POLİTİKA

Kılıçdaroğlu Başbakan'ın anne ve babasına dil uzattı!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın, 'Ben Kılıçdaroğlu'nu muhatap almayacağım. Aile terbiyem buna izin vermiyor.' sözleri üzerine, 'Sen nasıl bir aile terbiye almışsın ki, bir adama alçak diyorsun. Senin annen baban, böyle mi öğretti. 'Bir insana alçak de' diye mi öğretti? Sana sesleniyorum Recep Tayip Erdoğan aynaya bakarak mı konuştun.' dedi.

Cihan Yeni Şafak
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi açılışa ve partisinin il başkanları toplantısına katılmak için Antalya'ya geldi. Kılıçdaroğlu'nu Antalya Havalimanı VIP salonu önünde bir grup partili karşıladı. CHP'liler ön seçim taleplerini, karşılama sırasında açtıkları pankartla ifade etti. Kılıçdaroğlu'na, CHP Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin ile Gökhan Günaydın da eşlik etti.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya'da ilk olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan gençlik merkezini açtı. Kılıçdaroğlu burada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye yönelik eleştirileri ve tazminat konusunda konuştu. Reyhanlı faillerinin CHP'lileri Beşşar Esed ile görüştüren kişi olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan'a şu karşılığı verdi: 'Neymiş, bir şoför CHP heyetini Suriye'ye götürmüş. Ben o heyete dedim, arkadaşlar arabayla gitmeyin deveyle gidin. O zaman diyecekti ki bu develerde Esed'in devesidir. Sen bize asla leke atamazsın. Biz temiz insanız. Düzgün insanız. Biz kul hakkı yemez. Biz kan dökmeyiz, biz haram lokma yemeyiz. Biz haramzade değiliz.'

Başbakan'ın 51 kişinin öldüğü Reyhanlı'nın ardından ABD'ye gitmesini ve CHP'yi suçlamasını eleştiren Kılıçdaroğlu, '51 kişi hayatını kaybediyor, beyefendi ABD'ye gidiyor. Şimdi gidiyor oraya, sorumlu kim? CHP. Ben ona bir yol öğreteyim. Gizli tanık bulsun. Desin ki vallahi Kemal Kılıçdaroğlu bize bombaları verdi. Bunlarda para çok çünkü. Bir tane adam bulurlar. Cebine bastırırlar dolarları, Kılıçdaroğlu bombaları patlattı. Kendisi oradaydı ama o sırada başka bir yerdeydi. Söyletirler bunu. Yalan söyleyenin sınır tanımadığını herkes bilmek durumundadır. Yalanı meslek edineni her türlü olayı sürecin içine soktuğunu bilmemiz gerekiyor. Ben bir ara kendisine yalan makinesi demiştim. Döndü dedi ki; Evet, ben bir yalan makinesiyim. Ne söyleyeyim başka arkadaşlar.' şeklinde konuştu.

Başbakan'ı Irak'ta 1,5 milyon Müslüman'ın kanı akarken sessiz kalmakla suçlayan Kılıçdaroğlu, 'Başkalarının papağanı olan ülkeye katkı da bulunamaz. Başkalarının arabasına binen binmediği istikamete götürülür.' dedi. Dış politikanın ulusal ve ülkenin çıkarlarına hizmet etmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, 'Eğer dış politikayı birilerinin çıkarları üzerine inşa ederseniz, işte böyle gelir duvara çarparsınız' dedi.

Suriye konusunda uluslararası konferans toplanmasını teklifini, Başbakanı'ın 'Ben aynı masaya oturmam.' diyerek reddettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Obama söyledi aynı masaya gidip tıpış tıpış oturacak. Sen misin başbakan, devleti bilen, devleti koruyan, Türkiye Cumhuriyeti'nin onuru koruyan?' şeklinde konuştu.

