Cumhurbaşkanı Erdoğan: Daha büyük senaryo devrede

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 40. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşuyor. Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı terör tehditlerine dikkat çeken Erdoğan, "Bir süredir yeni ve daha büyük bir senaryo ile karşı karşıyayız. Amaç bellidir ülkemizi bölmektir dedi.

Sağlık Bakanı'ndan Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Demircan, "Cumhurbaşkanımız gerekli talimatı verdi. Türkiye'deki bütün yetkin hekimler, Sayın Baykal'ın sağlık durumuyla ilgileniyorlar" dedi. Ayrıca Demircan, "Onların içerisinde Cumhurbaşkanımızın görevlendirilmesini istediği Prof. Dr. Uğur Türe de burada hizmet veriyor" ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan: Türkiye dayatmalara boyun eğmez

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklama yaptı. Çavuşoğlu, ABD ile vize krizi hakkında, "Türkiye dayatmalara boyun eğmez" dedi. Irak'taki hukuksuz referanduma ilişkin de değerlendirme yapan Çavuşoğlu, "Barzani'nin hesabı Kerkük'ten döndü" ifadelerini kullandı.

Dışişleri'nden Pakistan'daki saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da polis otobüsüne düzenlenen ve çok sayıda kişinin ölümüne neden olan terör saldırısını kınadı.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan istifa etti

2009 yılında Niğde Belediye Başkanlığı görevine gelen Faruk Akdoğan, bugün görevinden istifa etti. Akdoğan, kararı için "Ülkem, partim, şahsım ve özellikle de hizmet etmekten gurur duyduğum Niğde için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Deniz Baykal' talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe tarafından da değerlendirilmesini sağladı. Türe'nin Cumhurbaşkanlığına ait bir uçakla gece İstanbul'dan Ankara'ya getirildiği öğrenildi.

Başbakan Yıldırım: Irak'ın adımlarını destekliyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, TRT World Forum açılış oturumunda konuştu. Kuzey Irak referandumunun sonuçlarına dikkat çeken Başbakan Yıldırım, Irak merkezi hükümetinnin attığı adımları Türkiye olarak desteklediklerini belirtti.

Deniz Baykal yoğun bakımdan çıktı

Tıkalı damarı nedeniyle beyninde pıhtı oluşan ve 3'üncü kez ameliyat edilen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal yoğun bakımdan çıktı. Nöroloji bölümünde uyutulmaya devam ediyor.

"Sadece insanlar değil, devletler ve iktidarlar da dua alır"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Taha Kılınç, köşesinde "Hedef belli, fail kim?" sorusuna yanıt aradı. Mehmet Acet, Yasin Aktay, Fatma Barbarosoğlu ve Nedret Ersanel de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Deniz Baykal kimdir?

Beyninde oluşan pıhtı nedeniyle 3. kez ameliyat olan CHP Anlatya Milletvekili Deniz Baykal'ın hayati tehlikesi sürüyor. 1960'lı yıllardan beri aktif siyasetin içinde bulunan Deniz Baykal, 15 yılı aşkın süre CHP'nin Genel Başkanlığını yürüttü. 2010 yılında genel başkanlık görevinden istifa eden Baykal, yaklaşık 50 yıl boyunca aktif siyasetin içinde yer aldı.

CHP Grup Başkanvekili Özel'den Baykal iddialarına yalanlama

CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın durumunun kritik olduğu iddialarına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den yalanlama geldi.

Baykal’ın durumu ağırlaştı

Tıkalı damarı nedeniyle beyninde pıhtı oluşan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın durumu ağırlaştı. Ödem ve kanaması artınca dün öğle ameliyat edilen Baykal, akşam da beyninde biriken kan nedeniyle operasyon geçirdi. Baykal’ın tedavi sürecinde bazı olumsuzluklar yaşadığını belirten Prof. Dr. Erkan İbiş, “Hayati tehlike var” dedi.

Müsteşar İpek görevi bıraktı

17-25 Aralık darbe girişimi sonrası Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı’na getirilen Kenan İpek, görevi bıraktı.

Kibiroğluvefat etti

Eski Eminönü Belediye Başkanı ve SP Disiplin Kurulu Üyesi Lütfi Kibiroğlu (70), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kibiroğlu, bugün öğle namazına müteakip Fatih Camisi’nde düzenlenecek törenin ardından Merkezefendi Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Kibiroğlu, evli ve iki çocuk babasıydı.

3 saatte çöktü

Referandumda Türkiye, İran ve Irak’a meydan okuyan Barzani, işgal ettiği Kerkük’te çöktü. Irak ordusu, 14 bin kişilik Peşmerge gücü ve bin 400 civarındaki PKK’lı teröriste rağmen 3 saat içerisinde kent genelinde kontrolü sağladı. Barzani, 11 saatin sonunda DEAŞ bahanesiyle işgal ettiği 30 bin kilometrekarelik alandan çekildi.

