Gündemİstanbul ve 8 ile yağış uyarısı

Meteorolojiden İstanbul ve 8 ile yağış uyarısı! 10 Kasım hava durumu

İstanbul ve 8 ile yağış uyarısı

Meteorolojinin bugün için hava durumu tahminlerine göre, İstanbul'un doğu kesimleri hafif sağanak yağışlı, Ankara ve İzmir ise, parçalı ve az bulutlu geçecek. Kocaeli, Sakarya, Karabük, Kastamonu, Rize ve Artvin ile gece saatlerinden sonra Samsun çevrelerinin yağışlı, Kar ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı belirtildi.

Haber MerkeziIHA
Meteorolojiden bazı illere sağanak yağış uyarısı yapıldı.
Meteorolojiden bazı illere sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu, İstanbul'un doğu kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Karabük, Kastamonu, Rize ve Artvin ile gece saatlerinden sonra Samsun çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, genellikle hafif sağanak yağış, Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyredecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

REKLAM

Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı, zamanla Marmara ile güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteorolojinin 10 Kasım Cuma (bugün) için hava durumu tahmin haritası.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:


  • Ankara: Parçalı ve az bulutlu 14
  • İstanbul: Parçalı yer yer çok bulutlu, doğu kesimleri hafif sağanak yağışlı 17
  • İzmir: Parçalı ve az bulutlu 20
  • Adana: Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu 23
  • Bursa: Parçalı bulutlu 17
  • Antalya: Parçalı ve az bulutlu 24
  • Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı 18
  • Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu 17
  • Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu 11
  • Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 18

Tüm illerde hava durumu için tıklayınız

Mevsimin ilk karı düştü
FOTOĞRAF18
Title
Erzincan'ın Tunceli sınırında yer alan 3 bin 463 metre yüksekliğindeki Munzur Dağı'nın zirvesi yağan karla beyaza büründü.
Title
Sarıkamış ilçesinde gece başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak, yüksek kesimlerde kara dönüştü. Cıbıltepe Kayak Merkezi'nin zirvesi de beyaza büründü.
Title
Kars'ın yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı.
Title
Ağrı'da yüksek kesimlere kar yağdı.
Title
Ağrı'da yüksek kesimlere kar yağdı.
Title
Türkiye'nin çatısı olarak bilinen Ağrı Dağı kar yağışı sebebiyle beyaza büründü.
Title
Iğdır ile Ağrı arasında yer alan ve 5 bin 137 metrelik rakımıyla ülkenin en yüksek dağı olması sebebiyle Türkiye'nin çatısı olarak nitelendirilen Ağrı Dağı'na kar yağdı.
Title
Ardahan'ın Posof ilçesinde yüksek kesimlere kar yağdı.
Title
Posof'u çeviren Ilgar Dağı, deniz seviyesinden 2 bin 750 metre yükseklikteki Ariyan Dağı, Türkiye ile Gürcistan sınırındaki Kafkas Dağları beyaza büründü.
Title
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı'na sezonun ilk karı yağdı. Kayseri'de dün akşam saatlerinde şehir merkezinde etkili olan yağmur, Erciyes Dağı'nda kar yağışı olarak kendini gösterdi. 3 bin 917 metre yüksekliğinde bulunan Erciyes Dağı'nın zirvesinden itibaren yağan kar, Erciyes'i beyaza bürüdü.
Title
Van'ın Başkale ilçesinde yüksek kesimlere yılın ilk karı yağdı. Türkiye'nin en yüksek yerleşim yeri olan 2700 rakımlı Başkale ilçesinde dün sabah saatlerinden itibaren aralıklarla devam eden yağmur, akşam saatlerinde ise yerini kar yağışına bıraktı.
Title
Hakkari kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan 3 bin 500 rakımlı Berçelan Yaylası'na yılın ilk karı yağdı.
Title
Rize'nin İkizdere ilçesi Ovit Dağı'nda 2 gündür devam eden yağmur kara döndü. Kar yağışı sebebiyle özellikle Rize-Erzurum kara yolunun 2640 rakımlı Ovit Dağı'nda etkili oldu.
Title
Kentte dün etkili olan sağanak ve soğuk hava, gece saatlerinde yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı.
Title
Erzincan'ın en yüksek dağı olan 3 bin 549 metre yüksekliğindeki Esence Dağı, mevsimin ilk kar yağışı ile beyaza büründü.
Title
Palandöken'e yağan kar böyle görüntülendi.
Title
Doğu Karadeniz'deki en büyük sıradağlar olan ve Rize-Artvin ve Erzurum il sınırları içinde bulunan Kaçkar Dağları'na, hava sıcaklığının mevsim normallerinin altına inmesine bağlı olarak 2 bin rakımdaki yaylalara kar yağdı.
Title
Yetkililer, kar yağışının etkili olduğu yaylalarda bulunan vatandaşlara Çamlıhemşin ilçe merkezine dönmeleri çağrısında bulundu.
Mevsimin ilk karı düştü
Yurdun doğusuna kış erken geldi, yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı düştü.