• Tarihe göre sırala

İhtiyacı olan kıdemini erken alacak

Kıdem Tazminatı Fonu çalışması Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na sunuldu. Çalışanlar kurulacak fondan birikimlerinin ister tamamını isterse ihtiyacına göre parça parça çekebilecek

Allianz bin 100 kişiye istihdam sağlayacak

Gaziemir’de 27 milyon avroluk yatırımla kurulan Allianz Kampüsü, ilk aşamada 650, sonrasında kademeli olarak bin 100 kişiye istihdam sağlayacak.

2 bin 700 kişi istihdam edilecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımına ilişkin, "Bakanlığımız bünyesine 2 bin, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine (Tarım Kredi) 500, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) 200 olmak üzere toplam 2 bin 700 kişiyi istihdam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

THY'den 'bagaj' açıklaması

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, 30 kilogram bagaj uygulamasının yoğun talepler dikkate alınarak, devamına karar verildiğini bildirdi.

KARDEMİR işçisine yüzde 30 zam yapıldı

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası arasında yürütülen 13. dönem toplu iş sözleşmesine ilişkin, "Yüzde 30’luk bir zamla toplu sözleşmeyi tamamladık" dedi.

Arçelik Hindistan’da üretim ve satış yapacak

Hindistan’ın köklü şirketlerinden Tata Grubu bünyesindeki Voltas ve Arçelik AŞ arasında, Hindistan’da üretim ve satış yapacak şirket kurulması için, ortaklık anlaşması imzalandı.

Reina’nın yerine Doğuş geliyor

Dünyaca ünlü eğlence mekanı Reina'nın yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından, mekanın yerine Doğuş Grubu'nun kendi işletmelerinin geleceği konuşuluyor.

Yeni nesil Sabancı için artı yatırım

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, yeni görevine başlamasının ardından basınla bir araya geldi. Nasıl bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğini ‘yeni nesil Sabancı’ olarak özetleyen Göçmen, gelişen insan profilini gelişen dünya rekabet koşullarında Türkiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda dönüştürmeyi hedeflediklerini anlattı. Göçmen, bu yılı 5 milyar TL'nin üzerinde yatırımla kapatacaklarını kaydetti.

THY Phuket’e uçmaya hazırlanıyor

Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları, Tayland’ın dünyaca ünlü turizm adası Phuket’e uçmaya hazırlanıyor. 17 Temmuz’da açılacak yeni hatla birlikte binlerce yolcu bu bölgeye seyahat edebilecek.

Otomatik katılımda tercih faizsiz fonlar

Otomatik katılımdaki 2,8 milyon kişinin 1,8 milyonu faizsiz fon tercih etti. TKBB Başkanı Melikşah Utku, sektördeki 68 milyar liralık fon içinde faizsiz fon payının dört milyar lirayı bulduğunu ifade etti.

İtalyan Trombiniartık Türklerin

Yurt içi ve yurt dışında sahip olduğu toplam 16 fabrikasıyla, ağaç bazlı panel sektörünün global oyuncusu Kastamonu Entegre, 1962 yılında, İtalya’nın Kuzey doğusunda, Ravenna’da kurulan Gruppo Trombini’yi satın aldı.

45 bin liralık fiyatıyla fuara damga vurdu

Eksposhoes İstanbul Ayakkabı Saraciye Moda Fuarı bu yıl üçüncü kez kapılarını açtı.

TMSF Tarkim Havacılığa kayyum atadı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından hangarları mühürlenen Tarkim Havacılık şirketine, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) kayyum olarak atanmasına karar verildi.

Ford’un CEO’su Fields kovuldu

ABD’nin ikinci büyük araç üreticisi Ford Motor’un 3 yıldır CEO’su olan Mark Fields, üst yönetimde büyük bir gözden geçirmenin parçası olarak işten çıkarılıyor.

Özel sektör iş yerlerine asgari ücret desteği

Bakanlar Kurulu kararıyla TİS uygulanan özel sektör iş yerlerinin asgari ücret desteğinden yararlanması için prime esas kazanç tutarı 164 lira 70 kuruş olarak belirlendi.

Starbucks 357 bin TL 'fırlayan kapak' tazminatı ödeyecek

ABD'de bir kadın ciddi şekilde haşlandığı gerekçesiyle dava ettiği kahve zinciri Starbucks'tan 100 bin dolar (357 bin TL) tazminat kazandı.

Facebook’ta dedikodu yaptı tazminatsız işten atıldı

Facebook’ta mesai arkadaşının dedikodusunu yaptığı ortaya çıkan işçi işten atıldı.

Eşiyle fazla vakit geçirmek için çikolata imalathanesi kurdu

Adana’lı Yasemin İnal, çikolata satışı üzerine pazarlamacı olan ve sürekli seyahat eden eşiyle birlikte daha fazla vakit geçirmek için KOSGEB desteği alarak kendi çikolata imalathanesini kurup işinin patronu oldu. İnal, "Eşimin çok uzun seyahatleri oluyordu. Hem birlikte bir iş yapalım, hem de Adana’da hizmet vermiş olalım diye bu işletmeyi kurduk" dedi.

