GündemKılıçdaroğlu FETÖ ağzıyla konuşur

Kılıçdaroğlu FETÖ ağzıyla konuşur

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yargı üzerinden yapılan spekülasyonları eleştirdi. Gül, “Yargı üzerinde spekülasyonlar yapmak, hiç kimseye fayda getirmez” diye konuştu. Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren Gül, “FETÖ’cülerin ağzıyla konuşur” dedi.

Yasemin AsanYeni Şafak
​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül,
​Adalet Bakanı Abdülhamit Gül,

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Bakan Gül, 15 Temmuz gazileri, şehit ve gazi yakınları ile devlette istihdam edilen gazi ve şehit yakınlarıyla Hakimevi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Gül, burada yaptığı konuşmada, darbe girişimine karşı asil Türk milletinin onurlu karşı çıkışının nesilden nesile anlatılacak bir destan niteliği taşıdığını belirtti.

HAYASIZCA AKINA KARŞI MİLLETİMİZ DUR DEDİ

15 Temmuz’da devletin, bayrağın, ezanın ortadan kaldırılmasına yönelik işgal girişiminde bulunulduğunu anımsatan Bakan Gül, “Cumhurbaşkanımıza suikast düzenlemek ve Türkiye’yi işgal etmek için yapılan bu girişime, bu hayasızca akına karşı aziz milletimiz göğsünü siper etmiştir. Gerçekten o gün, genci, yaşlısı, zengini, fakiri, doğulusu ve batılısı tüm millet tırnak gibi iç içe girmiş ve aziz vatanımızı, devletimizi korumuştur.” diye konuştu.

REKLAM

BIRAKALIM YARGI KARARINI VERSİN

Bakan Gül, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirenlerin yargı önünde hesap verdiğini belirterek, Türk yargısına güvenilmesi gerektiğini bildirdi. “Hakim ve savcılarımız bağımsız, tarafsızdır ve hukukun, adaletin gereği neyse asla ondan şaşmamışlardır, şaşmayacaklardır. Yargı üzerinde spekülasyonlar yapmak, hiçbir kimseye fayda getirmez.” diyen Gül, konuşmasına şöyle devam etti: “Bırakalım bağımsız ve tarafsız yargı, bu yargılamasını hukukun çizgisinde kararlarını versin. Sizler de duruşmaları takip ediyorsunuz. Orada bir tiyatronun nasıl oynandığını görüyorsunuz. Maalesef dışarıda da birilerinin bu söyleme destek verdiğini üzülerek görüyoruz.

15 TEMMUZ RUHUNU İNCİTİYOR

Partiyi, CHP’yi ayrı tutuyorum ama ana muhalefetin Genel Başkanı’nın ifadeleri gerçekten 15 Temmuz ruhunu incitmektedir. Milletvekilinin açıklaması, 15 Temmuz şehitlerinin ruhunu ve gazilerimizi incitmektedir. FETÖ’nün ağzıyla konuşan bir ana muhalefet Genel Başkanı var ve bu demokrasimiz açısından çok üzücü bir durumdur. Duruşmaya gidin, o FETÖ’cülerin yapmış olduğu konuşmaları dinleyin, gelin bakın ana muhalefet Genel Başkanı’nın konuşmaları da birbirine çok benziyor. Ya onlar alıyor savunmayı ya bu alıyor, işin içinden çıkamadım.”

REKLAM