GündemGeleceğini biliyordum

Geleceğini biliyordum

YeniŞafak AK Parti Burdur 1. sıra milletvekili adayı Reşat Petek’in seçim çalışmalarına katıldı. Vatandaşla sıcak temas halinde olan Petek, Burdur’u köy köy dolaşıyor. Ziyaretleri sırasında demirci dükkanına giren Petek’e, usta Osman Yalçın, Fazilet Partisi dönemindeki seçim fotoğraflarını gösteriyor ve “Bir gün geleceğini biliyordum” diyerek sarılıyor.

Kübra KaraYeni Şafak
28 Şubat'ın mağdurlarından eski Cumhuriyet Başsavcısı Reşat Petek, AK Parti Burdur 1. sıradan milletvekili adayı. Burdur'u adım adım gezen Petek'in, vatandaşlarla kurduğu diyaloglar renkli görüntüler oluşturuyor. Seçim çalışmasına eşlik ettiğimiz gün sabah ilk iş olarak anneler günü programına katılan Petek, tüm ilçelerden gelen yaklaşık 200 kadınla buluştu. Kadınların taleplerini dinleyen Petek, daha sonra AK Parti Kadın Kolları tarafından Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı düzenlenen kadınlar yürüyüşüne katıldı. Anneler günü programının ardından Bucak Kuşbaba Köyü'ndeki keşkek gününe katılan
Petek, burada da vatandaşlarla yakından ilgilendi.

HALKA YABANCILIĞIM YOK

Vatandaşlarla sıcak temasını değerlendiren Petek, “Ben yargı bürokrasisinden geliyorum ama Türkiye'de yargı deyince akla gelen, vatandaşa tepeden bakan, azarlayan eli sopalı bir anlayıştan gelmiyorum. Yargı görevini yaparken de savcılık makam odalarını açık tutan, vatandaşa yakın davranıp derdini dinleyen bir şekilde hizmet yaptım. O yönden halka yabancılığım yok. Ben bu topraklarda doğup büyüdüm. Köyden geliyorum, çiftçi bir ailenin çocuğuyum” dedi.

DEMİRCİ USTASI DUYGULANDIRDI

Seçim ziyaretleri kapsamında yine selam vererek girdiği bir demirci dükkanında, dükkan sahibi tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşıyor. Fazilet Partisi döneminde milletvekilliği için adaylığını koyan Reşat Petek'in o döneme ait seçim fotoğrafını saklayan demirci ustası Osman Yalçın, “Bir gün geleceğini biliyordum” diyor ve Petek'e sarılıyor. Duygulu anlar yaşayan Petek'e demirci ustası, Fazilet Partisi döneminde adaylığı için bu kartları dağıttığı zaman kendisinden aldığını söylüyor.

Pazarda tatlı dağıttı
Alternate Text

Petek, tepsiyi eline alarak vatandaşlara tatlı ikram etti


Her hafta sık sık pazar ziyaretleri yapan Petek, burada da vatandaşlarla koyu bir sohbete dalıyor. Uğradığı bir tezgahtaki kadın satıcı, muhabbet sırasında salatalıkların doğal ve lezzetli olduğunu Petek'e söylüyor. Bunun üzerine salatalıkları satın alan Petek, salatalıkları pazardakilere ikram etmeye başlıyor. Yine pazarda dolaşırken tatlı satan bir satıcıdan tüm tatlıları satın alan Petek, tepsiyi elinde tutarak vatandaşlara ikram ediyor.
Alternate Text

Reşat Petek sık sık vatandaşlarla sohbet etti


Yeni anayasa Türkiye'ye şart

Ziyaretler sırasında sohbet ettiğimiz Petek, AK Parti'nin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışacağına vurgu yaptı. Petek, “Hem 2023'te Türkiye'yi dünya ülkeleri arasında çok iyi bir konuma getirmek, kalkınma konusunda, vatandaşımızın kalkınma, refah seviyesini yükseltmek ama bunu yaparken de tarihinden medeniyetinden, kültüründen, inancından, medeniyet değerlerinden koparmadan bunu yapmak. Bunun için de Türkiye'de sivil bir yeni Anayasa gerekli” ifadelerini kullandı.

