https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Gündem Rutin birgörüşme

Rutin bir görüşme

AK Parti Sözcüsü Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’i kabulünün rutin bir görüşme olduğunu söyledi. Ünal, “Melih Bey’in daha önce de talep ettiği bir randevuya verilmiş rutin bir cevaptı” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
 Ünal, “Melih Bey’in daha önce de talep ettiği bir randevuya verilmiş rutin bir cevaptı” dedi.
Ünal, “Melih Bey’in daha önce de talep ettiği bir randevuya verilmiş rutin bir cevaptı” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na ilişkin bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yaptığı görüşmeye ilişkin de konuşan Ünal, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklama çok netti. Rutin bir görüşmeydi, yani Melih Bey’in daha önceden talep ettiği bir randevuya verilmiş rutin cevaptı. Yani Cumhurbaşkanımız görüşmek için çağırmadı Melih Bey’i, kendisinin daha önceden randevu talebi vardı. Bu talebe binaen tam da orada biliyorsunuz 5 milyon kitaplı bir kütüphane yapılıyor Külliye’nin orada ve gerçekten de bir müze çalışması var. Aynı zamanda da 15 Temmuz Şehitler Abidesi ile ilgili düzenleme halen devam ediyor. Bunlarla ilgili bir görüşmeydi.

İSTİFA TALEBİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Ben daha önce de açıkladım, bir istifa talebi söz konusu değil ama bizim 4 aydan beri ısrarla söylediğimiz bir şey var. Sizlere bunu sürekli söylüyoruz. Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın partiye tekrar dönmesiyle birlikte parti her şeyi elden geçiriyor. Teşkilatları elden geçiriyor, belediyeleri elden geçiriyor, hükümeti elden geçiriyor. Bütün bu elden geçirmenin amacı da 2019’a hazırlık. Bu süreçte bizim herhangi bir il başkanına, herhangi bir belediye başkanına, yani herhangi bir siyasinin kendisini siyasi güvence altında hissetmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Yani ‘Şunların istifası istenecek, şunların istifası istenmeyecek’ diye bir şey söz konusu olamaz. Yerel Yönetimler Başkanlığının bu konuda çalışmaları devam ediyor.”

ERDOĞAN AÇACAK

Ünal, 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla başlayacağını belirterek, “Enerji, ulaştırma, ekonomi politikaları sunumu var Berat Albayrak, Ahmet Arslan ve Mehmet Şimşek’in. Öğleden sonra ise güvenlik ve dış politika sunumu var, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun sunumları olacak. Pazar günü Başbakanımızın sunumu var. Başbakanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulumuz genel istişare gerçekleştirecekler. Kapanışta da Cumhurbaşkanımız kapanış konuşmasını gerçekleştirecek. Açılış ve kapanış konuşmaları dışındaki konuşmalarını basına kapalı gerçekleştiriyoruz” dedi.

  • Fotoğraflarla 16 yıllık demokrasi yolculuğu
  • Erdoğan’ın başkanlık edeceği ve “Hep Birlikte Büyük Hedeflere” sloganıyla başlayacak, AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı öncesinde, basın mensuplarına “16 yıllık Demokrasi Yolculuğumuz” isimli kitapçık dağıtıldı. Kitapçıkta, Erdoğan’ın siyasi hayatı ve AK Parti’nin demokrasi yolculuğu fotoğraflarla anlatıldı. Erdoğan’a, siyasi hayatında yol arkadaşlığı yapan, aralarında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yıldırım, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde hayatını kaybeden Erol Olçok gibi isimlerle beraber yer aldığı fotoğraflara da yer verildi.