https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Hayat Gemuhluoğlunun ardından 40 yıl

Gemuhluoğlu'nun ardından 40 yıl

Yazar, fikir adamı ve aktivist Fethi Gemuhluoğlu ölümünün 40. yılında Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek programda anılacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli fikir adamlarından Fethi Gemuhluoğlu,  vefatının 40. yılında anılacak.
Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli fikir adamlarından Fethi Gemuhluoğlu, vefatının 40. yılında anılacak.

Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli fikir adamlarından Fethi Gemuhluoğlu, vefatının 40. yılında anılacak. Gemuhluoğlu’nun kendini adadığı ideallerden biri, “Medeniyetimizin Yeniden İnşası” idi. Konuşmalarında, mektup ve makalelerinde iman, aşk, emek, hürriyet, güzel ahlak gibi değerlerin savunucusu oldu. Çok sayıda öğrenci yetiştirdi.

ESERLERİ KONUŞULACAK

“Vefatının 40. Yıl Dönümünde Fethi Gemuhluoğlu Anma Programı” yarın İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde 13.30’da gerçekleşecek. Akademisyen, şair ve yazarların katılacağı sempozyumda Fethi Gemuhluoğlu’nun hayatı, edebî kişiliği ve eserleri hakkında konuşulacak. Serdar Tuncer’in yönetimindeki ilk oturumda; Prof. Dr. Emin Işık, Prof. Dr. Mehmet Genç, Prof. Dr. Mehmet Emin Karahan ve Prof. Dr. Kemal Sayar tebliğlerini sunacak. Oturum başkanlığını Mahmut Bıyıklı’nın yapacağı ikinci oturumda ise Prof. Dr. Bilal Kemikli, Prof. Dr. Turan Koç, Dr. İbrahim Kalın ve Hüseyin Su katılımcıları bilgilendirecek. Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteğiyle Gemluhoğlu'nun Nişantaşı'nda oturuduğu Hacı Emin Efendi Sokağı'na ve yaşadığı apartmana törenle bir plaket konulacak.