GündemTam gündegeri adım

‘Tam gün’de geri adım

Tam gün yasasında geri adım atılıyor. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, üniversitede görevli profesörlerin devlet hastanelerinde görev yapabilmelerinin önünü açacaklarını söyledi.

Ahmet Fatih ErturanYeni Şafak
Demircan, üniversitede görevli profesörlerin devlet hastanelerinde görev yapabilmelerinin önünü açacaklarını söyledi.
Demircan, üniversitede görevli profesörlerin devlet hastanelerinde görev yapabilmelerinin önünü açacaklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bakanlıktaki makamında Türkiye’de karaciğer nakli olan Osama Ali Khan ve ailesini kabulünde tam gün yasasına ilişkin, hastanelerin iyileştiğini ve imkanların geliştiğini söyledi.

YÖK İLE ORTAK ÇALIŞMA

Demircan, “Mevcut düzenlemeler yeterli olmuyorsa, yeterli sonuç almamızı sağlamıyorsa bize düşen bu düzenlemeleri yeniden gözden geçirmektir. Mevcut çalışma düzenimiz daha verimli nasıl olabilir bunun üzerinde çalışıyoruz. Şu an için adına ‘esnek’ çalışma diye koyabileceğimiz modele doğru bizim ilerlememiz istikametinde motive ediyor. Biz yetişmiş insan gücümüzü, üniversitelerdeki hocalarımızı şehir hastahanelerinde ve devlet hastahanelerinde bizdeki yetişmiş hocalarımızı üniversitelerde karşılıklı sözleşme esası üzerinden çalıştırabilmeliyiz” dedi. Üniversite ve YÖK ile birlikte çalışmaların sürdüğünü dile getiren Bakan Demircan, “Üniversite hocalarımız üniversitedeki görevlerini yerine getirdikten sonra kalan zamanlarında şehir hastanelerimizde hizmet edebilmeli. Gereklilik daha çok halkımıza en iyiyi verebilmekten doğdu” diye konuştu.

REKLAM