Gündemİçişleri Bakanlığı Son bir haftada 24 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 24 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, JÖH ve PÖH tarafından gerçekleştirilen 230 operasyonda terör örgütlerine yardım ve yataklık iddiası ile 990 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv
Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Hava ve Kara unsurlarınca 230 operasyon gerçekleştirilmiş, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 990 kişi gözaltına alınmıştır.

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında, DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 70 kişi gözaltına alındı. FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında, FETÖ/ PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 28 kişi gözaltına alındı. Sol terör örgütleriyle mücadele kapsamında, sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 28 kişi gözaltına alındı.

Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda; 13'ü ölü, 11'i teslim olan olmak üzere toplam 24 terörist etkisiz hale getirildi.

Çok sayıda sahte paraya el konuldu

İstanbul ili Başakşehir ve Zeytinburnu semtlerinde iki ayrı şahsa ait matbaalarda yapılan aramalarda; 4.800.000 ABD Doları değerinde 100 ABD Doları banknot, 2.250.000 TL değerinde 100 TL banknot, 7.560.000 TL değerinde 200 TL banknot basmak için sahte para basım kâğıdı, 1.500 rulo halinde basımı yapılmış sahte 100 ABD Doları, 25.200 Vize Belgeleri, 26.400 Çeşitli Tekel ürünlerine ait TAPDK bandrolleri, 375.000 Adet 10 TL değerindeki posta pulu, 1.600 Türkiye Cumhuriyetine ait sahte vize kartı belgesi, 10.000 değişik ülkelere ait sahte kimlik, pasaport ve vize belgelerine ait hologramlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait 42.400 adet sahte egzoz emisyon pulu hologramı, 46.000 Adet sahte takograf kalibrasyon pulu hologramı, 92 Adet Sahte Türkiye Cumhuriyeti boş kimlik kartları. 20.000 civarında sahte 200 TL banknotlara ait ön sağ kısımda bulunan güvenlik şeridi, 1.149 Adet Yunanistan ülkesine ait sahte bos pasaport yaprağı, 12.900 adet muhtelif ülkelere ait sahte resmi kimlik belgeleri hologramları bulunan şeffaf yapışkanlı etiket, 175 adet basımı tamamlanmış ve piyasaya sürmek üzere hazır vaziyette 100 ABD Banknotları, 9 adet basımı tamamlanmış ve piyasaya sürülmek üzere hazır vaziyette bulunan 100 Euro Banknotları, 3 adet basımı tamamlanmış ve piyasaya sürülmek üzere hazır vaziyette bulunan 200 TL Banknot , 36 Adet 100 ABD Doları basım kalıbı , 4 Adet 100 Euro metal basım kalıbı, 40 Adet muhtelit TL metal basım filmi kalıbı, 17 Adet muhtelif TL şeffaf plastik basım filmi kalıbı, 60 Adet 100 ABD Doları şeffaf plastik basım filmi kalıbı, 10 Adet çeşitli ülkelere ait pasaport basım kalıbı, 7 Adet Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı basımında kullanılan film kalıbı, 25 Adet TAPDK Bandrolü basım kalıbı ele geçirildi.

Uyuşturucu operasyonları tüm hızıyla sürüyor

10-13 Mart 2017 tarihleri arasında Edirne ilinde Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti suçunu örgütlü olarak işleyen şüphelilere yönelik yapılan operasyonda 21 şüpheli yakalanmıştır. Suç örgütüne yönelik soruşturmanın başladığı tarihten bu güne kadar 249 gr. Eroin, 1.1 kg Kokain, 15 kg. Esrar, 750 adet extacy hap, 5 tabanca, ve muhtelif fişek ele geçirildi.

14-16 Mart 2017 tarihlerinde Diyarbakır ili Lice İlçesi mülki mülki sınırları içerisinde Şehit J.Asb.Kd.Çvş. Tolga TOPÇUOĞLU Bayrak-41 Operasyonu esnasında araziye gizlenmiş (yaklaşık piyasa değeri 2.040.000TL) 428 kilogram toz esrar, 252 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

11-17 Mart tarihleri arasında Elazığ ve Diyarbakır illerinde Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı suçunu örgütlü olarak işleyen şüphelilere yönelik yapılan operasyonlarda 29 şüpheli yakalanmıştır. Suç örgütlerine yönelik soruşturmanın başladığı tarihten bu güne kadar 12 adet tabanca, 1 tüfek ve bir miktar mühimmat ele geçirildi.


