GündemKılıçdaroğlu durmadan yalan söylüyor yüzü de kızarmıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: Kılıçdaroğlu durmadan yalan söylüyor, yüzü de kızarmıyor

'Kılıçdaroğlu durmadan yalan söylüyor yüzü de kızarmıyor'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Hitlerin meşhur adamı olan Joseph Goebbels’e benzettiğini ifade ederek, "Durmadan yalan söylüyorlar, ama yüzü de kızarmıyor. Kurduğumuz bu dirliği, bu düzenliği bozmak için dışarıda envai türlü oyun oynanıyor" dedi.

Haber MerkeziIHA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Bitlis'te
IHA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Bitlis'te
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Bitlis'te
IHA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Bitlis'te

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Hitlerin meşhur adamı olan Joseph Goebbels’e benzettiğini ifade ederek, “Durmadan yalan söylüyorlar, ama yüzü de kızarmıyor” dedi.

Bazı açılışlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis’te bulunan Bakan Mehmet Özhaseki, Bitlis Valiliği ziyaretinin ardından çarşı merkezinde hayata geçirilen ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesinin açılış kurdelesini kesti.

Arifbey Caddesi’nde açılış yapan Özhaseki, esnafı da ziyaret etti. Ardından AK Parti İl Başkanlığına geçen Bakan Özhaseki, burada ‘Aralık Ayı Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, Kılıçdaroğlu’nu Hitlerin meşhur adamı olan Joseph Goebbels’e benzettiğini ifade ederek, “Meşhur Hitlerin bir bakanı vardı, adı Joseph Goebbels. Hitlerin propaganda bakanıydı. Onun en önemli özelliği şuydu. ‘Bir, yalan söyleyeceksiniz. İki, yalanı tekrar edeceksiniz. Üç, büyük büyük yalan söyleyip tekrar edeceksiniz ki toplumu buna inandırabilesiniz’ derdi. Aynen bu taktiğe başladılar şimdi. Durmadan yalan söylüyorlar, ama yüzü de kızarmıyor. Kurduğumuz bu dirliği, bu düzenliği bozmak için dışarıda envai türlü oyun oynanıyor” dedi.
"Tam dönüm noktasındayız"

REKLAM

Rıza Sarraf üzerinden Türkiye’ye şantaj yapıldığını anlatanda Bakan Özhaseki, “Hep birlikte biz PKK gibi belayı yaşadık. Allah bir daha göstermesin, defter kapandı inşallah, bir daha açılmayacak. Zaten Güneydoğu’da yapılan çatışmalardan 70 bine yakın kardeşimizin evi yıkıldı. 35-40 binin evi onarılacak durumdaydı, paralarını tek tek ödedik. 30 bine yakın evi de bitirerek teslim ettik. Oradaki kardeşlerimize evinde ayrıldığı günden bugüne kadar kira paralarını ödedik. Yani devlet bir elini kötüye vurunca, şefkat eli de mazlumun yaralarını sarıyor. Tam dönüm noktasındayız. İçeriden ve dışarıdan fitne kuyuları yaptıklarının farkındayız. Şu anda Amerika’da devam eden o çadır tiyatrosunda bile Türkiye’nin başına örülecek çorabın nasıl bir şey olduğunun siz farkındasınız. Buradan götürdükleri bir adamı ‘ya 110 sene içeride yatacaksın ya da şu yalanları söyle kurtul’ şantajını önüne sürüp, FETÖ’cülerle birlikte yürüyüp sonra FETÖ’cülerin satın aldığı hakimlerle beraber karar verdirmek kadar adilik olmaz. Bütün bu işlerin farkındayız. Onların bize vereceği zarar yok, hiç umurumuzda bile olmaz” dedi.
"Bu coğrafya, mazlumların sığınma yeri oldu"

REKLAM

Zor bir coğrafyada yaşadıklarını belirten Bakan Özhaseki, “Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın zorluğu belki biraz koşularımızdan kaynaklanıyor, belki inançlarımızdan, bekli de kadim medeniyetlerimizden kaynaklanıyor. Çevremize liderlik eden bir ülke olmamızdan kaynaklanıyor. Belki çevremizde liderlik edecek başka ülke olmayıp da Türkiye olarak bizde onları şemsiye altında tutarak mazlumun derdine deva olarak önümüzdeki yollara hızla devam ettiğimiz için üzerimize haset geliyorlar. Bu coğrafya dünyanın eski yerleşim yerlerinden birisidir. Son dönemde de mazlumların sığınma coğrafyası oldu. Son yüzyılda Balkanlarda daralan kardeşlerimiz buraya gelmişler. Şunu da bilelim ki bu dünyaya gelirken kimse dilekçe vererek gelmiyor. Allah böyle takdir etmiş, böyle yaratmış, peki fark nerde, tabi ki adamlıkta” şeklinde konuştu.

REKLAM

Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Medyaya
tehdit
GÜNDEM
Medyaya tehdit

ÖNERİLEN VİDEOLAR
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.


Erdoğan'ın gençlere tavsiyesi Nuri Pakdil'den Kudüs selamı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere tavsiye ettiği yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Filistin'deki 3. intifada ile ilgili olarak bunları söyledi...
Yabancı gazeteci Yahudilere ağzının payını böyle verdi!
Robert Martin isimli gazetecinin geçtiğimiz yılarda Filistin'in El Halil şehrinde Yahudi yerleşimcilerle yaptığı çarpıcı röportaj büyük ilgi toplamıştı.Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.
Londra’da Türk bayraklı ‘Kudüs’ protestosu
ABD'nin aldığı karara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kudüs kararına karşı çıkan yüzlerce İngiltere vatandaşı, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı. Gösterilerde dikkat çeken detay ise Türk bayraklarıydı...
Trump′ın Kudüs kararına tepki yağdı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Filistin yeniden çatışma bölgesi haline geldi. Trump'ın tepki çeken bu kararı ardından kim dedi? Aradan geçen 68 yıl içinde Filistin toprakları nasıl küçüldü?


Kudüs için bir şey yap!
Kudüs... Kapanmayan yaramız, bitmeyen meselemiz. Şimdilerde ABD'nin skandal kararı ile gündemimizde.


Erbakan Hoca yıllar önce Kudüs için uyarmıştı
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın Kudüs kararı, Necmettin Erbakan'ın yıllar önce ABD'nin İsrail ile ilgili politikalarına yaptığı eleştirileri akıllara getirdi.
Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Belhi
İslam'ın gurur kaynağı olan, bilinen ilk bilişsel psikolog, beden ve akıl sağlığını ayıran ilk hekim El Belhi'yi bu haftaki Müslüman Alimler serimizde ele aldık. İşte yerin resmini ilk kez kullanarak coğrafyada, akıl sağlığına önem vererek psikolojide çığır açan Müslüman Alim el Belhi...


Ünlü sunucudan muhteşem Kudüs yorumu
Ünlü sunucu ve gazeteci Abdurrahman Uzun, ABD Başkanı Donald Trump'ın aldığı skandal Kudüs kararını 'İncil okurken sigara içilir mi?' hikayesi üzerinden 3 dakikada böyle özetledi.