GündemMehmetçik oğluna Şehit Kaymakamın ismini verdi

Mehmetçik oğluna Şehit Kaymakamın ismini verdi

Isparta'da vatani görevini yapan Mardinli asker, yeni doğan bebeğine Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün ismini verdi.

Haber MerkeziIHA
Aldulgani Çeçen
Aldulgani Çeçen
Isparta'da vatani görevini yapan Mardinli asker, yeni doğan oğluna Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün ismini verdi.

Isparta'da vatani görevini yapan Mardinli Aldulgani Çeçen, yemin töreni için kendisini ziyarete giden babası Baki Çeçen'den baba olduğunun müjdesini aldı. İlk kez baba olmanın heyecanını asker ocağında babasından aldığı haberle öğrenen Komando Er Çeçen, oğluna Derik'te makamında uğradığı bombalı saldırı sonucu şehit olan Kaymakam Muhammet Safitürk'ün anısını yaşatma adına “Muhammet Fatih" ismini verdi.

Merhum Kaymakama yapılan saldırının kendisinde derin bir iz bıraktığını kaydeden Abdulgani Çeçen şu açıklamalarda bulundu:

  • "Saldırının gerçekleştiği gün yaşadığım üzüntüyü kelimelerle anlatamam. Ailecek çok ama çok üzülmüştük. O gün eşimle birlikte beklediğimiz bebeğin erkek çocuğu olarak dünyaya gelmesi halinde ona şehit kaymakamımızın ismini vereceğime dair söz vermiştim. Babamın asker ocağında yaptığı ziyaretle birlikte bir erkek çocuğu sahibi olduğumun müjdesini vermesiyle birlikte daha önce kendimize verdiğimiz sözü hatırladım. Memleketimize hizmet etmek için gelen gönlü zengin çocukları çok seven ve çocukların geleceği için Derik'e hizmetler üretmeye çalışan böyle değerli bir kaymakamın sonu böyle olmamalıydı. Bizler memleketimizde görev yapan bütün idarecileri sever, onların memleketimizden güzel hatıralarla uğurlayan insanlarız. Böylesi hain bir terör saldırısının memleketimizde yaşanması bir Mardinli olarak beni çok çok üzmüştü. Merhum kaymakamımızın anısını yaşatmak ve her çocuğumuza seslendiğimizde merhum kaymakamımıza rahmet okuyup, onu hayırla yad etmek için isminin yeni doğan bebeğimle birlikte büyümesini istedim. Allah mekânını cennet etsin inşallah"

Oğluna müjdeli haberi veren asker babası Baki Çeçen ise, oğlunun torununa merhum kaymakamın ismini vererek gösterdiği örnek davranışın kendisini gururlandırdığını kaydederek, “Şehit Kaymakamın vefatı bizleri gerçekten çok etkilemişti. Oğlumun böyle bir söz vermesi ve verdiği sözü tutması beni oldukça mutlu etti. Kaymakamımızı bir kez daha rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yeni doğan Muhammet Fatih'imize de uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum" diye konuştu.
ÖNERİLEN VİDEOLAR
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.


Erdoğan'ın gençlere tavsiyesi Nuri Pakdil'den Kudüs selamı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere tavsiye ettiği yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Filistin'deki 3. intifada ile ilgili olarak bunları söyledi...
Yabancı gazeteci Yahudilere ağzının payını böyle verdi!
Robert Martin isimli gazetecinin geçtiğimiz yılarda Filistin'in El Halil şehrinde Yahudi yerleşimcilerle yaptığı çarpıcı röportaj büyük ilgi toplamıştı.Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.
Londra’da Türk bayraklı ‘Kudüs’ protestosu
ABD'nin aldığı karara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kudüs kararına karşı çıkan yüzlerce İngiltere vatandaşı, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı. Gösterilerde dikkat çeken detay ise Türk bayraklarıydı...
Trump′ın Kudüs kararına tepki yağdı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Filistin yeniden çatışma bölgesi haline geldi. Trump'ın tepki çeken bu kararı ardından kim dedi? Aradan geçen 68 yıl içinde Filistin toprakları nasıl küçüldü?


Kudüs için bir şey yap!
Kudüs... Kapanmayan yaramız, bitmeyen meselemiz. Şimdilerde ABD'nin skandal kararı ile gündemimizde.


Erbakan Hoca yıllar önce Kudüs için uyarmıştı
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın Kudüs kararı, Necmettin Erbakan'ın yıllar önce ABD'nin İsrail ile ilgili politikalarına yaptığı eleştirileri akıllara getirdi.