Kerkük’te bozulanyapıya dönülmeli

Başbakan Yıldırım, Kerkük’ün tekrar Bağdat yönetimi tarafından kontrol altına alınmasının müspet bir gelişme olduğunu söyledi. Yıldırım, “Ancak dikkat edilmesi gereken, bölgenin tarihi derinliğine uygun olarak, bozulmaya çalışılan demografik yapıyı tekrar tesis edecek bir yönetim tarzını uygulamaya koymaktır” dedi.

60 pilot döndü

Hava Kuvvetleri’nde savaş pilotu açığının giderilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında sisteme 45'i 'yuvaya dönüş' programı ile olmak üzere 60'dan fazla pilot dahil oldu. 193 pilot adayı da subay uçuş eğitimine alındı.

Memleketmeselelerinikonuştuk

Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu ile Meclis'te biraraya geldi. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede iç ve dış gelişmeler ele alındı. Yıldırım, "Sayın Kılıçdaroğlu ile memleket meselelerini konuştuk" dedi. CHP lideri de Türkiye'nin sorunlarını görüştüklerini belirtti.

AB bizi meşgul etmesin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’ye karşı ikiyüzlü davranan AB’ye bu kez Polonya’dan seslendi: Almayacaksanız açıklayın şu işi, bilelim. Ne biz sizi meşgul edelim ne de siz bizi meşgul edin. İşi bağlayalım. ‘Minderden kaçan biz olmayacağız’ diyoruz. Onların kararını bekliyoruz” dedi.

2. kapıyı ABDengelledi

Türkiye ile Irak arasında Barzani’yi bypass edecek yeni sınır kapısı hazırlığı sürerken uzun yıllar Dış Ticaret Müsteşarlığı ve bakanlık yapan Kürşat Tüzmen, 2000 yılında da gündeme gelen kapıyı ABD’nin engellediğini söyledi.

Üniversite sınavınıkaldıralım çağrısı

MHP lideri Bahçeli, üniversite sınavının kaldırılması için hükümete çağrıda bulundu. Kerkük’ün musibetten kurtarıldığını vurgulayan Bahçeli, “Türkiye, terör koridorunun açılmasına izin vermeyecektir” dedi, OHAL’in uzatılmasına destek verdi.

İlk durak Genelkurmay

Ankara’ya gelen Amerikan heyetinin ilk durağı Genelkurmay Karargâhı oldu. DEAŞ ve PKK olmak üzere terörle mücadele kapsamında yapılan faaliyetler ve bölgedeki son gelişmelere ilişkin durum değerlendirmesi yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Polonya’dan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslarını tamamlayarak yurda dönmek üzere Varşova’dan ayrıldı.

Deniz Baykal 3. kez ameliyat oldu

CHP'li vekil Deniz Baykal, beyninde oluşan basınç nedeniyle 3. kez ameliyat edildi.

'Barzani küçük bir figür, oyunu göremedi'

Yeni Şafak ve TVNET Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, "Müslüman ülkeler İsrail ile ilişki geliştirir ama hiçbir Müslüman toplum İsrail bayrağıyla yürümemiştir. Barzani küçük bir figürdü ve oradaki oyunu göremedi" dedi.

OHAL TBMM'de kabul edildi

OHAL'in 3 ay süreyle uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. OHAL, beşinci kez uzatılmış oldu.

İsmail Küçükkaya ile Fidel Okan hakkında soruşturma

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi hakkında mesnetsiz iddialarda bulunan İsmail Küçükkaya ve Fidel Okan hakkında soruşturma başlatıldı.

Devlet Bahçeli'ye 20'nci yıl hediyesi

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında kendisine hediye edilen yüzük ve rozeti ile konuştu.

Erdoğan'ın Polonya ziyaretinde Polonezköy detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Polonya’nın başkenti Varşova’ya gitti. Ziyarette Polonezköy muhtarının da bulunması dikkat çekti.

Meclis'te 1 saat 15 dakikalık sürpriz görüşme

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. 1 saat 15 dakika süren görüşmeyle ilgili Yıldırım, "Memleket meselelerini konuşacağız" demişti.

Adalet Bakanı Gül: Müsteşar Kenan İpek kendi isteğiyle ayrıldı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'in görevden ayrılmasına ilişkin, "Kendi isteğiyle ayrıldı" dedi. Gül ayrıca, İpek'in yerine kimin geleceği sorusuna ilişkin ise, "Resmi Gazete'de yayınlanacak" cevabını verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Bakan Kaya açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Emniyet'ten yapılan açıklamada "81 İl Emniyet Müdürlüğümüze gönderilen Bylock listelerinde Sayın Bakanın eşi ile alakalı herhangi bir veri bulunmamaktadır" denildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.