GündemÜzerinden iki tank geçen Sabri Ünal Çılgınlık değil vatan aşkı

Üzerinden iki tank geçen Sabri Ünal: Çılgınlık değil vatan aşkı

15 Temmuz gecesi darbecilere karşı direnişte gözünü kırpmadan tankların önüne atlayan Sabri Ünal, tedavisinin ardından evine döndü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sık sık "kahraman" olarak andığı Ünal, "Vatan aşkı bize bunları yaptırdı" dedi. Ünal, sokakta tank görmesi halinde bir ürperti duymayacağını da belirterek "Üzerimden geçen o iki tank elime geçerse paramparça ederim" diye konuştu.

Haber MerkeziDiğer
15 Temmuz gazisi Sabri Ünal, 20 Temmuz günü tedavi gördüğü hastanede başından geçenleri anlatmıştı.
15 Temmuz gazisi Sabri Ünal, 20 Temmuz günü tedavi gördüğü hastanede başından geçenleri anlatmıştı.
Darbe girişimine karşı sivil direnişin simgelerinden olan Sabri Ünal, darbe girişimi haberini alır almaz evinden çıkarak Kartal Köprüsü'ne gitti. FETÖ'cü askerlerin sürdüğü 2 tank üstünden geçmesine rağmen hayatta kaldı.Kanlı darbe girişimi sırasında tankların altından iki kez geçerek sağ kalmayı başaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da adından sıkça bahsettiği 15 Temmuz'un simge kahramanlarından Sabri Ünal, 2.5 ay süren tedavisinin ardından evine döndü. Ünal, "Herkes iki tankın altından nasıl geçtiğime şaşırıp, çılgın mısın diye sordu. O gece yaptığımız çılgınlık değil vatan ve millet aşkıydı" ifadelerini kullandı.

Daha önce tanklar hakkında bazı kitap ve dergiler okuyordum ancak çok fazla da bilgi sahibi değildim. Şimdi yolda görsem herhangi bir ürperti duymam.

Sabri Ünal, hacdan gelen annesiyle de hasret giderdi.


"Cumhurbaşkanımızın numarası var kendisine ulaşabilirim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ulusal ve uluslararası toplantılarda da adını sıkça andığı 15 Temmuz gazisi Ünal, "Devletin tüm kurumlarının gösterdiği ilgiden çok memnunum. Cumhurbaşkanlığı, Spor Bakanlığı, Sağlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıkları da dahil birçok kurum üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Bir kez cumhurbaşkanımızla telefonda konuştum. Bakanımız Berat Albayrak numarasını verdi. Bir eksik olunca kendisine ulaşabilme imkanım var" diye konuştu. Henüz tam olarak iyileşmediğini söyleyen Ünal, "Hiç tereddütsüz sokağa çıktım. Bu yaptığım bir çılgınlık değildi. Vatan, millet aşkı sayesinde çıktım. Yine kardeşlerim Züleyha ve Metin Ünal da o gece Allah için bir şeyler yapabilmek için benimle birlikte sokağa çıktılar. Sokağa çıkan o küçük insanların, iradesini ortaya koyunca büyük bir zafer elde ettiğini hep birlikte gördük" diye konuştu.

"O tanklar elime geçse paramparça ederim"

Sabri Ünal, "Bu mücadelede kararlılıkla FETÖ'nün üzerine gitmeliyiz. Aksi halde bu beni üzer. Milletin iradesine bomba yağdıran bu insanların ülkemizde kırıntısı bile kalmamalı. Daha önce tanklar hakkında bazı kitap ve dergiler okuyordum ancak çok fazla da bilgi sahibi değildim. Şimdi yolda görsem herhangi bir ürperti duymam. Hatta üzerimden geçen o iki tank elime geçerse onları paramparça ederim" dedi.

Koşarak tankların önüne atladı!
OYNAT00:40
Koşarak tankların önüne atladı!
Üsküdar'da güvenlik kamerasına kaydedilen görüntü, darbe gecesinin en çarpıcı görüntülerinden biri.

Darbe karşıtı bir vatandaş tek başına tankların karşısına geçiyor. Peş peşe iki tankın da altında kalan vatandaşın yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı ve sağlık durumunun da belirsiz olduğu biliniyor.

Üzerinden iki tank geçti
GÜNDEM
Üzerinden iki tank geçti


  • 15 Temmuz gece sokağa çıkan ve karşıdan gelen ilk tanktan kurtulan Sabri Ünal, kafasını kaldırdığında başka bir tankın üzerine doğru geldiğini gördü. Sadece saniyeler içinde ikinci tankın altına yatan Ünal'ın kolu ezildi. Çok sayıda ameliyat geçiren Ünal'ın son olarak kolunun dirsek içine deri nakli yapıldı. Doktorları daha sonra iki haftalık ev izni verdi. Ev izninin ardından Ünal'ın 2 ay daha sürecek tedavi sürecinde kol ve parmak işlevini tam olarak görebilmesi için kol içi operasyonu ve fizik tedavisi devam edecek.
ÖNERİLEN VİDEOLAR
Jandarma'nın yüz tanıyan yeni gözlüğü 'takbul'
Türkiye'de bir firma tarafından güvenlik hizmetleri için üretilen ve "takbul" adı verilen gözlük, yüz tanıma teknolojisi ve daha bir çok özelliği ile şüphelileri tanımada yüksek oranda kolaylık sağlıyor.
Erdoğan'ı Patani'de canlı takip eden yaşlı adam
Tayland'ın güneydindeki Patani'de bir minibüste yolculuk yapan yaşlı adamın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı cep telefonundan izlediği anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. Tayland hükümetinin Müslümanlara yaptığı zulümle sık sık gündem olan Patani'deki yaşlı amcanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs için İstanbul'da acil toplanan İslam Konferansı Örgütü'ndeki konuşmasını izlediği anları kaydedip twitter hesabından paylaşan Fatih Öke şu yorumu yaptı: "Önümdeki amca Reis'i canlı takip ediyor. Dünya ile nasıl bütünleştiğimizin en canlı kanıtı."
Erdoğan'dan net mesaj: Kudüs Filistin'in başkentidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'a tepki gösterdiği konuşmasında, "Kudüs'ü Filistin devletinin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyorum" dedi.
Filistin bayrağını indirmek isteyen işgalci Yahudinin küstahlığı
Filistin'in El Halil şehrinde bir Yahudi yerleşimcinin küstahca Filistin bayrağını indirmeye çalışması kameraya böyle kaydedilmişti.
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.


Erdoğan'ın gençlere tavsiyesi Nuri Pakdil'den Kudüs selamı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere tavsiye ettiği yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Filistin'deki 3. intifada ile ilgili olarak bunları söyledi...
Yabancı gazeteci Yahudilere ağzının payını böyle verdi!
Robert Martin isimli gazetecinin geçtiğimiz yılarda Filistin'in El Halil şehrinde Yahudi yerleşimcilerle yaptığı çarpıcı röportaj büyük ilgi toplamıştı.Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.