https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Hayat Dizi maliyetleri Amerikada tartışma konusu olsu

Dizi maliyetleri Amerika'da tartışma konusu olsu

Netflix ve HBO gibi kanalların diziler için yaptığı harcamalar, Amerikan yayıncılık endüstrisinde tartışılıyor. Uzmanlar, bölüm başı 15 milyon dolarlık maliyete ulaşan dizilerin birer para öğütme makinesine döndüğünü belirtiyor.

Haber Merkezi Diğer
​Saati 20 milyon dolarlık yayıncılık, Netflix ve birçok rakibinin nereye gittiğini de gösterir nitelikte.
​Saati 20 milyon dolarlık yayıncılık, Netflix ve birçok rakibinin nereye gittiğini de gösterir nitelikte.

Netflix ve HBO gibi kanalların diziler için yaptığı harcamalar, Amerikan yayıncılık endüstrisinde tartışılıyor.

NTV'nin haberine göre, Variety Dergisi'nde yer alan makaleden özetlenen inceleme, izleyicilerin büyük ilgisini çeken dizilerin çok yüksek maliyetleri nedeniyle para öğütme makinelerine dönüştüğünü gösteriyor.

  • Game of Thrones, bölüm başı maliyeti 15 milyon dolar olurken, The Crown dizisi 10 milyon dolar, Stranger Things dizisi ise bölüm başı 8 milyon dolara çekiliyor.
Netflix finans şefi David Well, Goldman Sacs yatırımcı konferansında bilgi verirken, saati 20 milyon doları bulan yayıncılığın mümkün olduğunu söyledi. Well, izleyici olduğu sürece bu maliyetin kabul edilebilir olduğunu da sözlerine ekledi.

Kurtlar Vadisi Pusu geri dönüyor
HAYAT
Kurtlar Vadisi Pusu geri dönüyor