GündemHırsızlık parasıyla tatile çıktı

Hırsızlık parasıyla tatile çıktı

Bursa’da ünlü bir otomotiv firmasına yedek parça üreten fabrikadan 20 gün içinde 1 milyon lira değerindeki üretim kalıpları çalındı. Hırsızın fabrikada işçi olarak çalışan Ali D. olduğu tespit edildi. Çaldığı kalıpları sattıktan sonra yıllık izne ayrılan ve Erdek’e tatile giden Ali D. plajda güneşlenirken yakalandı.

Şahin ŞenYeni Şafak
Fabrikadan 20 gün içinde 1 milyon lira değerindeki üretim kalıpları çalındı.
Fabrikadan 20 gün içinde 1 milyon lira değerindeki üretim kalıpları çalındı.

Bursa’da ünlü bir otomotiv firmasına yedek parça üreten dev fabrikadan metal parça üretiminde kullanılan kalıplar çalındı. 3 gün önce ortaya çıkan olayda, vardiya değişimi yapan üretim müdürü, kalıpların birçoğunun yerinde olmadığını fark etti. Fabrika içerisinde kalıplar bulunamayınca polise haber verildi. Fabrikaya gelen polis, güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Yıllık izinde olan personel listesini de isteyen polisin dikkatini bir kişi çekti. Geri dönük kamera kayıtlarını inceleyen polis, Ali D. isimli şüphelinin 20 gün boyunca farklı saatlerde üretim kalıplarını fabrikaya ait sevkıyat aracına yüklediğini belirledi.

PLAJDA YAKALANDI

Şüpheli Ali D.’nin en son 3 gün önce fabrikada olduğunu söyleyen çalışanlar, Ali D.’nin telefonla aradığını bir işçiye yıllık izne çıktığını ve uzun süre dönmeyeceğini söylediğini ifade etti. Ali D.’nin Bursa’daki ikametine giden Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri, şüpheli şahsı evinde bulamadı. Savcılıktan alınan izinle şüphelinin telefon sinyallerini inceleyen ekipler Ali D.’nin Erdek’te olduğunu tespit etti. Bursa’dan yola çıkan bir ekip Erdek’e giderek Ali D.’yi aramaya başladı. Şüphelinin telefon sinyallerini takip eden polis, Ali D.’yi plajda güneşlendiği esnada gözaltına aldı.

REKLAM

50 BİN LİRAYA SATMIŞ

Polisi karşısında görünce neye uğradığını şaşıran Ali D.’nin 20 gün boyunca çaldığı 50 üretim kalıbının akıbeti de ortaya çıktı. İlk ifadesinde hırsızlığı reddeden şüpheli, daha sonra kalıpları çaldığını ve farklı hurdacılara sattığını itiraf etti. 1 milyon lira değerinde olan kalıpları 50 bin liraya satan şüphelinin gösterdiği hurdacılarda arama yapan polis ekipleri, kalıpları bulamadı. Hurdacılara hırsızlık mallarını satmaktan ötürü işlem yapıldı. Ali D. Adliyeye sevk edildi