• Tarihe göre sırala

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kıbrıs mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'na ilişkin mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, "Türkiye her zaman Kıbrıs Türkü’nün yanında olmaya devam edecek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni desteklemeyi sürdürecektir." ifadelerini kullandı.

Yeni Bakan Jülide Sarıeroğlu'ndan ilk mesaj

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini Mehmet Müezzinoğlu'ndan devralan Jülide Sarıeroğlu, "26 sene sonra tekrardan bir kadın bakanla bakanlığımız buluşmuş olacak. Bu anlamda da sorumluluğumun çok yüksek olduğunu biliyorum" dedi.

Dışişleri'nden Almanya'ya açıklama tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın dün Büyükada tutuklamalarıyla ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Bakanlık yaptığı açıklamada Alman vatandaşı Peter Steudtner’in tutuklanmasıyla ilgili Alman makamlarınca kullanılan ifadelerin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Balyoz mağduru 3 generale 15 Temmuz madalyası

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, 15 Temmuz gecesi darbecilerle çarpışan 6 komutana ‘Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası’ verilmesini talep etti. İçişleri Bakanlığı’nın, Orgeneral Güler’in Ekim 2016’da yenilediği talebi değerlendirdiği öğrenildi.

Darbecileristihbaratkursu almış

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından TSK ile ilişiği kesilen general, amiral ve albayların profili çıkarıldı. Rapora göre komutanların büyük çoğunluğu 1993 ve 1994 mezunu. Darbeci komutanların çoğu, personel istihbarat kursları aldı. Yurtdışında görev yapanlar da çoğunlukta.

Yeni kabinede ilk devir-teslim tamam

Kabinedeki revizyonun açıklanmasının ardından yaklaşık iki saat sonra ilk devir-teslim töreni gerçekleştirildi. Adalet Bakanı Bozdağ, görevi Abdülhamit Gül'e devretti. Bozdağ, kabinedeki görevine Başbakan Yardımcısı olarak devam edecek.

Kahraman'dan Kıbrıs Barış Harekatı yıl dönüm mesajı

TBMM Başkanı Kahraman, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 43.yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda "Kıbrıs Rum kesiminin, Türkiye'nin Ada'daki garantörlük hakkının sona erdirilmesi ve Ada'daki Türk askeri varlığının geri çekilmesini istemesinin yanında, Türkleri azınlık statüsüne indirgeyecek taleplerinde ısrar etmeleri, müzakerelerin çözümsüz kalmasına yol açmıştır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım yeni kabineyi açıkladı

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmenin ardından yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. 6 ismin ilk kez yer aldığı kabinede, 6 bakanın da görev yeri değişti.

Kabinede yer aldığını televizyondan öğrendi

Yeni kabine değişikliğiyle birlikte Başbakan Yardımcısı olan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ilk açıklamasını yaptı. Çavuşoğlu, haberi televizyonda başbakanın açıklamasını izlerken öğrendiğini ifade etti.

Kabineye 2. kadın bakan

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmenin ardından yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. Kabinedeki kadın bakan sayısıyı ikiye yükseldi

Başbakan Yardımcısı 5 isim

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmenin ardından yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. Başbakan Yardımcılığı görevindeki isimlerde Türkeş ve Kaynak kabine dışı kaldı.

Kabineden giden isimler

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Külliye'de yaptığı sürpriz görüşme sonrası yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede eski kabinede yer alan 6 isim yer almadı.

Kabinede 6 yeni isim

Başbakan Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından, yeni kabineyi açıkladı. 6 isim ilk defa kabineye girdi.

Sinan Oğan'ın ihracı kesinleşti

Sinan Oğan'ın MHP'den ihracına yönelik yaptığı itiraz reddedildi. Oğan'ın ihracı kesinleşti.

Bakü'de 'gardaşça' buluşma

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı Aliyev'le görüştü. Bakan Çavuşoğlu, Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.

Kontrollü ruhlara karşı dikkatli ol

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz sonrası kamu kurumlarından ihraçlara işaret ederek, “Hiçbir devlet kendine sadakat göstermeyen memurlarla çalışmaz. Tabii ki bu temizlik yapılacak” dedi. Başbakan Yıldırım, "Bile bile içeride sırtına hançer saplayacak insanlar varken nasıl yöneteceksiniz?" ifadelerini kullandı.

