POLİTİKA

AK Parti'li Zeyid Aslan disipline sevk edildi

TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu başkanlığından istifa eden AK Parti'li Zeyid Aslan, TBMM Genel Kurulu'nda sarf ettiği sözlerden dolayı Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Zeyid Aslan yaptığı basın açıklamasında "partime zarar gelecekse gereğini yapmaya hazırım" dedi.

Aa Yeni Şafak
TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'e küfürlü ifadeler kullanan Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, AK Parti TBMM Grup Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

AK Parti TBMM Grup Yönetim Kurulu toplanarak, Aslan'ın Genel Kurul'daki sözlerini değerlendirdi. Toplantıda, Aslan'ın sarf ettiği ağır hakaret içeren ifadelerin uygun olmadığı gerekçesiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi kararlaştırıldı.

AK Parti'li Zeyid Aslan, TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu başkanlığı ve üyeliğinden de istifa etmişti.

Gereğini yapmaya hazırım

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, TBMM Genel Kurulu'nda kullandığı küfürlü ifadeler nedeniyle Meclis'ten, halktan ve tüm kadınlardan özür dileyerek, ''Partim zarar görürse gereğini yaparım'' dedi. 

Aslan, Meclis'te gazetecilere AK Parti Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini değerlendirdi. Aslan, ''AK Parti ilkeli bir partidir; ilkelerine, felsefesine uymayanlar hakkında da gereğini yapar. Bu açıdan 'Niye disipline sevk edildim' gibi bir kırgınlığım yok. CHP bundan ders almalı'' görüşünü kaydetti. 

Grup Disiplin Kurulu'ndan nasıl bir sonuç beklediği sorusuna Aslan, ''Karşılığını bilmiyorum, okumadım. Partiden ihraç, atılma gibi bir sonuç olacağını sanmıyorum. Öyle olsa partilerde adam kalmaz. Olsa bile, bu benim AK Parti ile gönül bağımı koparmaz'' diye konuştu. 

Genel Kurul'daki ifadelerinin ''çok şık sözler'' olmadığını, bu açıdan partisinin gereğini yapmasının doğal olduğunu, ayrıca yapması da gerektiğini ifade eden Aslan, şunları söyledi:

''Söz söylendi ve bitti. Ana ile başlayan o sözlerden dolayı çok üzgünüm. Çünkü hiçbir anne soytarı doğurmak istemez. Rahmetli annesinden özür diliyorum ama o şahıstan (Kamer Genç) özür dilemiyorum. Milletten, Meclis'ten ve tüm kadınlardan özür diliyorum. Çok üzgünüm. O cümleyi nasıl kullandığımın farkında değilim. Çok uygun ve yerinde olmamıştır. Eğer partime bir zarar gelirse, bunda dolayı sıkıntıya düşerse gereğini yaparım. Bunun gereği neyse onu yaparım. Ama olacağını düşünmüyorum. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile görüştüğünü belirten Aslan, ''Fatma Hanım için ya da onu korumak için yapmadım. Ben 12 yıldır milletvekiliyim. Benim söylediğim dört cümle ama o şahsın yaptığı hakaretler, küfürler ciltler dolusu oldu. Zaman zaman sert çıkışlarım olmuştur ama böyle sözler olmadı. Kendimi kaybettim. Yoksa o cümleler kullanılmaz'' dedi. 

 Aslan, hafta sonunda Kızılcahamam'da yapılacak AK Parti istişare toplantısına katılacağını belirterek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kendisiyle ilgili ifadeleri hakkında yorum yapmayacağını, kendi şahsi görüşü olduğunu söyledi. 

Genç ile Meclis'te karşılaşmadığını belirten Aslan, ''İnşallah karşılaşmayız. Karşılaşsam da bir şey olmaz. Bize kimse saldırmazsa, biz kimseye dokunmayız. Dokunacak olsak dokunurduk'' diye konuştu. 

Yorum

Şehit ol ama subay olma

Şehit ol ama subay olma

1

Ankara Beytepe Jandarma Eğitim Komutanlığı’nda astsubaylık sınavını kazanan İmam Hatipli adaylar, mülakat esnasında kapıdan döndürüldü. Sınav başvuru ..

IŞiD’i devreye soktular

IŞiD’i devreye soktular

2

Şehir ve kırsal bölgelerde yürütülen operasyonlarla PKK’ya ağır darbeler vurulurken IŞİD sahaya sürüldü. Kilis’e roket saldırılarını artıran terör örg..

