• Tarihe göre sırala

'FETÖ'cüler Kılıçdaroğlu'na bilgi verdi'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Adil Öksüz'e ilişkin iddiaları dikkati çekerken, Adalet Bakanı Bozdağ'dan net bir açıklama geldi. Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na bilgi getiren kişinin FETÖ elemanı olabileceğini ifade etti.

FETÖ'den tutuklanan kişi sayısı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ soruşturmaları kapsamında şimdiye kadar 32 bin kişinin tutuklandığını açıkladı. Bozdağ yaptığı açıklamada, 70 bin kişi için işlem yapıldığını bildirdi.

Boris Johnson: Kalfatlıyım

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson da Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimini hatırlatarak, “İngiltere, bu kalkışma karşısında Türkiye'nin ve Türk halkının demokrasisini koruma mücadelesinde arkasındadır. . Şimdi biz de kendi ülkemizde Gülen örgütü diye adlandırılan bu yapının işaretlerine büyük ciddiyetle bakmalıyız” dedi.

İngiltere'yle aynı düşünüyoruz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Suriye’de istikrarın sağlanması, ateşkesin sağlanması, istikrarın tesisi edilmesi konusunda İngiltere ile Türkiye arasında tam bir görüş birliği var” dedi. ABD’nin tavrını da eleştiren Çavuşoğlu, YPG ile işbirliğinin Suriye’nin geleceği için risk oluşturduğunu söyledi

Külliye'deki güvenlik zirvesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye'de 2.5 saat süren güvenlik zirvesi yapıldı. Zirveye, Başbakan Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Akar, Dışişleri, İçişleri ve Milli Savunma bakanları katıldı.

'Türk-Alman ilişkileri FETÖ'den dolayı zarar görmemeli'

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) heyetini kabulünde, Avrupa Birliği (AB) içinde Türkiye'nin en büyük ticari ortağı olan Almanya ile üst düzeyli diyaloğu sürdürmeye önem verdiklerini söyledi.

Erdoğan Maarif Vakfı Heyeti'yle görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ve Maarif Vakfı Heyeti'ni kabul etti.

Erdoğan bu akşam Yıldırım'la görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı bu akşam Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul edecek. Toplantı, Erdoğan ve Yıldırım'ın programında yer almıyordu.

CHP: Cumhurbaşkanı'nı saygıyla karşılayacağız

1 Ekim'de yeni yasama yılının açılışına ilişkin CHP, "Meclis'te Cumhurbaşkanı'nı saygıyla karşılayacağız" açıklamasını yaptı.

Gülen'in Davutoğlu'na açtığı davaya ret

Terör örgütü FETÖ elebaşı Gülen'in "kişilik haklarına saldırıda bulunduğu" iddiasıyla eski Başbakan Davutoğlu aleyhine açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

CHP'den KHK'ların iptali için başvuru

CHP, 669 sayılı OHAL KHK'sının bazı maddelerinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

Başbakan İngiliz Bakan'ı kabul etti

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson ile görüşmesinde, İngiltere'nin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından gösterdiği güçlü dayanışmayı takdirle karşıladığını belirtti.

İngiliz Bakan'a 'özür' sorusu

Türkiye'yi ziyaret eden İngiliz Bakan Johnson'a Çavuşoğlu ile ortak toplantısı sırasında zor bir soru soruldu. Toplantıda bir gazeteci, geçtiğimiz aylarda İngiltere'de yapılan yarışmada 'Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret şiiriyle' birinci olan Johnson'a 'Özür dileyecek misiniz?' diye sordu.

Bakan Kaya: Başvurular 15 Ekim'de

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Avrupa Birliği'nin mültecilere ilişkin verdiği sözü yerine getirme çağrısı yaparak, "Bakanlığımız ile Dünya Gıda Programı arasında imzalanacak protokolün ardından, 15 Ekim'de başvuruların alınmaya başlanması planlanıyor" dedi.

CHP'liler davul-zurna ile sınırı denetledi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Suriye sınırında denetim ve inceleme için görevlendirdiği CHP'li heyetin sınıra yakın bir evdeki davullu-zurnalı sofra görüntüleri ortaya çıktı.

Yıldırım ile Medvedev görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev'le telefonda görüştü. Yıldırım'ın seçim sonuçları nedeniyle Medvedev'i tebrik ettiği ve iki liderin Rusya-Türkiye ilişkilerinde diyaloğu artırma konusunda mutabık kalındığı öğrenildi.

Erdoğan Boris Johnson'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, 50 dakika sürdü.

Yardım parasıyla ev ve araba almışlar

DBP Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in evinden çıkan belgelerde, Rojava ve Sur için toplanan paralarla daire ve araba alındığı ortaya çıktı.

Çavuşoğlu: Münbiç'te sözünü dinlemeyen YPG'yi Rakka'ya götüremezsin

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson ile açıklama yaptı. ABD'nin Rakka operasyonu için terör örgütü PYD ile anlaşmasını eleştiren Çavuşoğlu, "Münbiç'te sözünü dinlemeyen YPG'yi Rakka'ya götürmek çok yanlış. Bir terör örgütüne karşı diğeriyle anlaşmaya çalışmak da büyük hata" şeklinde konuştu.

