• Tarihe göre sırala

"FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, "Devletin vatandaşlarımızın dini ihtiyaçlarının karşılanması konusunda çok daha somut adımlar atması ve FETÖ gibi sapkın yapıların etkisiz hale getirilmesi zorunlu hale gelmiştir" dedi.

Yüksekdağ'ın 'PKK demokrasi örgütü' sözlerine skandal savunma

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ın, geçen yıl Alman ajansına verdiği röportajda, "PKK terör örgütü değil, demokrasi ve eşitlik mücadelesi veren bir örgüttür" ifadelerine ilişkin açılan soruşturmada skandal bir savunma yapıldı. Yüksekdağ'ın avukatları, müvekkilinin sözlerinin 'ifade özgürlüğü' kapsamında olduğunu ileri sürdü.

7 yıl sonra Tunceli'deki operasyonda öldürüldü

Tunceli merkeze bağlı Kutu Deresi vadisinde 16- 18 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonda ölü ele geçirilen 13 PKK'lı teröristten birinin, 7 yıl önce ortaokul öğrencisi iken, Tunceli'yi ziyaret eden dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile kucaklaşan 21 yaşındaki Uğurcan Koç olduğu ortaya çıktı. Geçen yıl dağa çıkarak terör örgütüne katıldığı belirtilen Koç'un cenazesi, bugün ailesi tarafından Tunceli'de toprağa verildi.

İçişleri Bakanlığından 'koruma' açıklaması

İçişleri Bakanlığından, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör örgütü PKK ve yandaşlarına karşı siyaset yaptığı için yoğun tehditlere maruz kalan vatandaşlarla ilgili gerekli koruma tedbirlerinin alınması ve güvenlik önlemlerinin arttırılmasının doğal ve olması gereken bir durum olduğu bildirildi.

Kılıçdaroğlu'ndan skandal 'darbe' açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında skandal bir açıklamaya imza attı. OHAL kapsamında FETÖ ile mücadeleyi eleştiren Kılıçdaroğlu, darbeye karşı direnen hükümeti darbecilikle suçladı.

HDP'liler terörist cenazesinde

HDP Diyarbakır Milletvekilleri Ziya Pir, Sibel Yiğitalp ve Feleknas Uca, Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen 4 teröristin Diyarbakır'daki cenazesine katıldı.

Bakan Bozdağ'ın ABD'ye götüreceği dosya

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesini görüşmek için bugün ABD'ye gidiyor. Türkiye'nin taleplerini yeni deliller doğrultusunda yenileyeceğini belirten Bozdağ, "Anlaşmada bir değişikliğe gerek yok anlaşmanın gereklerinin taraflarca amasız yerine getirilmesi açık" dedi.

Çavuşoğlu'ndan Musul'a 'kara operasyonu' açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Musul operasyonuna ilişkin, "Eğer Türkiye'ye yönelik bir tehdit oluşursa biz kara operasyonu dahil tüm imkanlarımızı kullanırız" dedi.

Bahçeli: Zoka yutmuşuz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplantı çıkışında soruları yanıtlayan Bahçeli, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

MHP evet mi, hayır mı diyecek?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık ve anayasa tartışmalarına son noktayı koydu. Meclisi işaret eden Bahçeli, MHP'nin teklife göre kararını vereceğini belirtti. Türkiye'nin Musul operasyonunda mutlaka olması gerektiğinin altını çizen Bahçeli, Irak yönetiminin açıklamalarını sert dille eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Misak-ı Millî açıklamalarının ise dikkat çekici olduğunu söyledi.

3 bakanlıkta yeni atama kararları

İçişleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Anayasa mesaisi

Başkanlık teklifini içeren anayasa değişikliği teklifinin Meclise gönderilmesi için geri sayım başladı.

Başkanlık Türkiye’nin 2. kuruluş dönemidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15 Temmuz’da milletin verdiği mücadeleyi 2. kurtuluş mücadelesi, başkanlık sistemine geçilmesini ise 2. kuruluş dönemi olarak niteledi. Anketlerde başkanlık sistemine yüzde 50'nin üzerinde destek çıktığını belirten Çalık, “Başkanlık sistemi, milletin ‘bu devlet benimdir’ diyeceği, bürokratik oligarşinin olmayacağı bir sistem” dedi.

Modelimiz üniter başkanlık

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, üniter başkanlık sistemi modelini önerdiklerini belirterek, “Çift meclis meselesi var Amerika'da, bizim önerimiz tek meclis. ABD'de iki turlu seçim olur, Türkiye'de yerleşik olan seçim sistemi üzerinde tek dereceli iki turlu seçim yapılacak.” dedi.

