POLİTİKA

  • Tarihe göre sırala

'Bütün dünyaya rağmen gelişmemizi sürdüreceğiz'

Rize'nin fethedilişinin yıl dönümü kutlamalarında konuşan TBMM Başkanı Kahraman, "Bütün çelme takmalara, ajanlara, teröristlere, Pensilvanya'da besledikleri nankör satılmışlara, asker elbisesi giyip namlusunu kendi milletine çevirenlere, bütün dünyaya rağmen gelişmemizi devam ettireceğiz" dedi.

Erdoğan: Örgütlere isim bulmaktan alfabede harf kalmadı

Gaziantep'teki 'Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Mitingi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütleri DAEŞ ve PYD hakkında, "Kökü kazınana kadar mücadeleye devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, Batı'ya da seslenerek, "Türk milletine ihanetinizi anlatan örgütlere isim bulmaktan alfabede harf kalmadı​" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tören mangası ile karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'yı ziyaret etti. Erdoğan, valilikte tören mangası ile karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraber Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Gaziantep'e geldi.

AK Parti'den ihraç edilen başkan serbest bırakıldı

AK Parti'den ihraç edildikten sonra Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan Konya'nın Ilgın İlçe Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral, adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

O çifte taziye

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, önceki gün Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılış töreninde gideceğini açıkladığı Gaziantep ziyaretinin ayrıntıları belli oldu. Erdoğan, 55 kişinin öldüğü terör saldırısında yaralanan gelin ve damadı ziyaret edecek.

Emniyet suikast uyarısı yaptı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ertesinde emniyetin suikast ihtimali konusunda uyardığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Bulunduğumuz odada elektrik yanmamasını, bulunmadığımız odada elektriğin yanmasını istediler. Önlem almamız da istendi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rutte ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile telefon görüşmesi yaptı

'Kriz ortamı yaratmak isteyenler başarılı olamayacak'

Türkiye üzerinde kaos hesabı yapan hainlerin görüldüğünü belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Terörle mücadelede de netice alacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Askerimizi polisimizi vatandaşımızı şehit ederek Türkiye'de kriz ortamı yaratmak isteyenler de başarılı olamayacaktır" dedi.

Darbe Girişimi Tümü

15 Temmuz Direnişi Tümü

Eğitim Tümü

Öğretmenlere 'yöreye uyum' eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) aday öğretmenlere vereceği "Anadolu'da Çok Kültürlülük, Kaynakları ve Eğitime Yansımaları" eğitimleri sayesinde öğretmenler bulundukları yöreyi iyi tanıyarak daha donanımlı şekilde eğitim veriyor. Eğitim sırasında aday öğretmenlere çeşitli filmler izletip,kitaplar ok

Moldova'da Recep Tayyip Erdoğan kreşi açıldı

Moldova Cumhuriyeti Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Kıpçak köyünde TİKA’nın katkılarıyla açılan kreşe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi verildi. Türkiye'nin Kişinev Büyükelçisi Karta, "TİKA ne yaparsa yapsın her zaman en iyisini yapar. Cumhurbaşkanımızın da isminin verildiği çok güzel bir eser,

Özel mesleki ve teknik eğitim lisesi öğrencil...

Her türdeki özel mesleki ve teknik liselerde öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları açıklandı. Eğitim-öğretim desteği, bu belirlenen alanların dallarında eğitim görecek öğrencilere uygulanacak. Belirlenen destek tutarları, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine bu amaçl

29 Mayıs Üniversitesi Ümraniye Yerleşkesi’nin...

2010 yılında Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından kurulan 29 Mayıs Üniversitesi'nin Ümraniye'de bulunan yerleşkesinin temeli düzenlenen bir törenle atıldı. Temel atma törenine Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in yanı sıra AK Parti Zong

Yerel Haberler Tümü

3. Sayfa Tümü

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.