'Baklava yemeyin' diyen Canan Karatay’a sert tepki

Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde ünlü baklavacı Nadir Güllü, Prof. Dr. Canan Karatay’ın "Baklava yemeyin" sözlerine tepki göstererek, "Bilinçli konuşsunlar. Her ağza gelen konuşulmaz" dedi.

Sıfırdan 100’e72 yıllık serüven

İşadamı ve “seri girişimci” Hüsnü Özyeğin’in 72 yıllık yaşam öyküsünün anlatıldığı Bir Dünya Kurmak adlı kitap raflardaki yerini aldı. Özyeğin’in sıfırdan, Türkiye’nin en zengin iş adamlığına yükselen kariyerine dair başarıları kitapta yer alıyor.

Vestel Toshiba'ya talip oldu

Türk teknoloji firmalarının yurt dışı yatırımlarında sıra dünya devlerine geldi. Toshiba'nın TV birimi ile ilgilendiklerini açıklayan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, “Görüşmeler devam ediyor, önümüzdeki ay içerisinde teklif vereceğiz” dedi.

Sağlık Bakanlığı bin 555 sağlık personeli ataması yapacak

Sağlık Bakanlığı, İstanbul'un personel ihtiyacını gidermek için Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personel alımı gerçekleştirecek. Bin 555 personelin ataması 9 Haziran Cuma günü noter huzurunda gerçekleştirilecek.

İlk çeyrek kârı 25 milyon TL

Vakıf Katılım, yılın ilk çeyreğinde 25 milyon TL’lik net kara ulaştı. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, sergiledikleri başarılı performansı 2017 yılında da sürdürmeye devam ettiklerini kaydetti.

Topbaş BİM hisselerini sattı

BİM'in şirket ortağı Mustafa Latif Topbaş'ın elinde bulundurduğu yüzde 14.78'lik halka kapalı payını 2 milyar 737 milyon 496 bin 512 milyon TL'ye sattı.

Tapu Kadastro'ya bin 500 sözleşmeli personel alınacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bağlı kuruluşu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bin 500 sözleşmeli personel alımı için Haziran'da ilana çıkacak.

Gördüğü haberden etkilendi solucan çiftliği kurdu

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde gördüğü haberlerden etkilenen genç, solucan gübresi üretim tesisini kurdu. 200 bin solucanla ayda katı ve sıvı olarak 3 ton organik gübre ürettiğini belirten 23 yaşındaki Yusuf General, 1 yıl içerisinde sayısı 2 milyon solucana ulaşacak büyük bir tesise sahip olacağını söyledi.

Yüksek ücrete rağmen kalifiye işçi bulamıyorlar

Türkiye'nin önemli mobilya üretim merkezlerinden Bursa'nın İnegöl ilçesinde, performansa göre 10 bin lirayı bulabilen ücretlere rağmen usta ve ustabaşı pozisyonunda kalifiye işçi bulunamıyor.

Biz büyürüzonlar bakar

EVTEKS fuarının açılışında konuşan Gümrük Bakanı Tüfenkci, Moody’s’in; Türkiye için öngördüğü yüzde 2,7 büyüme tahminine tepki gösterdi. Tüfenkci, “2017’de bunun ötesinde, milleti de şaşırtacak şekilde güçlü bir büyüme yakalayacağız” dedi.

Asırlık dondurmanın 65 yıllık ustası Fatma nine

Süt, şeker, salep ve meyan kökü kullanılarak hazırlanan, 150 yıllık geçmişe sahip Görele dondurmasını 65 yıldır yapan Fatma Avcı, bu işin en yaşlı ustaları arasında yer alıyor. Avcı "Kuyudaki karları derin dondurucu niyetine kullanırdık. Eskiden çilemiz çoktu şimdilerde dondurma yapmak kolaylaştı" dedi.

TMSF Banka Asya mülkiyetindeki santralleri satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Asya Katılım Bankası AŞ mülkiyetinde bulunan Afyon-Çay ve Bilecik-Pazaryeri Doğal Gaz-Elektrik Çevrim Santrali'ni satışa çıkardı.

Cumhurbaşkanından ilham alıp ahşaptan ayran makinesi yaptı

Tokatlı ahşap ustası Ergün Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’Milli içeceğimiz ayrandır’ sözünden aldığı ilhamla ahşaptan ayran makinesi yaptı. Avcı, yaptığı makinelerden birini ilham aldığı Cumhurbaşkanı'na hediye etmek istiyor.

Kastamonu Entegre, İtalyan Gruppo Trombini'yi satın aldı

Türkiye'nin en büyük 41'inci şirketi olan Kastamonu Entegre, 1962 yılında kurulan ve İtalya'nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi olan Gruppo Trombini'yi satın aldığını açıkladı. Bu yatırımla birlikte Kastamonu Entegre'nin yurt dışındaki yatırımları 800 milyon euroyu aştı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.