TAZMİNAT KONUSU

Başbakan'ın, 'Ben Kılıçdaroğlu'nu muhatap almayacağım. Aile terbiyem buna izin vermiyor.' dediğini hatırlatan CHP Genel Başkanı, 'Sen nasıl bir aile terbiye almışsın ki, bir adama alçak diyorsun. Senin annen baban, böyle mi öğretti. 'Bir insana alçak de' diye mi öğretti? Sana sesleniyorum Recep Tayip Erdoğan aynaya bakarak mı konuştun.' dedi.

Başbakan'ın kendisi aleyhine açtığı bir milyon liralık tazminat davasına değin Kılıçdaroğlu, 'Beni parayla korkutacağını sanıyor. Allah'tan başka korkacağımız hiçbir şey yoktur, sen başta olmak üzere. Çünkü onların hayatı para. Ceplerinden beş kuruş eksilse dünyaları yıkılır onların. Hayatı para onların. Mümkün olsa kefene cep yapacaklar, öbür dünyaya dolar götürecekler. Bunlar yaparlar. Parayla bizi korkutacağını sanıyor.' diye konuştu.

Başbakan'ı Reyhanlı'daki patlamalarda ölen 51 kişinin yanı sıra Uludere ve Cilvegözü saldırılarında ölenlerin de katili olmakla suçlayan Kılıçdaroğlu, 'Ülkeyi yöneten, Başbakan o değil mi? İstihbarat raporları ona gitmiyor mu? O bakmıyor mu, konuşmuyor mu? Peki kimi sorumlu tutacağız? Reyhanlı'daki manavı sorumlu tutacağız her halde ya da Antalya'daki ayakkabı boyacısını sorumlu tutacağız. Niye önlemedin diye. Eğer bir ülke iyi yönetilmiyorsa sorumlusu siyasal iktidarlardır. Dünyanın her yerinde böyledir.' şeklinde konuştu.

GENÇLİK MERKEZİ

İnsan odaklı projelerinden birisi olduğunu, öğrencilerin konut ve barınma sıkıntısını üniversitede görev yaptığı yıllardan bildiğini ifade eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da, 6 milyon liralık gençlik merkezi projesine 1,5 yıl önce başladıklarını belirterek, 'Kampüse yakın olması için bu alana seçtik. 5 bin metrekareye yakın bir alanda barınma, konaklama ve bir öğrencinin ihtiyacı olan her imkanın bulunduğu bir tesis. Şuandaki kapasite 300, istenirse 400'a çıkarmak mümkün.' diye konuştu

Yorum

Hakkari'de 1 terörist yakalandı

Hakkari'de 1 terörist yakalandı

1

Hakkari'de, güvenlik güçlerince yapılan yol kontrollerinde bir terör örgütü mensubu yakalanarak gözaltına alındı.

Dicle saldırısına yayın yasağı

Dicle saldırısına yayın yasağı

2

Diyarbakır'ın Dicle ilçesindeki İlçe Jandarma Komutanlığına bombalı araçla yapılan terör saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildiği bildirildi.

Taksim'de şüpheli paket

Taksim'de şüpheli paket

3

Taksim Metrosu Gezi Parkı çıkışında kaldırıma bırakılan şüpheli çanta fünyeyle patlatıldı. Bomba imha uzmanının fünyeyle patlattığı çanta boş çıktı.

2 polisi şehit eden DAEŞ'liler için iddianame hazırlandı

2 polisi şehit eden DAEŞ'liler için iddianame hazırlandı

4

Diyarbakır'da, 26 Ekim 2015'te güvenlik güçlerinin hücre evine düzenlediği baskın sonucu 2 polisi şehit eden DAEŞ'li teröristlerle ilgili iddianame ha..

Teröristler sokaklara kamera yerleştirmiş

Teröristler sokaklara kamera yerleştirmiş

5

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, teröristlerin sokaktaki hareketliliği gözlemek amacıyla sokağa kamera yerleştirdikler..

FETÖ’nün kirli ittifakı

FETÖ’nün kirli ittifakı

6

Mersin’de FETÖ’ye ait bir evde yakalanan PKK’lı tutuklandı. PKK’nın, FETÖ iş birliği ile çatışmaları batı illerine yayma gayreti içerisinde olduğu ort..