Son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlar
FOTOĞRAF10
Title
13 Mart 2017 günü Van-Saray ilçesinde alınan ihbar üzerine arazide 2 Kalaşnikov ve silahlara ait mühimmat ele geçirilmiştir.
Title
13 Mart 2017 günü Bitlis-Hizan ilçesinde araziye tuzaklanmış 1 EYP tespit edilmiştir.
Title
13 Mart 2017 günü Bitlis-Merkez ilçesinde yapılan yol aramasında, BTÖ mensuplarınca yol kenarına yerleştirilmiş 1 EYP (6 mutfak tüpü ve 500 kg amonyum nitrat ve mazot karışımından oluşan) EYP tespit edilerek imha edilmiştir.
Title
14 Mart 2017 günü Hakkari-Çukurca ilçesi kırsalında yapılan operasyon esnasında, BTÖ mensuplarınca düzenlenen EYP’li saldırı sonucu, 1 güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralanmıştır. Saldırı sonrası devam eden aramalarda arazide; 1 SA-7 füze mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Title
15 Mart 2017 günü Mardin-Mazıdağı ilçesinde (Diyarbakır-Mardin karayolu) , yapılan MayınEYP araması esnasında, BTÖ mensuplarınca düzenlenen EYP’li (500 kg uzaktan komutalı patlayıcı madde) saldırı sonucu, 2 güvenlik görevlisi şehit olmuş, 2 Güvenlik Korucusu hafif şekilde yaralanmıştır.
Title
16 Mart 2017 günü Batman-Merkez ilçesi mülki sınırları içerisinde, alınan ihbar üzerine, BTÖ mensupları tarafından, demir yolu raylarının altına tuzaklanmış, 1 EYP bulunarak etkisiz hale getirilmiştir.
Title
17 Mart 2017 günü Batman ilinde elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda yapılan arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette, 1 Kalaşnikov ile bir miktar mühimmat ele geçirilmiştir.
Title
17 Mart 2017 günü Tunceli-Ovacık ilçesi kırsalında yapılan operasyonda; 2 Kalaşnikov, 1 büyük telsiz, 1 polis kıyafeti, 1 kamerası ele geçirilmiştir.
Title
14 Mart 2017 günü İzmir Kemalpaşa yol kontrol noktasında Mardin ilinden gelen gelen bir yolcu otobüsünün yolcu koltuğunun altında bulunan bir çantada; 1 adet Uzi marka silah, 1 adet Baretta marka tabanca, 2 adet glock marka tabanca, bu silahlara ait 5 adet şarjör ve 480 adet kaleşnikof silaha ait fişek ele geçirilmiş ve olayla ilgili 3 şahıs gözaltına alınmıştır.
Title
19.12.2016 tarihinde AlmanyaBerlin’de Noel pazarında gerçekleştirilen saldırının faili ile irtibatlı olduğu iletilen 3 şahıs şahıs Atatürk havaalında yakalanmıştır.
Son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlar
İçişleri Bakanlığı, JÖH ve PÖH tarafından gerçekleştirilen 230 operasyonda terör örgütlerine yardım ve yataklık iddiası ile 990 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.ÖNERİLEN VİDEOLAR
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.


Erdoğan'ın gençlere tavsiyesi Nuri Pakdil'den Kudüs selamı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere tavsiye ettiği yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Filistin'deki 3. intifada ile ilgili olarak bunları söyledi...
Yabancı gazeteci Yahudilere ağzının payını böyle verdi!
Robert Martin isimli gazetecinin geçtiğimiz yılarda Filistin'in El Halil şehrinde Yahudi yerleşimcilerle yaptığı çarpıcı röportaj büyük ilgi toplamıştı.Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.
Londra’da Türk bayraklı ‘Kudüs’ protestosu
ABD'nin aldığı karara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kudüs kararına karşı çıkan yüzlerce İngiltere vatandaşı, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı. Gösterilerde dikkat çeken detay ise Türk bayraklarıydı...
Trump′ın Kudüs kararına tepki yağdı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Filistin yeniden çatışma bölgesi haline geldi. Trump'ın tepki çeken bu kararı ardından kim dedi? Aradan geçen 68 yıl içinde Filistin toprakları nasıl küçüldü?


Kudüs için bir şey yap!
Kudüs... Kapanmayan yaramız, bitmeyen meselemiz. Şimdilerde ABD'nin skandal kararı ile gündemimizde.


Erbakan Hoca yıllar önce Kudüs için uyarmıştı
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın Kudüs kararı, Necmettin Erbakan'ın yıllar önce ABD'nin İsrail ile ilgili politikalarına yaptığı eleştirileri akıllara getirdi.