Çalışanların sorunları diyalogla çözülür

Çalışanların sorunları diyalogla çözülür

3

Cumhurbaşkanı, 1 Mayıs mesajında, çalışma hayatıyla ilgili sorunların diyalog ve uzlaşma yöntemiyle çözülebileceğine inandığını ifade etti.

Erdoğan başkanlığında altıncı kez toplandı

Erdoğan başkanlığında altıncı kez toplandı

4

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde altıncı kez toplandı.

İnat bitince 1 Mayıs

İnat bitince 1 Mayıs

5

Her yıl büyük gerilimlere sahne olan 1 Mayıs, sendikalar Taksim inadını bırakınca neredeyse olaysız geçti. İstanbul’da güvenliği 24 bin 500 polis sağl..

Dicle saldırısına yayın yasağı

Dicle saldırısına yayın yasağı

6

Diyarbakır'ın Dicle ilçesindeki İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araçla yapılan terör saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildiği bildirildi.

Roketatarla saldırdılar

Roketatarla saldırdılar

7

Mardin’in Nusaybin ilçesindeki operasyon sırasında el yapımı patlayıcıyı imha etmek isteyen güvenlik güçlerine PKK’lı teröristler roketatarla ateş açt..

Bakan Çavuşoğlu'ndan Paskalya mesajı

Bakan Çavuşoğlu'ndan Paskalya mesajı

8

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ortodoks vatandaşların Paskalya bayramını kutladı.

Belediyeye kızdı yola duvar ördü

Belediyeye kızdı yola duvar ördü

9

Iğdır'da yaptırdığı 5 katlı apartmanına ruhsat alamayan Emin Argıç, belediyeye kızınca hibe ettiği arsasından geçen karayoluna duvar çekerek ikiye böl..

Meteorolojik uyarı: Yağışlı ve serin hava geliyor

Meteorolojik uyarı: Yağışlı ve serin hava geliyor

10

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın, akşam saatlerinden itibaren batı kıyılarından başlayara..

Sezer arkadaşının cenazesine katıldı

Sezer arkadaşının cenazesine katıldı

11

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eşi Semra Sezer ile birlikte, arkadaşı Burhan Özdural’ın cenazesine katıldı.

'Kayıp çocuklar çayda değil'

'Kayıp çocuklar çayda değil'

12

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 125 gün önce ortadan kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşçı, yapılan tüm aramalara rağmen bulun..

Kağıthane'de 7 araç kundaklandı

Kağıthane'de 7 araç kundaklandı

13

Kağıthane'de gece park halindeki 7 araç, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı. Yanan araçlar, panikle uykularından uyanan mahall..

Başbakan Davutoğlu'ndan Varto hatırası

Başbakan Davutoğlu'ndan Varto hatırası

14

Başbakan Davutoğlu, Muş'un Varto ilçesine yaptığı ziyarette öğrencilerle çektirdiği fotoğrafı paylaşarak, terörle mücadeleye vurgu yaptı.

Erdoğan'dan yaralı askere telefon jesti

Erdoğan'dan yaralı askere telefon jesti

15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerce açılan ateşte kurşunlardan birinin cep telefonuna isabet etmesi sonucu hafif yar..

11 terörist daha öldürüldü

11 terörist daha öldürüldü

16

Genelkurmay Başkanlığı dünkü operasyonlarda, Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4, Şırnak'ta 7 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı.

2 tonluk bombayla hainlik

2 tonluk bombayla hainlik

17

PKK'lı teröristler dün Diyarbakır'da iki ayrı saldırı düzenledi. Dicle ilçesinde Jandarma Komutanlığı'na bomba yüklü araçla saldıran hainler, Hani'den..

Kırmızı-beyaz öfke

Kırmızı-beyaz öfke

18

Memur-Sen, 1 Mayıs’ı Kahramanmaraş’ta kutladı. Onbinlerce kişinin geldiği Müftülük Meydanı, hem paralel örgüte hem Suriye’de masumları katleden Esed i..

MHP'de toplu istifa

MHP'de toplu istifa

19

MHP, Eskişehir Odunpazarı İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri görevlerinden istifa etti. Kongre sürecinde yaşananların parti içindeki sıkıntıları a..

İstanbul'da 7 araç kundaklandı

İstanbul'da 7 araç kundaklandı

20

İstanbul, Kağıthane'de gece park halindeki 7 araç, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı. Yanan araçlar, panikle uykularından uya..

+