Musul’a 4 jetle hava desteği

Türkiye’nin Musul operasyonuna çok yönlü destek verdiğini belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu,''4adet F-16 jetimiz koalisyon güçlerinin hava desteğine katılıyor ''dedi. Çavuşoğlu, Musul operasyonunun başladığı günden bu yana oradaki kuvvetlerin fırtına obüsü, tank ve havan atışlarıyla 17 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Abbas’ı ağırladı

Erdoğan, Türkiye'ye gelen FilistinDevlet Başkanı Mahmud Abbas ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Saadet Partisi'ne yeni başkan

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu, 30 Ekim’deki kongrede Temel Karamollaoğlu’nun aday olduğunu açıkladı.

Allah korudu

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Meclis'i ziyaret etti.

Yeni delillerle ABD yolunda

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesini görüşmek için bugün ABD’ye gidiyor. Bozdağ’ın, iade için görüşmelerde bulunacağı yetkililere yeni deliller sunacağı öğrenildi. Ziyarette Bozdağ'a AK Parti'li, CHP ve MHP'li vekiller de eşlik edecek.

HDP ve DBP’li başkanlar tutuklandı

Muş'ta daha önce gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Eş Başkanları ile birlikte 5 kişi tutuklandı.

Topçu: 100 yıllık emperyal projeyi tekrar hayata soktular

Anadolu'nun yeniden bir istiklal mücadelesi verdiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, "İçeride bizi bölücü terörle, FETÖ terörüyle, diğer terör örgütleriyle meşgul ederken bir taraftan da medeniyet coğrafyamızda 100 yıl evvel yarım bıraktıkları bir emperyal projeyi tekrar hayata soktular" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Abbas'la görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüştü. Abbas'ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Filistin halkının Türkiye ile dayanışma içinde olduğunu göstermek için Türkiye'yi ziyaret ettiği belirtildi.

Başbakan Yıldırım Abbas ile görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü. Yıldırım ile Abbas, ikili konuların yanı sıra başta Orta Doğu Barış Süreci olmak üzere bölgesel gelişmeleri konuştu.

Kamalak genel başkanlığı Karamollaoğlu'na bırakıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, görevini Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu'na bırakmaya hazırlanıyor.

Şentop: Bizim önerdiğimiz model üniter başkanlık

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, üniter başkanlık sistemi modelini önerdiklerini belirterek, "Çift meclis meselesi var Amerika'da, bizim önerimiz tek meclis. ABD'de iki turlu seçim olur, Türkiye'de yerleşik olan seçim sistemi üzerinde tek dereceli iki turlu seçim yapılacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayrault'u kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de Fransa Dışişleri Bakanı Ayrault ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM'ye reform çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM'nin 71. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, BM Güvenlik Konseyi'nin reforme edilmesi gerektiğini belirterek, "Suriye ve Irak gibi son yıllarda yüz binlerce masum insanın hayatına mal olan krizlere çözüm bulmada yaşanan tıkanıklık, reform ihtiyacını açıkça ortaya koymaktadır. Bu konuda adım atmakta geç kalınmasının bedelini, maalesef en fazla çocuklar, kadınlar ve yaşlılar ödemektedir" ifadelerini kullandı.

Darbecilerin bombaladığı Meclis, PAB Başkanı'nı şoke etti

Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Başkanı Saber Chowdhury, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında haince bombalanan TBMM'deki manzarayı "dehşet verici" olarak nitelendirdi.

Filistin Devlet Başkanı Abbas TBMM'ye karanfil bıraktı

Filistin Devlet Başkanı Abbas 15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan TBMM'yi ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Saadet Partisi'nin genel başkan adayı açıklandı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu, 30 Ekim'deki kongrede Temel Karamollaoğlu'nun aday olduğunu açıkladı. Yüksek İstişare Kurulu toplanarak aldığı kararı web sitesi üzerinden resmi açıklama ile duyurdu.

Çavuşoğlu: 4 jetle vurduk

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fransız mevkidaşı Ayrault ile ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin Musul operasyonuna çok yönlü destek verdiğini belirten Çavuşoğlu, "4 jetimiz, hava operasyonuna katılmak için koalisyonda yer alıyor" şeklinde konuştu.

Bozdağ FETÖ'nün iadesi için yeni delillerle ABD'ye gidecek

15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in iade talebiyle ilgili Türkiye yeni adım atmaya hazırlanıyor. Adalet Bakanı Bozdağ, yeni delillerle ABD'ye gidecek. Üç parti temsilcisi Bozdağ'a eşlik edecek.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.