• Tarihe göre sırala

Erdoğan'dan Macron'a anlamlı dosya

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'de bir araya geldiği Fransız mevkidaşı Macron'a görüşme sonrası '15 Temmuz Darbe Girişimi ve Milletin Zaferi' kitabını verdi.

Brüksel'de kritik zirve başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AB Konseyi Başkanı Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Juncker'le görüşmesi başladı.

Bahçeli'den Erdoğan'ın açıklamalarına yanıt

MHP lideri Bahçeli, FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik operasyonların artmasına yönelik açıklamasını yineledi. 'MHP kendi işiyle uğraşsın' eleştirisine de yanıt veren Bahçeli, "Şahsıma, FETÖ’cülerin isimlerini versinler ne yapacağımı görsünler" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu: Eylemciler DHKP-C mensubu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın DHKP-C mensubu olduklarını söyleyerek "Birçok eylem altına imza atmışlar" dedi. Soylu, eyleme destek veren siyasi partileri de eleştirdi.

Yeni Şafak yazarları Akif Emre'yi yazdı

Yeni Şafak yazarları Aydın Ünal, Kemal Öztürk, Gökhan Özcan ve Süleyman Seyfi Öğün bugünkü köşelerini Akif Emre'ye ayırdı.

AYM'den CHP'li vekillerin başvurusuna ret

Anayasa Mahkemesi, CHP'li bazı milletvekillerinin 6713 sayılı Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı maddelerinin iptali ve yürürlüklerinin durdurulması istemiyle yaptığı başvuruyu reddetti.

Bloke eden bloke olur

Türkiye’nin AB adaylığının dondurulmasını isteyen Avusturya, NATO’daki ortak eğitim programlarına katılamayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Avusturya’yı veto edeceği haberleri hatırlatılınca, “Bloke eden bloke olur, olay bu kadar basit” dedi.

CHP'nin gensoru önergesi kabul edilmedi

CHP'nin, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması, TBMM Genel Kurulunda kabul edilmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bakanlıklardan yol haritası isteyeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel'deki NATO toplantısı öncesi değerlendirmelerde bulundu. Kabine değişikliği sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm bakanlıklardan yol haritası isteyeceğim. Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'de kuracağım ekiplerle bu haritayı takibe alacağız" dedi.

Erdoğan'dan Ruhani'ye tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimleri kazanan Ruhani'yi arayarak tebrik etti.

İtalya'da Türkiye'yle işbirliği zirvesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Roma'da çeşitli temaslarda bulunuyor. İtalya Cumhurbaşkanı Mattarella'yla görüşen Bakan Çavuşoğlu, "İki ülke ilişkileri ve işbirliğini ele aldık" dedi.

TBMM Başkanı Kahraman: Meclis binası yenilenmeli

TBMM Başkanı Kahraman eski ve yeni tüm milletvekillerine iftar verecek. İftara, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar da katılacak. TBMM Başkanı Kahraman, iftar daveti için gönderdiği mektupta, Meclis binasında yapılan çalışmaları anlatarak, binanın 57 yıllık olduğunu ve ihtiyaçları karşılayamadığı için yenilenmesi gerektiğini kaydetti.

HDP'li Öztürk ve Sarıyıldız komisyona sevk edildi

HDP milletvekilleri Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hazer Öztürk, milletvekilliklerinin düşürülmesi için Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edildi.

"Rabbimiz son nefesimizi yine Kur'anla vermeyi nasip etsin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. Uluslararası Kur'an okuma yarışmasının finalinde konuşma yaptı. Erdoğan, "Bir Müslüman olarak vazifemiz, günlük hayatın içinde her an yıpranan, kararan, örselenen ruhlarımızı Kur'an-ı Kerim tilaveti ile tedavi etmektir" diye konuştu. Erdoğan, "Rabbimiz son nefesimizi yine Kur'anla vermeyi nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı açıkladı: Cizre ve Yüksekova il olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şırnak'ın Cizre ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin il olacağını açıkladı. Daha önce iki ilçenin il statüsüne geçmesi gündeme gelmişti.

