HayatCumhurbaşkanı Erdoğan Mustafa Kemale hakaret ediyorsunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz

İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye tepki göstererek "İkide bir tek adam tek adam. Gazi Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz ya! Gazi, İnönü ile anlaşabildi mi? Anlaşamadı. İstifasını istedi mi? İstedi. Bunu anlatın" dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu İstanbul'da toplandı.
İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu İstanbul'da toplandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu'nda konuştu. Açıklamalarından satır başları:

Allah'a değil de paraya kul olanların yerle yeksan olduğunu gördük, Pensilvanya'daki malum kişiyle ilgili dediklerini duyduk. "O bize şah damarımızdan daha yakın" dediklerini duyduk. Bu kişiyi şirke götürür, bunların işi zaten bu.

İlim Yayma Vakfı Türkiye'nin hafızasıdır, özgürlük için ne bedeller ödendiğini çok iyi biliyorsunuz.

"Ekonomiyi 3 kat büyüttük"

2002'den itibaren ülkemizdeki sessiz devriminde en yakın şahidi buradaki dostlarımızdır. Hükümete ilk geldiğimizde IMF ile yönetilen bir ülke devraldık. Davos'ta IMF başındaki zatla konuştuk, "Siz parayı mı yöneteceksiniz? Türkiye'yi mi? Kusura bakmayın ülkeyi biz yönetiyoruz" dedik. Taksitlerimizi ödüyor muyuz? Ödüyoruz, bitti.

IMF'e borcu bitirdik, sonra onlar bizden borç istedi. Bize 5 milyar dolar borç verir misiniz dediler. Memurunun maaşını ödeyemeyen bir ülke vardı, nereye elimizi atsak yıllardır birikmiş sorunlarla karşı karşıya kaldık. Ülkemizi bu vahim tablodan kurtulduk. Ekonomiyi 3 kat büyüttük.

Kandilli'deki, İmralı'daki "Hayır" diyorsa bunlarla beraber hareket etmek düşündürücü değil mi?

Her yarışın kazananı olduğu gibi bir de kaybedeni vardır. Milletimiz zenginleşirken birileri de hayal kırıklığı yaşıyor. Son 14 yılın kaybedenleri kimler? Bunların tespitini iyi yapmalıyız. Milletin emeğine ortak olanlar kaybetti. Darbecilerin hazırladığı anayasalar tarafından korunan vesayet odakları bu süreçte kaybedecek. Sandık yoluyla iktidara gelmek yerine tanklarla iktidar hayalleri kuranlar kaybetti. Kürt kardeşlerimizin hayatlarını silahla karartan, onların hayatları üzerinden kendilerine sefahat kuranlar kaybetti.

Bu ülkenin kaynaklarını hortumlayanlar emin olun son 14 yılın anlamını çok iyi biliyorlar. Gerici, makarnacı, göbeğini kaşıyan diye aşağılayanlar son 14 yılın manasını çok iyi biliyorlar. Yarım asırdır Avrupa kapılarında sığıntı gibi bekleyen Türkiye arzulayanlar Cumhurbaşkanlığı sisteminin çok iyi farkındalar. Bu nedenle var güçleriyle üzerimize geliyorlar.


OYNAT00:53
"Maskeli balo sona erdi"
İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Maskeli balo sona erdi" ifadelerini kullandı.


"Yalan söylemeyin"

Cumhurbaşkanına fesih yetkisi veren sistem diyenlerin sıfatına bakıyorsun, avukat. Böyle yalanlar söylemeyin, ana muhalefetin yalancılığına alıştık da siz güya okumuşsunuz bari siz yalan söylemeyin. Cumhurbaşkanı bir seçim yenilemesine, erken seçime gitme talebi olursa bu ne demektir? Hem kendi seçimi yenilenecektir, hem parlamentonun seçimi yenilenecektir. Bu yalanlardan biz bıktık. Çift dikiş gidiyorlar.


