GündemMevsimin ilk karı yağdı

Mevsimin ilk karı yağdı

Bolu'nun Gerede ilçesinin yüksek kesimlerinde akşam saatlerinde kar yağışı devam etti. Arkut Dağı Kayak Merkezi, beyaza büründü. Erzurum kent merkezine de mevsimin ilk karı yağdı. Yoğun kar yağışıyla birlikte cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı.

Haber MerkeziIHADHA
Erzurum kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı.
Erzurum kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı.
Bolu'nun Gerede ilçesinin yüksek kesimlerinde akşam saatlerinde kar yağışı devam etti. Arkut Dağı Kayak Merkezi, beyaza büründü.

Arkut Dağı'na gezmeye gelen Sedat Aydemir, "Eylül ayında yağan kar gerçekten çok şaşırtıcı. Daha önce Haziran ayında da kar yağdığını söylemişlerdi. Biz de buraya Ankara'dan gezmek için gelmiştik. Kar sürprizi ile karşılaştık" dedi.

Bolu'ya yılın ilk karı yağdı
OYNAT02:35
Bolu'ya yılın ilk karı yağdı
Köroğlu Dağları'nın zirvesinde bulunan 2 bin rakımlı kayak merkezi Kartalkaya'ya mevsimin ilk karı düştü. Dün gece saatlerinde hava sıcaklığın eksi 4 dereceye kadar düştüğü Kartalkaya'ya kar yağdı. Otellerin bulunduğu zirvedeki yeşil alanlar beyaz örtüyle kaplandı.


Kartalkaya'da ilk kar

Bolu'nun kayak merkezi Kartalkaya'ya mevsimin ilk karı yağdı.
Köroğlu Dağlarının zirvesinde bulunan 2 bin rakımlı kayak merkezi Kartalkaya'ya mevsimin ilk karı düştü. Dün gece saatlerinde hava sıcaklığın eksi 4 dereceye kadar düştüğü Kartalkaya'ya kar yağdı. Kayak merkezinin çevresindeki çam ormanlarının bir bölümü de yağan karla birlikte beyaza büründü.

Kartalkaya Kayak Merkezi'ne yılın ilk karı yağdı.

Erzurum'a da ilk kar yağdı

Erzurum kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı. Yoğun kar yağışıyla birlikte cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı.
Erzurumlular 24 Eylül sabahına lapa lapa kar yağışıyla birlikte uyandı. Geceden başlayan yağmur yağışı ve soğuk hava sabah saatlerinde yoğun kar yağışı olarak görüldü. Kar yağışıyla birlikte kentte erken gelen kış mevsimi manzarası oluştu.
Vatandaşlar karla kaplanan araçlarının üzerini kardan temizleyerek trafiğe çıktı.
Erzurum kent merkezine mevsimin ilk karı düşmeye başladı.


Gümüşhane'nin yükseklerine yılın ilk karı yağdı


Gümüşhane'de son günlerde etkili olan yağışlı hava dalgasının dün öğle saatlerinde şiddetini artırmasının ardından düşen hava sıcaklığı şehrin yüksek noktalarında kar yağışına neden oldu.

Şehrin en yüksek noktası olan 3 bin 331 metre rakımlı Abdalmusa Zirvesi'ni içerisinde barındıran Artabel Gölleri Tabiat Parkı ile 2 bin 300 metre rakımlı Kazıkbeli Yaylası ve bazı zirveler bugün öğleden sonra gerçekleşen kar yağışının ardından beyaza büründü.
Kent merkezinde hava sıcaklığının 11 dereceye kadar düştüğü Gümüşhane'de yüksek kesimlerde gerçekleşen kar yağışının ardından havanın daha da soğuması bekleniyor.
Gümüşhane'nin yüksek kesimleri beyaza büründü.


Giresun'un yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı düştü


Giresun'un sahil ve alçak kesimlerinde yağmur yağışı etkili olurken, sıcaklığın düşmesi ile birlikte de Espiye, Yağlıdere ve Dereli ilçelerine bağlı yaylalara yılın ilk karı yağdı.

Yaylalarda Ekim ayı sonuna kadar yaşayan vatandaşları ise erken göç telaşı sararken, yağan kar kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

Rize'nin yüksek kesimleri beyaza büründü

Rize'de bir süredir etkili olan yağışlar hava ısısındaki ani düşüş ile yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Rize'de yılın ilk karının düştüğü yerleşim yeri Kavron Yaylası oldu. Yayla sakinleri ve turistler beklenmedik erken kar sürprizi yaşadı. Kavron Yaylası'nda kar kalınlığı 20 cm'ye ulaştı.

İkizdere ilçesinde soğuk hava ve kar yağışından etkilendi. Ovit Dağı'da beyaza büründü. Rize-Erzurum Karayolu'nun Ovit Geçidinde kar ve buzlanma yüzünden trafikte aksamalar yaşandı.

Mevsimin ilk karı düştü
FOTOĞRAF12
Title
Erzurumlular 24 Eylül sabahına lapa lapa kar yağışıyla birlikte uyandı. Geceden başlayan yağmur yağışı ve soğuk hava sabah saatlerinde yoğun kar yağışı olarak görüldü.
Title
Kar yağışıyla birlikte kentte erken gelen kış mevsimi manzarası oluştu.
Title
Vatandaşlar karla kaplanan araçlarının üzerini kardan temizleyerek trafiğe çıktı.
Title
Bolu'nun kayak merkezi Kartalkaya'ya mevsimin ilk karı yağdı. Köroğlu Dağlarının zirvesinde bulunan 2 bin rakımlı kayak merkezi Kartalkayaya mevsimin ilk karı düştü.
Title
Dün gece saatlerinde hava sıcaklığın eksi 4 dereceye kadar düştüğü Kartalkayaya kar yağdı.
Title
Erzurum kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı. Yoğun kar yağışıyla birlikte cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı.
Title
Giresun’un yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı düştü.
Title
Giresun’un sahil ve alçak kesimlerinde yağmur yağışı etkili olurken, sıcaklığın düşmesi ile birlikte de Espiye, Yağlıdere ve Dereli ilçelerine bağlı yaylalara yılın ilk karı yağdı.
Title
Otellerin bulunduğu zirvedeki yeşil alanlar beyaz örtüyle kaplandı. Kayak merkezinin çevresindeki çam ormanlarının bir bölümü de yağan karla birlikte beyaza büründü.
Title
.
Title
.
Title
.
Mevsimin ilk karı düştü
Türkiye genelinde havanın aniden soğumasıyla beraber Erzurum, Bolu ve Giresun'da mevsimin ilk karı düştü.