GündemGençler Meclise dinamizm katacak

Gençler Meclis’e dinamizm katacak

16 Nisan referandumunu Yeni Şafak ve TVNET ekiplerine değerlendiren Kayserili vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a güvendiklerini ve çocuklarının geleceği için ‘evet’ diyeceklerini söyledi. 18 yaş düzenlemesine de olumlu bakan Kayserililer, “Gençler Meclis’e dinamizm katacak ve ülkeye katkısı olacak” dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Gençler Meclis'e dinamizm katacak
Gençler Meclis'e dinamizm katacak

Kayserili vatandaşlar 16 Nisan halk oylamasını Yeni Şafak ve TVNET’e değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları güveni her fırsatta dile getiren Kayserililer, "Bütün oklar Erdoğan’a yönelmiş durumda çünkü doğru. O yüzden biz hep arkasındayız" diyor. Vatandaşlar ayrıca gençlere seçilme hakkının verilecek olmasının Meclis’e dinamizm katacağını belirterek "Türkiye için iyi olacak" değerlendirmesini yaptı.

CUMHURBAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ

16 Nisan’da ‘evet’ diyeceğini belirten Nazım Erkaya, "Kutlu davasında Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Kim ne derse desin bu yoldan vazgeçmesin. Vatanımızın böyle bir insana ihtiyacı var" diye konuştu. Erkaya, çift başlılığın ortadan kalkmasının olumlu olduğunu kaydederek, "Biz onu yüzde 52 ile oraya getirdik ve yine destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE İÇİN İYİ OLACAK

İstikrar için ‘evet’ diyeceğini belirten Halil Bozdemir ise, "15 yıldır yaptığı hizmetleri görüyoruz, bu yüzden Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz" diye konuştu. 18 maddeyi incelediğini belirten Bozdemir, dikkatini en çok çeken maddenin seçilme yaşının düşürülmesi olduğunu söyledi ve "Türkiye açısından iyi olacağını düşünüyorum" dedi.

20 yıl önce gelseydi yine ‘Evet' derdik
GÜNDEM
20 yıl önce gelseydi yine ‘Evet' derdik

'EVET' YÜZDE 60’I GEÇER

Peynir satarak geçimini sağlayan Muhammet Yılmaz, "Ülkemiz için iyi olacak" şeklinde konuştu. 18 yaşındaki gençlerin Meclis’te olmasını desteklediğini belirten Yılmaz, "Ülkeye katkısı olacak ve Meclis’e dinamizm katacak" dedi. Ali Odunkesen ise ülke genelinde ise yüzde 60’dan fazla ‘evet’ beklediğini kaydederek, "Başka bir seçeneğimiz yok. Geleceğimiz için 'evet' demeliyiz" dedi.

TÜM OKLAR ERDOĞAN'A YÖNELDİ

Yunus Emre’nin, "Ben doğruyu bulmak için okun kime atıldığına bakarım" sözünü hatırlatan Ahmet Soyak, "Şimdi bütün dış güçler birleşti oku Cumhurbaşkanı Erdoğan’a atıyorlar. Ben sadece buna bakarak ‘evet’ derim” diye konuştu.

Yazarımız Erol Göka Kayserililerden 16 Nisan’dan beklentilerini dinledi.

Türkiye’ye yeni elbise lazım

Menderes’in bayrağını Erdoğan’ın taşıdığını söyleyen Mustafa Kaftan, “Yamalıklı elbisenin değişmesi lazım. Artık yeni elbise lazım. Erdoğan’ın tek adamı olmayacak birkaç adamı olacak. Tankların havadan bombalaması Türkiye’nin büyümesine engel oldu. İnşallah yeni sistem sayesinde daha fazla büyüyeceğiz. 600 milletvekiline çıkarılması sayesinde Meclis daha fazla çalışacak, bizlere daha fazla vakit ayıracak. CHP zihniyeti bu ülkeye ne yaptı” ifadelerini kullandı.