  • "Gazi Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz"
  • 16 Nisan'da sadece yönetim sisteminin değil istedikleri gibi kullandıkları düzenin yıkılmak üzere olduğunu çok iyi biliyorlar. İkide bir tek adam tek adam. Gazi Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz ya! Gazi, İnönü ile anlaşamadı mı? Anlaşamadı. İstifasını istedi mi? İstedi. Bunu anlatın. Arkasından İnönü geldi. Yine aynı. O da anlaşamadı. O süreç de işte bize kadar geldi. Merhum Demirel, Özal, Erbakan,Türkeş bu konudan rahatsızdı. Muhsin Yazıcıoğlu hepsi rahatsızdı. Niye? Bunu damdan düşen bilir. Düşmeyen bilmez. Kimse bize Amerika şöyle, Latin Amerika böyle demesin. Biz Türk Tipi bir Cumhurbaşkanlığı sistemiyle geliyoruz.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz
OYNAT01:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz
İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye tepki göstererek "İkide bir tek adam tek adam. Gazi Mustafa Kemal'e hakaret ediyorsunuz ya! Gazi, İnönü ile anlaşabildi mi? Anlaşamadı. İstifasını istedi mi? İstedi. Bunu anlatın" dedi.


"Elhamdülillah Türkçeyi
öğrendiler"

Batı Türkçe manşetlerle açıkça Hayır kampanyası yapıyor. Elhamdülillah Türkçeyi öğrenmeye başladılar. Hollanda'daki kardeşlerime siz en az 5 çocuk yapın diyorum. PKK terör örgütünün 4 bin 500 dosyasını Almanya'ya verdik ama bize yalan söylediler, teröristleri vermediler. Bizdeki yargı bağımsız diyorlar. Bize aba altından sopa gösterenlere diyorum ki artık o günler geride kaldı.
ÖNERİLEN VİDEOLAR
İsrail eşkıyalığı: Filistin bayrağı astığı için…
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri eşkıyalık yaptı. Dükkanlarındaki Filistin bayrağını kaldırmayan 16 yaşındaki Ahmet'e silahıyla saldıran işgalci askerin insanlık dışı müdahalesi kameraya kaydedildi.
Filistinli çocuklara 'İsrail’in başkenti' soruldu: İşte cevaplar…
Filistin'de geçtiğimiz yıllarda çocuklara 'İsrail'in başkenti neresidir?' diye soruldu ve 'Kudüs' demeleri sonucunda ödül verileceği söylendi. Sizce ne cevap verdiler?
Bu ağaçlar elektrik üretecek
Balıkesir'de bir grup öğrenci, geliştirdikleri "Solar Ağaç" projesiyle vatandaşların telefonlarını ağaçta şarj edip ücretsiz wifi sisteminden faydalanmasını sağlayacak.
Buz tutan göle ilk balık ağları atıldı
Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Ardahan'daki Çıldır Gölü, soğuk havayla birlikte buz tuttu. Yüzeyi buz tutan göl, muhteşem bir görüntü oluştururken, çocuklar buzda kaymanın keyfini yaşadı.
İsrail polisinden Filistin bayrağı açan göstericilere müdahale
İsrail polisi, Doğu Kudüs'te Filistin bayrağı açarak gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahale etti. Ellerindeki Filistin bayraklarını sallayan çocukların üzerine ses bombası atan İsrail polisi, halkın elindeki bayrakları zorla alarak karakola götürdü. Bunun üzerine Kudüslüler, uçan balonlara astıkları Filistin bayrağını gökyüzüne bıraktı.Ellerinin üstünde Kudüs müdafaası
2008 yılında işgalci İsrail'in saldırısında bacaklarını kaybeden ve engelli haliyle 11 kardeşinin geçimini sağlayan 29 yaşındaki İbrahim Ebu Süreyya, Gazze'nin simge isimlerinden biriydi. Ebu Süreyya, protestolar sırasında elektrik direklerine tırmanıp Filistin sancağını en yükseğe dikmesiyle tanınıyordu. Kudüs gösteriler sırasında İsrail askerlerinin kurşunu başına isabet etti ve şehit oldu.‘Kudüs’ zirvesine tepki gösterenlere muhteşem yanıt
Gazeteci Abdurrahman Uzun, İstanbul'da gerçekleştirilen Kudüs Zirvesi'ne 'Neden Doğu Kudüs?' şeklinde tepki gösterenlere yanıt verdi.
Ali Tekintüre'yi kaybettik
Arabesk müziğin duayen ismi tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Hangimiz Sevmedik, Dilek Taşı, Sürünüyorum gibi popüler şarkıların söz yazarı Ali Tekintüre'yi Türk müziğine olan katkıları nedeniyle unutmayacağız.


Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Biruni
Dünyanın 'Orta Asya'da yaşamış deha' olarak kabul ettiği, coğrafya ve tıpta henüz 11. yüzyılda yaptıkları ile çığır açan Biruni'yi Bilime Yön Veren Müslüman Alimler serimizde ele aldık.Futbolun renkli düşü: Zinedine Zidane
Fransa topraklarında Cezayir asıllı bir ailenin beşinci çocuğu olarak doğup, bugün bile birilerine ilham olmaya devam eden Zidane ya da namı-diğer Zizou'nun kariyerinin satır başları...
Down sendromlu taraftara sürpriz doğum günü
Lüleburgazspor'un iç sahadaki maçlarını tribünden takip eden ve takımının formasını hiç çıkarmayan down sendromlu Tarık Göntürk için Lüleburgaz taraftarları sürpriz doğum günü kutlaması yaptı.
İsrail bu çocuklardan korkuyor
Kudüs'ün sokaklarında üç Filistinli çocuğun hep bir ağızdan 'Allahu ekber' diye haykırdığı görüntüler sosyal medyada, 'Bu inanca kim engel olabilir ki?' notuyla paylaşıldı.
İsrail zulmünün boyutu: Ambulanstaki yaralıları tutukladılar!
Filistin'in El Halil şehrinde İsrail askerleri, yaraladıkları iki Filistinli genç kızı ambulansta tutuklayarak gözaltına aldı.
Yahudilerin Filistin nefretini böyle görüntüledi
İnsan hakları aktivisti Robert Martin, Kudüs'teki Yahudilerle sordu: "Filistinliler hakkında ne düşünüyorsun?" İşte o nefret dolu cevaplar…
Otobüste çalışan belediye başkanı öğrencileri şaşırttı
Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'yi otobüste gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçi öncülüğünde başlatılan uygulama kapsamında, Belediye başkanı ve yöneticiler halk otobüsüne binip halkın sorunlarını yakından dinleyecek.
Eski Kudüs Müftüsü Sabri Erdoğan’a teşekkür etti
Eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kudüs zirvesini gerçekleştirdiği için teşekkür etti.
Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi
Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Ürdünlü pilotun ‘Kudüs’ anonsu ABD’yi panikletti!
Ürdün'den New York'a giden yolcu uçağının pilotu, Kudüs üzerinden geçerken, Şu anda Filistin topraklarının başkenti Kudüs üzerindeyiz” sözleri sebebiyle ABD John Keneddy Havalimanı'nda gözaltına alındı. Yousuf Da'aja adındaki Ürdünlü pilotun sefer sırasındaki anonsu sosyal medyada yayınlanmıştı.
Seyyar hikayeler: Simitçi
Seyyar Hikayeler'de bu hafta, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, ara öğünlerin kurtarıcısı simidin fırından tezgaha olan yolculuğu ele alınıyor.
Kudüs zirvesi sonrası Erdoğan'dan tarihi konuşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs Zirvesi'nin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında İslam dünyasına seslendi. Erdoğan, "Müslümanlar çaresiz değildir. İman varsa imkan da vardır. Rabbimizin inayetiyle bu mücadelemizi başarıya ulaştıracağız" dedi.