GündemLüks araç TIRdan çıktı

Lüks araç TIR'dan çıktı

Amasya'da gerçekleştirilen yol kontrolü sırasında güvenlik güçlerinin şüpheli bir TIR'ı durdurması sonucu yapılan aramada piyasa değeri 200 bin lira olan lüks araç ele geçirildi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Aracın TIR'la taşındığı tespit edildi.
Aracın TIR'la taşındığı tespit edildi.
Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Hava ve Kara unsurlarınca 230 operasyon gerçekleştirilmiş, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 990 kişi gözaltına alındı.

İstanbul ili Başakşehir ve Zeytinburnu semtlerinde iki ayrı şahsa ait matbaalarda yapılan aramalarda; 4.800.000 ABD Doları değerinde 100 ABD Doları banknot, 2.250.000 TL değerinde 100 TL banknot, 7.560.000 TL değerinde 200 TL banknot basmak için sahte para basım kâğıdı, 1.500 rulo halinde basımı yapılmış sahte 100 ABD Doları, 25.200 Vize Belgeleri, 26.400 Çeşitli Tekel ürünlerine ait TAPDK bandrolleri, 375.000 Adet 10 TL değerindeki posta pulu, 1.600 Türkiye Cumhuriyetine ait sahte vize kartı belgesi, 10.000 değişik ülkelere ait sahte kimlik, pasaport ve vize belgelerine ait hologramlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait 42.400 adet sahte egzoz emisyon pulu hologramı, 46.000 Adet sahte takograf kalibrasyon pulu hologramı, 92 Adet Sahte Türkiye Cumhuriyeti boş kimlik kartları. 20.000 civarında sahte 200 TL banknotlara ait ön sağ kısımda bulunan güvenlik şeridi, 1.149 Adet Yunanistan ülkesine ait sahte bos pasaport yaprağı, 12.900 adet muhtelif ülkelere ait sahte resmi kimlik belgeleri hologramları bulunan şeffaf yapışkanlı etiket, 175 adet basımı tamamlanmış ve piyasaya sürmek üzere hazır vaziyette 100 ABD Banknotları, 9 adet basımı tamamlanmış ve piyasaya sürülmek üzere hazır vaziyette bulunan 100 Euro Banknotları, 3 adet basımı tamamlanmış ve piyasaya sürülmek üzere hazır vaziyette bulunan 200 TL Banknot , 36 Adet 100 ABD Doları basım kalıbı , 4 Adet 100 Euro metal basım kalıbı, 40 Adet muhtelit TL metal basım filmi kalıbı, 17 Adet muhtelif TL şeffaf plastik basım filmi kalıbı, 60 Adet 100 ABD Doları şeffaf plastik basım filmi kalıbı, 10 Adet çeşitli ülkelere ait pasaport basım kalıbı, 7 Adet Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı basımında kullanılan film kalıbı, 25 Adet TAPDK Bandrolü basım kalıbı ele geçirildi.

Operasyonlar kapsamında jandarma ekipleri dikkati çeken bir yöntemle karşılaştı. 12 Mart'ta Amasya'da yapılan yol kontrolü sırasında şüpheli bir TIR durduruldu. TIR'da yapılan arama kapsamında piyasa değeri 200 bin lira olan lüks bir araç tespit edildi. Yasadışı yollarla yurda getirildiği tespit edilen araç ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 24 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada 24 terörist etkisiz hale getirildi


