• Tarihe göre sırala

'Akif Emre adam gibi adam olan bir İslamcıydı'

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Ömer Lekesiz köşesinde 'Akif Emre’ye rahmet' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yusuf Kaplan, Hayrettin Karaman, Hasan Öztürk ve Hatice Karahan da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İlk kez yüz yüze

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı için bulunduğu Brüksel’de ikili görüşmeler kapsamında Wiltcher’s Steigenberger Otel’de, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.

AB'ye 3 mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel’de görüştüğü AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’e şu mesajları verdi: Terörle mücadelemize destek verin. Türkiye-AB ilişkilerini canlandırın ve mülteci anlaşmasını hayata geçirin.

BBP lideri Destici'den bedelli askerlik çağrısı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Destici, bedelli askerlik için bir çağrıda bulunarak "Bedelli askerliğe prensip olarak karşıyız. Ancak bir defaya mahsus SMA hastalarının tedavisi için bedelli askerlik getirilsin buradan elde edilecek gelir SMA hastaları için kullanılsın" dedi.

CHP ByLock için araştırma önergesi verdi

CHP, FETÖ'nün kriptolu mesajlaşma programı ByLock'un milletvekilleri tarafından kullanılıp kullanılmadığının araştırılmasını talep etti.

Canikli: Gülmen ile Özakça'nın iadesiyle ilgili hiçbir açıklama yapmadık

Başbakan Yardımcısı Canikli, Gülmen ile Özakça'nın göreve iade edileceği iddialarına ilişkin olarak "Söz konusu şahıslarla ilgili göreve iade edilecekleri ya da edilmeleri gerektiği yönünde hiçbir açıklamamız olmamıştır. Olamaz da zaten” dedi.

Brüksel'de kritik zirve sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Juncker'le görüşmesi sona erdi. Türkiye-AB ilişkilerindeki son durum konuşuldu.

Erdoğan'dan Macron'a anlamlı dosya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'de bir araya geldiği Fransız mevkidaşı Macron'a görüşme sonrası '15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi' kitabını verdi.

Bahçeli'den Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt

MHP lideri Bahçeli, FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik operasyonların artmasına yönelik açıklamasını yineledi. 'MHP kendi işiyle uğraşsın' eleştirisine de yanıt veren Bahçeli, "Şahsıma, FETÖ’cülerin isimlerini versinler ne yapacağımı görsünler" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu: Eylemciler DHKP-C mensubu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın DHKP-C mensubu olduklarını söyleyerek "Birçok eylem altına imza atmışlar" dedi. Soylu, eyleme destek veren siyasi partileri de eleştirdi.

Yeni Şafak yazarları Akif Emre'yi yazdı

Yeni Şafak yazarları Aydın Ünal, Kemal Öztürk, Gökhan Özcan ve Süleyman Seyfi Öğün bugünkü köşelerini Akif Emre'ye ayırdı.

AYM'den CHP'li vekillerin başvurusuna ret

Anayasa Mahkemesi, CHP'li bazı milletvekillerinin 6713 sayılı Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı maddelerinin iptali ve yürürlüklerinin durdurulması istemiyle yaptığı başvuruyu reddetti.

Bloke eden bloke olur

Türkiye’nin AB adaylığının dondurulmasını isteyen Avusturya, NATO’daki ortak eğitim programlarına katılamayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Avusturya’yı veto edeceği haberleri hatırlatılınca, “Bloke eden bloke olur, olay bu kadar basit” dedi.

CHP'nin gensoru önergesi kabul edilmedi

CHP'nin, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması, TBMM Genel Kurulunda kabul edilmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bakanlıklardan yol haritası isteyeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'deki NATO toplantısı öncesi değerlendirmelerde bulundu. Kabine değişikliği sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm bakanlıklardan yol haritası isteyeceğim. Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'de kuracağım ekiplerle bu haritayı takibe alacağız" dedi.

Erdoğan'dan Ruhani'ye tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimleri kazanan Ruhani'yi arayarak tebrik etti.

İtalya'da Türkiye'yle işbirliği zirvesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Roma'da çeşitli temaslarda bulunuyor. İtalya Cumhurbaşkanı Mattarella'yla görüşen Bakan Çavuşoğlu, "İki ülke ilişkileri ve işbirliğini ele aldık" dedi.

