HayatSeda Kement Aliyanın kadrosuna katıldı

Aliya ne zaman başlıyor?

Seda Kement Aliya'nın kadrosuna katıldı

Birçok dizi, sinema, tiyatro ve televizyon programında karışımıza çıkan Seda Kement TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan 'Aliya' adlı dizide çalışkan bir gazeteci olan 'Meryema' karakterini canlandıracak.

Haber MerkeziDiğer
Seda Kement.
Seda Kement.

Seda Kement, Aliya dizisinin kadrosuna katıldı. Ünlü oyuncu dizide çalışkan bir gazeteci olan 'Meryema' karakterini canlandıracak.

Gazeteciler.com'un haberine göre, dizide, 2003 yılının Ekim ayında kaybettiğimiz Bosna’nın millî kahramanı ve kurucu devlet başkanının şahsında, Bosna halkının son iki yüz yıllık tarihi ve geleceğe dair umutları anlatılacak. Sinema tadındaki dizi Kasım ayında 6 bölüm olarak ekrana gelecek.

Seda Kement çekimleri geçen ay İzmit’te yapılan ‘Zohak’ isimli korku filminde başrolü üstlendi. Türkiye ile eş zamanlı olarak Almanya, Fransa ve Azerbaycan’da Ocak ayında vizyona girecek filmde başrol olarak yer alacak Kement Canan karakterini canlandırdı.

REKLAM

Seda Kement kimdir?

İstanbul doğumlu olan Seda Kement eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarında başladı. Reklam, dizi ve sinema filmlerinin yanı sıra seslendirme, dublaj, sunuculuk gibi birçok alanda başarılı çalışmaya imza atan Kement ayrıca çizgi filmlerde birçok karaktere hayat verdi.

Vatan Şaşmaz'ın mezarı ilk kez görüntülendi
HAYAT
Vatan Şaşmaz'ın mezarı ilk kez görüntülendi