TBMM Başkanı: Bir kez daha anladık

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 26. Dönem Yasama Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı açıklamada "Ülke olarak demokrasi, bağımsızlık ve hürriyetin değerini, uğradığımız hain saldırı ile bir kez daha anladık" dedi.

Bakan Soylu: Tepelerine bineceğiz

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda şehit olan 6 asker için düzenlenen törene katılan İçişleri Bakanı Soylu, terörle mücadeleye ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Soylu, "Güvenlik kuvvetlerimiz operasyonlarını aralıksız sürdürecek. Kış mış yok. Bütün mevsimler içerisinde, bunlar neredeyse tepelerine bineceğiz ve bu terörizmi de terörizmi meşru göstermek isteyenlerin de heveslerini, hayallerini ortadan kaldıracağız ve kıracağız" dedi.

Dilimiz birliğimizin teminatı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türk Dil Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, dilin, bir milletin bağımsızlığının, özgünlüğünün, zengin kültürel birikiminin ve köklü bir geleneğe sahip olduğunun en büyük göstergesi olduğunu belirtti.

ABD’yle en hassas konu FETÖ elebaşı

Bakan Çavuşoğlu, darbe girişiminin akıl hocalığını yapan FETÖ elebaşı Gülen'le ilgili tüm bilgileri ABD'ye ilettiklerini söyledi. Çavuşoğlu, "ABD ile ilişkilerimizde en hassas konu Gülen'in iadesi" dedi

CHP’de 15 Temmuz molası sona erdi

Partinin iyi yönetilmediğini düşünen ve Kılıçdaroğlu’na bayrak açan CHP’li muhalifler yeniden harekete geçti. 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle çalışmalarına ara veren isimler, yeni bir yol haritası için bu hafta biraraya gelecek. Muharrem İnce önderliğindeki muhalefetin hedefi ise olağanüstü seçimli kurultay

İstismarda yaşa göre ceza

Hükümet, TCK’da yeni bir revizyon için düğmeye bastı. Terörden trafiğe, dolandırıcılıktan kumara kadar birçok konuda ceza alt sınırı yeni düzenlemeyle yükseltilecek. Cinsel istismar suçlarında ceza oranı mağdurun yaşına göre kademeli artacak. Reform niteliğindeki düzenlemeler Bakanlar Kurulu’nda tüm yönleriyle ele alındı.

Asılsız ihbarın bir bedeli var

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Çankaya Köşkü'nde, Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.

FETÖ El Kaide'den farksız

Yabancı gazetecileri kabul eden TBMM Başkanı İsmail Kahraman, FETÖ'nün El Kaide'den farkı olmadığını söyledi. Kahraman, "Dün ikiz kuleleri, Afganistan dağlarındaki mağaradan yönetip berhava eden terörist neyse bugün Pensilvanya'da olan terörist de aynı durumdadır" dedi.

Bahçeli: Yeni bir darbe söylentisi mırıldanıyor

'İkinci darbe girişimi' iddiaları hakkında açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, "Yeni bir darbe söylentisi mırıldanıyor, ama bu kızgınlıkla yapılmış bir mırıldanma değil. Türkiye'nin korku tünelinden çıkması gerekiyor" dedi.

Kahraman'dan 'FETÖ' uyarısı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM Tören Salonu'nda yabancı gazetecileri kabul etti. Kahraman, "FETÖ'nün suçlu olduğu kesin olmakla beraber buna karşı bazı devletlerde değişik davranışlar var. O olmamalı. Kendi iç yüzünü ortaya koymuş bir teröristle karşı karşıyayız" dedi.

Anıtkabir'deki park için hükümetten ilk açıklama

Anıtkabir'e yapılan ve gelen tepkiler üzerine kaldırılan çocuk parkı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, "Türkiye'nin bu kadar önemli meseleleri arasında tali diyebileceğimiz böyle bir konunun tartışılması zaman kaybıdır. İyi niyetle yapılmış bir şeydir. Yine görünen lüzum üzerine Genelkurmay Başkanlığı gelen talepler üzerine parkı kaldırmıştır" dedi.

Çelik: AB'nin para aktarma mekanizmalarından şikayetçiyiz

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, Türkiye'yi ziyaret eden AB Komisyonu İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu Üyesi Stylianides ile ortak açıklama yaptı. Çelik, Uluslararası toplumun Türkiye'nin Suriyeli sığınmacılarla ilgili çabalarına desteğinin son derece yetersiz ve küçük düzeyde kaldığını belirterek, "AB'nin 3+3 milyar şeklindeki desteğini memnuniyetle karşılıyoruz fakat bu desteğin Türkiye'ye aktarılması ile ilgili mekanizmalara eleştirimiz var" diye konuştu.

Kurtulmuş: Moody's'in kararı 15 Temmuz'un artçı depremi

ABD merkezli kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in, Türkiye'nin kredi notuyla ilgili açıkladığı karara tepkiler devam ediyor. Kararın siyasi olduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye ekonomisinin son 2 aydaki sürecini özetleyerek kararı, "15 Temmuz'un artçı depremi" şeklinde nitelendirdi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.