Okulda FETÖ CIA buluşmaları

FETÖ’nün 2003'ten itibaren ABD Büyükelçiliği tarafından kontrol altında tutulduğu ortaya çıktı. Filipinler darbesinde “misyon şefi” olarak görev yapan ABD ajanı Philip Kaplan’ın FETÖ elebaşlarıyla Ankara’da toplantılar yaptığı belirlendi. 19 Kasım 2003’te FETÖ’cü Cemil Koca’nın da katıldığı toplantıda örgütün yeni dönemdeki asker, polis ve istihbarat stratejisi masaya yatırıldı. Toplantının Gülen’in Ankara’da bulunurken kullandığı odada yapılması ise dikkat çekti.

FETÖ’cüleri ihbar etti

FETÖ eliyle gasp edilen 9 dönümlük arsasını geri alabilmek için hukuk mücadelesine girişen iş adamı Kamil Darbaz, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık İletişim Merkezi’ne de başvurarak “FETÖ’cüleri ihbar ediyorum” dedi.

Teröristten talimat aldılar

Firari Can Dündar ile Ahmet Şık’ın terör örgütü lideri Mihraç Ural’la birlikte hareket ettikleri ortaya çıktı. Reyhanlı katliamı ve MİT TIR’ları durdurulmasının ardından Dündar ve Şık’ı telefonla arayan Ural, “TSK, MİT ve hükümeti suçlayan haberler yaparak kamuoyu oluşturun” talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Al-Sani telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani ile telefonda görüştü. İki lider görüşmesinde, ikili ilişkileri ele aldı.

Türk askerinin UNIFIL'deki görev süresinin uzatılması Resmi Gazete'de yayımlandı

TSK unsurlarının 5 Eylül 2017'den 31 Ekim 2018'e kadar UNIFIL Deniz Görev Gücüne iştirak etmesine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal MYK sonrası konuştu

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal MYK toplantısının ardından konuşuyor.

Çiller'den '28 Şubat' ifadesi: Parçalamak lazımdı, parçaladılar

28 Şubat davasında 'mağdur-tanık' sıfatıyla ifade veren dönemin Tansu Çiller'in ifadeleri dikkatleri çekti. Çiller, "Amaç hükümeti götürmekti, bunun için DYP'yi parçalamak lazımdı, parçaladılar, Refah Partisini de kapattılar" dedi. Gelecek nesillere de seslenen Çiller, "Bu bir darbedir, başka türlü ifade etmek mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım konuşuyor

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Körfez çıkarması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez turuna çıkıyor. Erdoğan, 23-24 Temmuz'da Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt'e gidecek.

OHAL 4. kez uzatıldı

OHAL'in 3 ay süre ile uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

'111 bin 240 kişi kamu görevinden ihraç edildi'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'na verilen ara sırasında konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, FETÖ soruşturmalarına ilişkin "111 bin 240 kişi kamu görevinden ihraç edildi. 32 bin 180 kişi uzaklaştırıldı." ifadelerini kullandı.

UNIFIL tezkeresi TBMM'de kabul edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının 5 Eylül 2017 tarihinden itibaren 31 Ekim 2018 tarihine kadar UNIFIL Deniz Görev Gücüne iştirak etmesine ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

MGK: Sınırda terör devletine asla izin verilmeyecek

MGK, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. 6 saat süren kritik toplantıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada "Türkiye, sınırında terör devleti kurulmasına asla izin vermeyecek" ifadeleri yer aldı.

Meclis 4 gün fazla mesai yapacak

Meclis'in temmuz ayı sonuna kadarki çalışma programı belli oldu. TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışma günlerinin dışında cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri de mesai yapacak.

Kılıçdaroğlu'ndan yeni yürüyüş iması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tepki çeken 'adelet' yürüyüşünün ardından yeni bir 'sokak protestosu' imasında bulundu.

Erdoğan'ı havada selamlayan pilot bakın kim çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hava korumasını üstlenen ve ‘Ana’ uçağına eşlik eden ekibin başındaki Hava Albay Mete Kuş, FETÖ kumpasıyla bir dönem görevinden alınmıştı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.