kararı üzerine noter kanalıyla tekrar alacağını isteyen futbolcunun avukatı Tolga Başçivi, dava dilekçesinde şunları kaydetti: “Ancak çektiğimiz ihtarnameye rağmen Beşiktaş Kulübü, bugüne kadar borcunu ödememiştir. Beşiktaş Kulübü'nün iflasına karar verilmesini talep ediyoruz.”

Yorum

Çay servisi askerden

Çay servisi askerden

1

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyon sürerken halkın mağdur olmaması için gerekli tedbirler de alınıyor. Evlere gıda paketler..

8 km’den vurdu

8 km’den vurdu

2

Yerli insansız hava aracı Bayraktar, ilk kez Roketsan tarafından geliştirilen harp başlıklı akıllı mühimmatla uçtu. Bayraktar Konya’da yapılan testler..

Düğün evinde eşinin amcasını vurdu

Düğün evinde eşinin amcasını vurdu

3

Sakarya'da düğünevinde meydana gelen silahlı saldırıda, polis memuru damat, kendisi gibi polis olan, eşinin amcasını tabancayla vurarak öldürdü. Eşini..

Ege'de sıcak dakikalar

Ege'de sıcak dakikalar

4

Türk sularına giren Yunan balıkçılar, Türk Sahil Güvenlik ekipleri ile Yunan Sahil Güvenlik ekiplerini Ege Denizi'nde karşı karşıya getirdi. Bir süre ..

İstanbul'un barajlarda 300 günlük suyu var

İstanbul'un barajlarda 300 günlük suyu var

5

Geçen yıllarda yaz aylarında su problemi yaşayan İstanbullular, yaz mevsimi yaklaşırken endişeyle bekliyor. Yetkililerin açıkladığı verilere göre bu y..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi göbeğimizi keseceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi göbeğimizi keseceğiz

6

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör konusunda çifte standarda şahit oluyoruz. 'PYD, YPG terör örgütüdür' diyoruz. ABD Savunma Bakanı ayrı, sözcü ayrı şey sö..

3 ilde Pazartesi günü elektrik kesintisi

3 ilde Pazartesi günü elektrik kesintisi

7

Elektrik şirketinden yapılan açıklamaya göre 2 Mayıs Pazartesi günü üç ilde elektrik kesintisi yaşanacak. Adana, Mersin ve Hatay'da uygulanacak elektr..

Akdeniz'de deprem

Akdeniz'de deprem

8

Akdeniz'de Richter Ölçeği'ne göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Asıl meselemiz içerideki hainler

Asıl meselemiz içerideki hainler

9

Katar dönüşü sorularımızı cevaplayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin insani bir destan yazdığı şu günlerde kendilerini ‘dışarıdaki düşman’dan ço..

Afetlerin ev sahibi

Afetlerin ev sahibi

10

Çamlıca Camii'nin inşaatında 72 metre yüksekliğindeki dev kubbenin beton döküm işlemine başlandı. 50 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği cami, he..

Ünlü heykeltraş 'CHP'ye rüşvet verdim' diyerek kendini ihbar etti

Ünlü heykeltraş 'CHP'ye rüşvet verdim' diyerek kendini ihbar etti

11

Ünlü Heykeltıraş Ragıp Çiçen, İzmir'in CHP'li Karabağlar Belediyesi'ne tehditle ve zorla 1 buçuk milyon lira rüşvet verdiğini iddia ederek kendisi hak..

Kuzey Irak'a hava harekatı

Kuzey Irak'a hava harekatı

12

Kuzey Irak'taki Kandil-Hakkurk ve Avaşin'de tespit edilen hedeflere 4 F-16 ve 14 F-4 2020 savaş uçaklarınının katılımıyla hava harekatı düzenlendi. Şı..

İzinsiz 1 Mayıs hazırlığına gözaltı

İzinsiz 1 Mayıs hazırlığına gözaltı

13

İzmir ve Aydın'da düzenlenen terör operasyonunda 5 kişi gözaltına alındı. İzmir'de 4 adrese operasyon düzenleyen ekipler 4 kişiyi gözaltına aldı. Aydı..

Bin 636 dershane özel okula dönüştü

Bin 636 dershane özel okula dönüştü

14

Milli Eğitim Bakanı Avcı, MHP Milletvekili Faruk Aksu'nun yazılı soru önergesine verdiği yanıtta 2014-2015 arasında kapanan dershane sayısının 2 bin 6..

PKK'dan roketatarlı saldırı

PKK'dan roketatarlı saldırı

15

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısında 1 uzman çavuş şehit oldu, 2 polis yaralandı. Yaralı güvenlik görevlileri Nu..

Demirtaş ABD'de devlete katil dedi

Demirtaş ABD'de devlete katil dedi

16

Washington'da bir toplantıda HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, TAK'ın kanlı eylemleriyle ilgili kendisine yöneltilen soruda her zamanki gibi suçu de..

1 Mayıs baskını

1 Mayıs baskını

17

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan istihbarat çalışmalarının ardından, 1 Mayıs Emek ve İşçi Günü'ne dair eyl..

İran plakalı yolcu otobüsü devrildi

İran plakalı yolcu otobüsü devrildi

18

Erzurum'dan Kars istikametine giden otobüsün şarampole devrilmesi sonucu yaralanan 20 İran uyruklu hastaneye kaldırıldı. Bazı yolcular şoförün uyuduğu..

Meteorolojiden sağanak ve dolu uyarısı

Meteorolojiden sağanak ve dolu uyarısı

19

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman'da sağanak ve dolu bekleniyor. Açıkla..

HDP'li milletvekili terörist cenazesinde

HDP'li milletvekili terörist cenazesinde

20

HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, Kars'ın Kağızman ilçesinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lı teröristin..

+