Muhaliflere bir darbe de Seçim Kurulu'ndan

Muhaliflere bir darbe de Seçim Kurulu'ndan

7

MHP’de, Gemerek ve Tosya Asliye Hukuk Mahkemeleri’nin kurultayı durdurma kararları tartışılırken, Çankaya İlçe Seçim Kurulu’nun, Çağrı Heyeti’nin 15 M..

Bursa'da bomba şüphesi

Bursa'da bomba şüphesi

8

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinden polise yapılan şüpheli paket ihbari büyük paniğe neden oldu. İhbar üzerine Terminal tamamen boşaltılarak şüph..

Sezer arkadaşının cenazesine katıldı

Sezer arkadaşının cenazesine katıldı

9

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, eşi Semra Sezer ile birlikte, arkadaşı Burhan Özdural’ın cenazesine katıldı.

Belediyeye kızınca hibe ettiği yola duvar ördü

Belediyeye kızınca hibe ettiği yola duvar ördü

10

Iğdır'da, bir bölümünü yol yapılması için belediye hibe ettiği arsasına yaptığı eve ruhsat alamayan vatandaşın tepkisi, yola duvar örmek oldu.

2 tonluk bombayla hainlik

2 tonluk bombayla hainlik

11

PKK'lı teröristler dün Diyarbakır'da iki ayrı saldırı düzenledi. Dicle ilçesinde Jandarma Komutanlığı'na bomba yüklü araçla saldıran hainler, Hani'den..

Mersin'de PKK'nın bombacısı yakalandı

Mersin'de PKK'nın bombacısı yakalandı

12

Mersin'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda bombalı eylem hazırlığındaki bir örgüt üyesi yakalanırken, bol miktarda patlayıcı ve silah ele ge..

Anadolulu helâl lokma için çalışır

Anadolulu helâl lokma için çalışır

13

Başbakan Davutoğlu, 1 Mayıs nedeniyle işçiler ve ailelerini Çankaya Köşkü bahçesinde ağırladı. Kahvaltıda konuşan Davutoğlu, ”Emek bizim dünyamızda, b..

Otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü 1 yaralı

Otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 2 ölü 1 yaralı

14

Elazığ-Bingöl Karayolu'nda, akşam saatlerinde 2 otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi öldü, 1 kişi de yarala..

IŞiD’i devreye soktular

IŞiD’i devreye soktular

15

Şehir ve kırsal bölgelerde yürütülen operasyonlarla PKK’ya ağır darbeler vurulurken IŞİD sahaya sürüldü. Kilis’e roket saldırılarını artıran terör örg..

Kilis'te 1 kişi daha öldü

Kilis'te 1 kişi daha öldü

16

Kilis'e Suriye'den atılan roketler sonucu yaralanarak hastanede tedavi gören 25 yaşındaki İsmail Ufak hayatını kaybetti. Suriye'den atılan roketlerle ..

Şehit ol ama subay olma

Şehit ol ama subay olma

17

Ankara Beytepe Jandarma Eğitim Komutanlığı’nda astsubaylık sınavını kazanan İmam Hatipli adaylar, mülakat esnasında kapıdan döndürüldü. Sınav başvuru ..

İnat bitince 1 Mayıs

İnat bitince 1 Mayıs

18

Her yıl büyük gerilimlere sahne olan 1 Mayıs, sendikalar Taksim inadını bırakınca neredeyse olaysız geçti. İstanbul’da güvenliği 24 bin 500 polis sağl..

İşte Gaziantep bombacısı İsmail Güneş

İşte Gaziantep bombacısı İsmail Güneş

19

Gaziantep'te dün emniyet müdürlüğüne bombalı araçla saldırı düzenleyen İsmail Güneş'in fotoğrafına ulaşıldı.

4 milyon öğrenci ücretsiz kurs aldı

4 milyon öğrenci ücretsiz kurs aldı

20

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı ücretsiz kurslardan bugüne kadar 4 milyon 300 bin öğrenci yararlandı. Dershane parası velilerin cebinde kaldı.

+