TBMM Başkanı Kahraman: Meclis binası yenilenmeli

TBMM Başkanı Kahraman eski ve yeni tüm milletvekillerine iftar verecek. İftara, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar da katılacak. TBMM Başkanı Kahraman, iftar daveti için gönderdiği mektupta, Meclis binasında yapılan çalışmaları anlatarak, binanın 57 yıllık olduğunu ve ihtiyaçları karşılayamadığı için yenilenmesi gerektiğini kaydetti.

HDP'li Öztürk ve Sarıyıldız komisyona sevk edildi

HDP milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hazer Öztürk, milletvekilliklerinin düşürülmesi için Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edildi.

"Rabbimiz son nefesimizi yine Kur'anla vermeyi nasip etsin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. Uluslararası Kur'an okuma yarışmasının finalinde konuşma yaptı. Erdoğan, "Bir Müslüman olarak vazifemiz, günlük hayatın içinde her an yıpranan, kararan, örselenen ruhlarımızı Kur'an-ı Kerim tilaveti ile tedavi etmektir" diye konuştu. Erdoğan, "Rabbimiz son nefesimizi yine Kur'anla vermeyi nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı açıkladı: Cizre ve Yüksekova il olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak'ın Cizre ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin il olacağını açıkladı. Daha önce iki ilçenin il statüsüne geçmesi gündeme gelmişti.

Başbakan Yıldırım AK Parti TBMM Grup Başkanı seçildi

Başbakan Binali Yıldırım, oybirliğiyle AK Parti Grup Başkanı oldu.

'Fikri etkiye açık gençler'

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Mehmet Acet köşesinde Akif Emre'yi anlattı. Kemal Öztürk, Özlem Albayrak, Taha Kılınç ve İbrahim Tenekeci de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakanlar Kurulu'ndan Gaziantep kararı

Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki bazı alanlar Bakanlar Kurulu tarafından riskli alan ilan edildi.

Mücadeleküresel olmalıdır

İngiltere’deki terör saldırısını lanetleyen Başbakan Yıldırım, teröre karşı en fazla bedel ödeyen ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Yıldırım, “Terör küresel bir tehdittir, dolayısıyla terörle mücadele de küresel olmalıdır. Bundan böyle terörle mücadelede yakın iş birliğini arttırmamız gerekiyor” dedi

FETÖ’ye karşı milli seferberlik

Terörle mücadelenin Türkiye için beka sorunu olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, hükümete destek verdi. Bahçeli, “Kripto damarın kesilip atılması, kendisini emniyete almış FETÖ’nün siyasi ayağının darmadağın edilmesi milli seferberlik ruhu ile ele alınmalıdır” dedi

Brüksel'de çifte zirve

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel’de NATO zirvesinin yanı sıra AB’nin kurmaylarıyla bir araya gelecek. Erdoğan’ın, NATO zirvesinde terörle mücadelede uluslararası işbirliği ve Suriye PKK’sına yönelik sert mesajlar vermesi bekleniyor. Erdoğan ayrıca AB kurmaylarıyla Türkiye-AB ilişkilerinin somut bir takvime bağlanmasını isteyecek.

ABD’den PKK’ya 100 TIR silah

Türkiye’nin Karaçok Dağı’nda terör örgütü PKK’nın ana silah deposunu vurmasından sonra harekete geçen ABD, örgüte silah yardımına başladı. ABD, kara kuvvetlerine çevirdiği PKK-PYD’ye 15 ve 20 Mayıs tarihlerinde iki büyük askeri sevkiyat yaptı. 100 TIR'lık ağır silahlar örgütün kontolündeki Haseke’ye götürüldü.

Teşkilatlarataze kan

3. olağanüstü kongresini yapan AK Parti’de gözler il, ilçe kongrelerine çevrildi. Ramazan ayından sonra sırasıyla kongrelere startı verilecek ve kan değişimine gidilecek.

Başbakan Yıldırım'dan Akif Emre'nin ailesine taziye telefonu

Başbakan Yıldırım, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden yazarımız Akif Emre'nin ailesine taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kanun onayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7019 sayılı “Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Gümrük İdaresi Arasında Gümrük Alanında Ortak Komite Kurulmasına İlişkin Mutabakat Zaptının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun” u onayladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay üyeliğine Taci Bayhan’ı yeniden seçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay üyeliğine HSYK üyeliği sona eren Bayhan'ı yeniden seçti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.