GündemKadıköy ve Kastamonuda beton pompası dehşeti 1 ölü 2 yaralı

İstanbul Kadıköy ve Kastamonu'da beton pompası dehşeti: 1 ölü 2 yaralı

Kadıköy ve Kastamonu'da beton pompası dehşeti: 1 ölü 2 yaralı

Kastamonu'da, beton pompasının kopan borusunun çarptığı işçi yaşamını yitirdi. Kadıköy'de de beton aktarma mikserinin pompası patladı. Patlamada 2 kişi yaralandı.

Haber MerkeziIHAAA
Kastamonu'da başına beton pompası düşen inşaat işçisi hayatını kaybetti.
Kastamonu'da başına beton pompası düşen inşaat işçisi hayatını kaybetti.

Kastamonu'da, beton pompasının kopan borusunun çarptığı işçi yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Feza Sokağı'ndaki bir inşaatta çalışan Kadir Kartal'a (28), beton pompasının kopan borusu çarptı.

Ağır yaralanan Kartal, 112 Acil Servis ekibince Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kartal, hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Kadıköy'de beton aktarma mikserinin pompası patladı: 2 yaralı

Öte yandan İstanbul Kadıköy'de de bir inşaat çalışması sırasında beton aktarma mikserinin pompası patladı. Patlamada yarlanan 2 işçi, inşaatın temelinden vinçle yukarı çekilerek hastaneye kaldırıldı.

Olay, Kadıköy Caddebostan Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde bir inşaat çalışması sırasında meydana geldi.

İddiaya göre, inşaatın temeline beton atarken beton mikserinin pompası patladı. Bu sırada beton mikserinin aktarma hortumlarını tutan Yunus Dağ ve Emrumiye Dağ isimli 2 işçi patlamada yaralandı. Patlamanın hemen ardından olay yerine itfaiye ve ambulans ekipleri gönderildi.

REKLAM

İtfaiye ekipleri yaralanan işçileri inşaatın temelinden çıkarmak için çalışma başlattı. Yaralanan işçiler itfaiye ekiplerince vinçle yukarı çıkarıldı.Çalışmalar sırasında olay yerinde bulunan işçiler patlamanın beton mikserinin pompasından kaynaklandığını ileri sürdü.

İşçiler, "Temele beton dökülüyordu. İşçiler o anda hortumun ucundan tutuyordu. Patlama olunca yaralandılar" dedi.