Tanju ve Hanife Türkoğlu

Nikahta da 16 Nisan’da da Evet

Evlenecekleri günde referandumla ilgili ekiplerimize açıklama yapan Tanju Türkoğlu, “16 Nisan’da birlikte ‘evet’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı. Türkoğlu, kararının nedenine ilişkin, “Cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Sonuna kadar da destek vereceğiz. Yalnız olmayacak, arkasında biz olacağız” dedi. 15 yıldır Türkiye’nin büyüdüğüne dikkati çeken Türkoğlu, “Ülke bölünecek diyorlar aksine büyümeye devam edecek. Dış güçlerin ve içerideki hainlerin planları bunlar” dedi. Türkoğlu, kendileri arasında konuştukları sloganı ise şöyle belirti: “Hanife’ye de evet 16 Nisan’a da evet.”

Erhan ve Derya Ceyran

GELECEĞİMİZ İÇİN

Kayseri’de dünya evine giren diğer gelin damat çift Erhan ve Derya Ceyran çifti de kararlarının evet olduğunu söyledi. Erhan Ceyran, “Bugün evet dedik, 16 Nisan’da da evet diyeceğiz” derken, gelin Derya da, “Geleceğimiz için evet diyoruz” dedi.

15 Temmuz'da 'Evet' dedik biz
GÜNDEM
15 Temmuz'da 'Evet' dedik biz

Millet seçecek

Erhan ve Ethem Yılmaz kardeşler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 15 senedir elinden geleni yapmaya çalıştığını belirterek “Vatan millet için Erdoğan’ı iyi gördük daha da millete hizmet yapacağı için evet diyoruz" dediler. Tek adamlık söylemlerine inanmadıklarını kaydeden Yılmaz kardeşler, "Seçimle biz seçeceğiz. Seçen yine millet olacak. Bunun neresinde tek adamlık var" diye konuştular.

Yetki millette

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Ali Tekintüre'yi kaybettik
Arabesk müziğin duayen ismi tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Hangimiz Sevmedik, Dilek Taşı, Sürünüyorum gibi popüler şarkıların söz yazarı Ali Tekintüre'yi Türk müziğine olan katkıları nedeniyle unutmayacağız.


Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Biruni
Dünyanın 'Orta Asya'da yaşamış deha' olarak kabul ettiği, coğrafya ve tıpta henüz 11. yüzyılda yaptıkları ile çığır açan Biruni'yi Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.Futbolun renkli düşü: Zinedine Zidane
Fransa topraklarında Cezayir asıllı bir ailenin beşinci çocuğu olarak doğup, bugün bile birilerine ilham olmaya devam eden Zidane ya da namı-diğer Zizou'nun kariyerinin satır başları...
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.
Kudüs zirvesi sonrası Erdoğan'dan tarihi konuşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs Zirvesi'nin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İslam dünyasına seslendi. Erdoğan, "Müslümanlar çaresiz değildir. İman varsa imkan da vardır. Rabbimizin inayetiyle bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız" dedi.
Jandarma'nın yüz tanıyan yeni gözlüğü 'takbul'
Türkiye'de bir firma tarafından güvenlik hizmetleri için üretilen ve "takbul" adı verilen gözlük, yüz tanıma teknolojisi ve daha bir çok özelliği ile şüphelileri tanımada yüksek oranda kolaylık sağlıyor.
Erdoğan'ı Patani'de canlı takip eden yaşlı adam
Tayland'ın güneydindeki Patani'de bir minibüste yolculuk yapan yaşlı adamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonundan izlediği anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Tayland hükümetinin Müslümanlara yaptığı zulümle sık sık gündem olan Patani'deki yaşlı amcanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs için İstanbul'da acil toplanan İslam Konferansı Örgütü'ndeki konuşmasını izlediği anları kaydedip twitter hesabından paylaşan Fatih Öke şu yorumu yaptı: "Önümdeki amca Reis'i canlı takip ediyor. Dünya ile nasıl bütünleştiğimizin en canlı kanıtı."
Erdoğan'dan net mesaj: Kudüs Filistin'in başkentidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a tepki gösterdiği konuşmasında, "Kudüs'ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyorum" dedi.
Filistin bayrağını indirmek isteyen işgalci Yahudinin küstahlığı
Filistin'in El Halil şehrinde bir Yahudi yerleşimcinin küstahca Filistin bayrağını indirmeye çalışması kameraya böyle kaydedilmişti.
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.