HayatRecep Akdağ Sabah 4lere kadar Narcos izledim

Recep Akdağ: Sabah 4'lere kadar Narcos izledim

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, İspanya'da Türk vatandaşlarıyla buluştu. Türkiye'de uyuşturucu ile mücadelenin koordinasyonun da kendisine bağlı olduğunu belirten Akdağ, "Biraz tecrübe kazanmak için Narcos adlı dizinin 3 sezonunu kısa bir sürede sabah 4'lere kadar ayakta kalarak izlediğini" esprili bir dille Türk vatandaşlarına anlattı.

Haber MerkeziAA
Recep Akdağ,Türkiye'de uyuşturucu ile mücadelenin koordinasyonun da kendisine  bağlı olduğunu belirtti.
Recep Akdağ,Türkiye'de uyuşturucu ile mücadelenin koordinasyonun da kendisine bağlı olduğunu belirtti.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, İspanya'nın başkenti Madrid'de Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) "Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Sağlık Sistemleri" başlıklı toplantıya katıldı. Akdağ ve Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon, Madrid'de yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

  • "Türkiye'de kişi başına düşen ortalama sağlık harcaması yıllık 500 dolar. Bunun 100 dolarını insanlar cebinden geri kalan 400 dolarını kamu olarak biz karşılıyoruz. Avrupa'daki bazı ülkelerde kişi başına düşen bu harcama 2 bin 300 doları buluyor. Ama bizim verdiğimiz hizmet ile onların verdiği hizmet hemen hemen aynı. Ve biz hizmetlerimizi anlattığımızda hayrete düşüyorlar."

Narcos'un 3 sezonunu izledi

Türkiye'de uyuşturucu ile mücadelenin koordinasyonun da kendisine bağlı olduğunu belirten Akdağ, "Biraz tecrübe kazanmak için Narcos adlı dizinin 3 sezonunu kısa bir sürede Sabah 4'lere kadar ayakta kalarak izlediğini" espirili bir dille Türk vatandaşlarına anlattı.

Madrid'deki temaslarını yarın tamamlayacak olan Recep Akdağ, yarın Türkiye'ye dönecek.