Gündemİşleri iftira

İşleri iftira

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesindeki olaylara karışan bir kişinin kendisiyle karakolda fotoğraf çektirdiği" yönünde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine yanıt verdi.

Haber MerkeziYeni Şafak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Karakolda kendisiyle birçok kişinin fotoğraf çektirdiğini söyleyen Soylu, bahse konu olan şahsın ertesi gün gözaltında alındığını açıkladı. Soylu, şunları kaydetti:

ETRAFIN FETÖ'CÜ KOKUYOR

"Etrafın FETÖ'cü kokuyor senin ya. PKK ile fotoğraf çektirdin, PKK'yı destekleyenlerle fotoğraf çektirdin, DHKP-C'yi destekleyenlerle fotoğraf çektirdin, ömrün böyle geçti. Oradaki karakoldan çıkarken oradaki vatandaşlar, 'Biz sizle fotoğraf çektirelim.' dedi. Onlardan bir tanesi de bu işlere karışan bir kişi. Aynı iftiralarla rahmetli Adnan Menderes de idam edildi. Onlara ne iftira atmışlarsa Cumhurbaşkanımıza aynı iftiraları attılar, rahmetli Özal'a aynı iftiraları attılar, onlara ne iftiralar atmışlarsa bu memlekete hizmet eden kim varsa aynı iftiraları attılar. Bunların istedikleri bunu gerçekleştirmek, başka bir şey değildir. Yalan, dolan ve iftirayla bu işleri yapmak"

REKLAM