Elif Şafak "Ustam ve Ben"i anlatacak

Elif Şafak, yeni romanı ''Ustam ve Ben'' üzerine konuşmak için İstanbul Modern''de okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

yenisafak.com.tr / kültür sanat 00:00 Ocak 03, 2014 Yeni Şafak

Elif Şafak "Ustam ve Ben"i anlatacak

Fotoğraf: Yeni Şafak
Türkiye''nin farklı varoluş halleri ve kimlik tezahürlerinden, bireyin yaşadığı dönüşümlere kadar pek çok zorlu konuyu kendine has üslubuyla ele alan yazar Elif Şafak, yeni romanı ''Ustam ve Ben'' üzerine konuşmak için İstanbul Modern''e geliyor.

Şafak''ın Osmanlı İmparatorluğu''nda geçen ''Ustam ve Ben'' adlı romanı; 16. yüzyılda İstanbul''a Hindistan''dan gelen fil Çota ve bakıcısı, aynı zamanda Mimar Sinan''ın çırağı Cihan''ı konu ediniyor. Aşk, emek, iktidar ve kavgaları üzerine olan bu dönem romanı üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek olan Elif Şafak, 4 Ocak Cumartesi saat 17:30''da İstanbul Modern''de okurlarıyla buluşacak.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Elif Şafak "Ustam ve Ben"i anlatacak

  Elif Şafak, yeni romanı ''Ustam ve Ben'' üzerine konuşmak için İstanbul Modern''de okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Elif Şafak
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#