https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Gündem Ünlüler Fazıl Sayın cezasına ne dedi?

Ünlüler Fazıl Say'ın cezasına ne dedi?

Piyanist Fazıl Say 'halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı' sebebiyle 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yenisafak.com.tr / GÜNDEM Yeni Şafak
Ünlüler Fazıl Say'ın cezasına ne dedi?
Ünlüler Fazıl Say'ın cezasına ne dedi?
Piyanist ve besteci Fazıl Say 'halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı' iddiasıyla yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ünlüler ise bu konu hakkındaki düşüncelerini sosyal medya arayıcılığıyla paylaştılar. İşte onlardan bazıları:

bedri baykam @meettheturk

Dünya Sanat Gününde Fazıl Say'a verilen 10 ay hapis cezası, yalnız Türkiye'nin değil, evrensel açıdan insanlığın ayıbıdır!

Deniz Ülke Arıboğan @DenizUlke

Fazıl Say'a verilen hapis cezası utanç verici.Başbakan Erdoğan'a verilen cezanın mantığı ile aynı. Ömer Hayyam'ı cezalandırsaydınız ya!

Nihat Doğan @Nihatdogan_ND

Fazıl ateist olabilir ama tüm inananlara yaşam hakkı veren Allah'ın ateistlerede yaşam hakkı verdiğini unutmadan kimseyi linç etmeyelim.

Erkan Akkuş @erkan_akkus

Dinsiz olmak özgür bir seçimdir dine küfretmek değil, dindar olmak özgür bir seçimdir dinsize küfretmek değil..

Yekta Kopan @yektakopan

Fazıl Say'a verilen ceza hukukun bir kez daha çöküşüdür. Akıl tutulması devam ediyor.

melis alphan @melisalphan

Hala şeriattan korkanlar var. Halbuki kısmen şeriat var zaten. Dine laf uzattı diye birine hapis cezası vermek şeriattır

Levent Üzümcü @LeventUzumcu

Sahtekârlıkla döndüremezsin devranı, ağır gelir. sadece bir yanlış anlamadır "dönmesi" yalana kanmaya gönüllü zihinler için.

Metin Uca @MetinUca

Ömer Hayyam adlı teröristin patlamaya hazır, dini duyguları zedeleyen şiirleri ile ölü ele geçirilmesi yataklık eden Fazıl Say'a ders olsun!