Son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlar
FOTOĞRAF10
Title
13 Mart 2017 günü Van-Saray ilçesinde alınan ihbar üzerine arazide 2 Kalaşnikov ve silahlara ait mühimmat ele geçirilmiştir.
Title
13 Mart 2017 günü Bitlis-Hizan ilçesinde araziye tuzaklanmış 1 EYP tespit edilmiştir.
Title
13 Mart 2017 günü Bitlis-Merkez ilçesinde yapılan yol aramasında, BTÖ mensuplarınca yol kenarına yerleştirilmiş 1 EYP (6 mutfak tüpü ve 500 kg amonyum nitrat ve mazot karışımından oluşan) EYP tespit edilerek imha edilmiştir.
Title
14 Mart 2017 günü Hakkari-Çukurca ilçesi kırsalında yapılan operasyon esnasında, BTÖ mensuplarınca düzenlenen EYP’li saldırı sonucu, 1 güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralanmıştır. Saldırı sonrası devam eden aramalarda arazide; 1 SA-7 füze mühimmatı ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.
Title
15 Mart 2017 günü Mardin-Mazıdağı ilçesinde (Diyarbakır-Mardin karayolu) , yapılan MayınEYP araması esnasında, BTÖ mensuplarınca düzenlenen EYP’li (500 kg uzaktan komutalı patlayıcı madde) saldırı sonucu, 2 güvenlik görevlisi şehit olmuş, 2 Güvenlik Korucusu hafif şekilde yaralanmıştır.
Title
16 Mart 2017 günü Batman-Merkez ilçesi mülki sınırları içerisinde, alınan ihbar üzerine, BTÖ mensupları tarafından, demir yolu raylarının altına tuzaklanmış, 1 EYP bulunarak etkisiz hale getirilmiştir.
Title
17 Mart 2017 günü Batman ilinde elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda yapılan arazi aramasında toprağa gömülü vaziyette, 1 Kalaşnikov ile bir miktar mühimmat ele geçirilmiştir.
Title
17 Mart 2017 günü Tunceli-Ovacık ilçesi kırsalında yapılan operasyonda; 2 Kalaşnikov, 1 büyük telsiz, 1 polis kıyafeti, 1 kamerası ele geçirilmiştir.
Title
14 Mart 2017 günü İzmir Kemalpaşa yol kontrol noktasında Mardin ilinden gelen gelen bir yolcu otobüsünün yolcu koltuğunun altında bulunan bir çantada; 1 adet Uzi marka silah, 1 adet Baretta marka tabanca, 2 adet glock marka tabanca, bu silahlara ait 5 adet şarjör ve 480 adet kaleşnikof silaha ait fişek ele geçirilmiş ve olayla ilgili 3 şahıs gözaltına alınmıştır.
Title
19.12.2016 tarihinde AlmanyaBerlin’de Noel pazarında gerçekleştirilen saldırının faili ile irtibatlı olduğu iletilen 3 şahıs şahıs Atatürk havaalında yakalanmıştır.
Son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlar
İçişleri Bakanlığı, JÖH ve PÖH tarafından gerçekleştirilen 230 operasyonda terör örgütlerine yardım ve yataklık iddiası ile 990 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.ÖNERİLEN VİDEOLAR
Filistinli çocuklara 'İsrail’in başkenti' soruldu: İşte cevaplar…
Filistin'de geçtiğimiz yıllarda çocuklara 'İsrail'in başkenti neresidir?' diye soruldu ve 'Kudüs' demeleri sonucunda ödül verileceği söylendi. Sizce ne cevap verdiler?
Bu ağaçlar elektrik üretecek
Balıkesir'de bir grup öğrenci, geliştirdikleri "Solar Ağaç" projesiyle vatandaşların telefonlarını ağaçta şarj edip ücretsiz wifi sisteminden faydalanmasını sağlayacak.
Buz tutan göle ilk balık ağları atıldı
Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Ardahan'daki Çıldır Gölü, soğuk havayla birlikte buz tuttu. Yüzeyi buz tutan göl, muhteşem bir görüntü oluştururken, çocuklar buzda kaymanın keyfini yaşadı.
İsrail polisinden Filistin bayrağı açan göstericilere müdahale
İsrail polisi, Doğu Kudüs'te Filistin bayrağı açarak gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahale etti. Ellerindeki Filistin bayraklarını sallayan çocukların üzerine ses bombası atan İsrail polisi, halkın elindeki bayrakları zorla alarak karakola götürdü. Bunun üzerine Kudüslüler, uçan balonlara astıkları Filistin bayrağını gökyüzüne bıraktı.Ellerinin üstünde Kudüs müdafaası
2008 yılında işgalci İsrail'in saldırısında bacaklarını kaybeden ve engelli haliyle 11 kardeşinin geçimini sağlayan 29 yaşındaki İbrahim Ebu Süreyya, Gazze'nin simge isimlerinden biriydi. Ebu Süreyya, protestolar sırasında elektrik direklerine tırmanıp Filistin sancağını en yükseğe dikmesiyle tanınıyordu. Kudüs gösteriler sırasında İsrail askerlerinin kurşunu başına isabet etti ve şehit oldu.‘Kudüs’ zirvesine tepki gösterenlere muhteşem yanıt
Gazeteci Abdurrahman Uzun, İstanbul'da gerçekleştirilen Kudüs Zirvesi'ne 'Neden Doğu Kudüs?' şeklinde tepki gösterenlere yanıt verdi.
Ali Tekintüre'yi kaybettik
Arabesk müziğin duayen ismi tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Hangimiz Sevmedik, Dilek Taşı, Sürünüyorum gibi popüler şarkıların söz yazarı Ali Tekintüre'yi Türk müziğine olan katkıları nedeniyle unutmayacağız.


Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Biruni
Dünyanın 'Orta Asya'da yaşamış deha' olarak kabul ettiği, coğrafya ve tıpta henüz 11. yüzyılda yaptıkları ile çığır açan Biruni'yi Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.Futbolun renkli düşü: Zinedine Zidane
Fransa topraklarında Cezayir asıllı bir ailenin beşinci çocuğu olarak doğup, bugün bile birilerine ilham olmaya devam eden Zidane ya da namı-diğer Zizou'nun kariyerinin satır başları...
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.
Kudüs zirvesi sonrası Erdoğan'dan tarihi konuşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs Zirvesi'nin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İslam dünyasına seslendi. Erdoğan, "Müslümanlar çaresiz değildir. İman varsa imkan da vardır. Rabbimizin inayetiyle bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız" dedi.
Jandarma'nın yüz tanıyan yeni gözlüğü 'takbul'
Türkiye'de bir firma tarafından güvenlik hizmetleri için üretilen ve "takbul" adı verilen gözlük, yüz tanıma teknolojisi ve daha bir çok özelliği ile şüphelileri tanımada yüksek oranda kolaylık sağlıyor.