Başbakan Yıldırım AK Parti TBMM Grup Başkanı seçildi

Başbakan Binali Yıldırım, oybirliğiyle AK Parti Grup Başkanı oldu.

'Fikri etkiye açık gençler'

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Mehmet Acet köşesinde Akif Emre'yi anlattı. Kemal Öztürk, Özlem Albayrak, Taha Kılınç ve İbrahim Tenekeci de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakanlar Kurulu'ndan Gaziantep kararı

Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki bazı alanlar Bakanlar Kurulu tarafından riskli alan ilan edildi.

Mücadeleküresel olmalıdır

İngiltere’deki terör saldırısını lanetleyen Başbakan Yıldırım, teröre karşı en fazla bedel ödeyen ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Yıldırım, “Terör küresel bir tehdittir, dolayısıyla terörle mücadele de küresel olmalıdır. Bundan böyle terörle mücadelede yakın iş birliğini arttırmamız gerekiyor” dedi

FETÖ’ye karşı milli seferberlik

Terörle mücadelenin Türkiye için beka sorunu olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, hükümete destek verdi. Bahçeli, “Kripto damarın kesilip atılması, kendisini emniyete almış FETÖ’nün siyasi ayağının darmadağın edilmesi milli seferberlik ruhu ile ele alınmalıdır” dedi

Brüksel'de çifte zirve

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel’de NATO zirvesinin yanı sıra AB’nin kurmaylarıyla bir araya gelecek. Erdoğan’ın, NATO zirvesinde terörle mücadelede uluslararası işbirliği ve Suriye PKK’sına yönelik sert mesajlar vermesi bekleniyor. Erdoğan ayrıca AB kurmaylarıyla Türkiye-AB ilişkilerinin somut bir takvime bağlanmasını isteyecek.

ABD’den PKK’ya 100 TIR silah

Türkiye’nin Karaçok Dağı’nda terör örgütü PKK’nın ana silah deposunu vurmasından sonra harekete geçen ABD, örgüte silah yardımına başladı. ABD, kara kuvvetlerine çevirdiği PKK-PYD’ye 15 ve 20 Mayıs tarihlerinde iki büyük askeri sevkiyat yaptı. 100 TIR'lık ağır silahlar örgütün kontolündeki Haseke’ye götürüldü.

Teşkilatlarataze kan

3. olağanüstü kongresini yapan AK Parti’de gözler il, ilçe kongrelerine çevrildi. Ramazan ayından sonra sırasıyla kongrelere startı verilecek ve kan değişimine gidilecek.

Başbakan Yıldırım'dan Akif Emre'nin ailesine taziye telefonu

Başbakan Yıldırım, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden yazarımız Akif Emre'nin ailesine taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kanun onayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7019 sayılı “Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Gümrük İdaresi Arasında Gümrük Alanında Ortak Komite Kurulmasına İlişkin Mutabakat Zaptının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun” u onayladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay üyeliğine Taci Bayhan’ı yeniden seçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay üyeliğine HSYK üyeliği sona eren Bayhan'ı yeniden seçti.

Bakan Çavuşoğlu'ndan yoğun diplomasi trafiği

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Eide ile görüştü.

Başbakan Yıldırım Nikki Haley'i kabul etti

Başbakan Yıldırım, ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Haley'i kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den taziye mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, gazetemizin yazarlarından Akif Emre'nin vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayınladı. Görmez mesajında, "Güzel insan, değerli mütefekkir Akif Emre kardeşimiz Rahmet-i Rahman’a kavuştu. Mahzunuz. İnnâ Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn." ifadelerini kullandı.

AK Parti'den kabine revizyonu açıklaması

AK Parti Grup Başkan Vekili Turan, kabine revizyonuyla ilgili soruyu yanıtlarken "Bunu Genel Başkanımız açıklayacak" dedi.

Başbakan Yıldırım: Reform devrimi gerçekleştireceğiz

TOBB 73. Genel Kurulu'nda konuşan Başbakan Yıldırım "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni atılım dönemi başladı. Gerçek anlamda bir reform devrimini gerçekleştireceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan gazetemize taziye telefonu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı Emre’nin vefatı nedeniyle, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Karagül'ü arayarak, başsağlığı dileklerini iletti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.