Sağlık için pedala kuvvet
Alternate Text


Petek'in hız kesmeyen seçim ziyaretleri bununla da sınırlı kalmıyor. “Sağlıklı hayat, sağlıklı gençlik” adlı bisiklet sürme etkinliğine katılan Petek, vatandaşlarla birlikte bisiklet sürdü. Petek'i kendi aralarında gören gençler de, bol bol fotoğraf çektirdi. Cumhuriyet Meydanı'ndan bisiklet sürmeye başlayan Petek, Köprübaşı'na kadar devam etti. Petek'e yaklaşık 100 bisikletli eşlik etti.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
İsrail polisinden Filistin bayrağı açan göstericilere müdahale
İsrail polisi, Doğu Kudüs'te Filistin bayrağı açarak gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahale etti. Ellerindeki Filistin bayraklarını sallayan çocukların üzerine ses bombası atan İsrail polisi, halkın elindeki bayrakları zorla alarak karakola götürdü. Bunun üzerine Kudüslüler, uçan balonlara astıkları Filistin bayrağını gökyüzüne bıraktı.Ellerinin üstünde Kudüs müdafaası
2008 yılında işgalci İsrail'in saldırısında bacaklarını kaybeden ve engelli haliyle 11 kardeşinin geçimini sağlayan 29 yaşındaki İbrahim Ebu Süreyya, Gazze'nin simge isimlerinden biriydi. Ebu Süreyya, protestolar sırasında elektrik direklerine tırmanıp Filistin sancağını en yükseğe dikmesiyle tanınıyordu. Kudüs gösteriler sırasında İsrail askerlerinin kurşunu başına isabet etti ve şehit oldu.‘Kudüs’ zirvesine tepki gösterenlere muhteşem yanıt
Gazeteci Abdurrahman Uzun, İstanbul'da gerçekleştirilen Kudüs Zirvesi'ne 'Neden Doğu Kudüs?' şeklinde tepki gösterenlere yanıt verdi.
Ali Tekintüre'yi kaybettik
Arabesk müziğin duayen ismi tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Hangimiz Sevmedik, Dilek Taşı, Sürünüyorum gibi popüler şarkıların söz yazarı Ali Tekintüre'yi Türk müziğine olan katkıları nedeniyle unutmayacağız.


Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Biruni
Dünyanın 'Orta Asya'da yaşamış deha' olarak kabul ettiği, coğrafya ve tıpta henüz 11. yüzyılda yaptıkları ile çığır açan Biruni'yi Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.Futbolun renkli düşü: Zinedine Zidane
Fransa topraklarında Cezayir asıllı bir ailenin beşinci çocuğu olarak doğup, bugün bile birilerine ilham olmaya devam eden Zidane ya da namı-diğer Zizou'nun kariyerinin satır başları...
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.
Kudüs zirvesi sonrası Erdoğan'dan tarihi konuşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs Zirvesi'nin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İslam dünyasına seslendi. Erdoğan, "Müslümanlar çaresiz değildir. İman varsa imkan da vardır. Rabbimizin inayetiyle bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız" dedi.
Jandarma'nın yüz tanıyan yeni gözlüğü 'takbul'
Türkiye'de bir firma tarafından güvenlik hizmetleri için üretilen ve "takbul" adı verilen gözlük, yüz tanıma teknolojisi ve daha bir çok özelliği ile şüphelileri tanımada yüksek oranda kolaylık sağlıyor.
Erdoğan'ı Patani'de canlı takip eden yaşlı adam
Tayland'ın güneydindeki Patani'de bir minibüste yolculuk yapan yaşlı adamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonundan izlediği anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Tayland hükümetinin Müslümanlara yaptığı zulümle sık sık gündem olan Patani'deki yaşlı amcanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs için İstanbul'da acil toplanan İslam Konferansı Örgütü'ndeki konuşmasını izlediği anları kaydedip twitter hesabından paylaşan Fatih Öke şu yorumu yaptı: "Önümdeki amca Reis'i canlı takip ediyor. Dünya ile nasıl bütünleştiğimizin en canlı kanıtı."
Erdoğan'dan net mesaj: Kudüs Filistin'in başkentidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a tepki gösterdiği konuşmasında, "Kudüs'ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyorum" dedi.
Filistin bayrağını indirmek isteyen işgalci Yahudinin küstahlığı
Filistin'in El Halil şehrinde bir Yahudi yerleşimcinin küstahca Filistin bayrağını indirmeye çalışması kameraya böyle kaydedilmişti.