• Tarihe göre sırala

CHP'den FETÖ'ye 8 milyonluk kıyak

FETÖ'nün 'belediyelerden sorumlu' yönetecisi Erkan Karaaslan'ın, Kılıçdaroğlu'nun özel kaleminin de aracılığıyla Sarıyer, Avcılar, Beylikdüzü ve Silivri belediyelerinden 8 milyonluk ihale aldığı tespit edildi.

Erdoğan'dan kanun onayı

"Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" yürürlüğe girdi. Çıraklık eğitimi alan kişilerin diploma alabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen fark derslerini tamamlaması gerekecek.

Kazakistan yolcusu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Pakistan ve Özbekistan ziyaretinin ardından bu hafta, Kazakistan'a gidecek. Ziyarette, ticaretten teröre karşı işbirliğine kadar önemli görüşmeler ele alınacak.

Diyanet'ten Halep seferberliği

Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğündeki “Halep'te İnsanlık Ölmesin” kampanyası, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katıldığı toplantı ile başlatıldı.

11 saatte 600 görüşme yaptım

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz gecesi 11 saatte 600 civarında telefon görüşmesi yaptığını söyledi. Bilişimin gücünü o gece bir kez daha gördüklerini belirten Yıldırım, darbecilerin mağduriyetinden söz etmenin şehitlerin ruhunu incittiğini kaydetti. Başbakan, 2017’yi de ‘bilişimde gelişim yılı’ olarak ilan etti.

Müezzinoğlu: 600 bin istihdama destek vereceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "Yaklaşık 600 bin istihdama önümüzdeki yıl Bakanlık olarak destek vereceğiz." dedi.

Soylu: Büyük bir yok oluşla karşı karşıya kalacaklar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadeleye ilişkin, "Bugün iyi günleri çok net söylüyorum. Nisandan sonra başlarına geleceklerin ne olacağını tahmin edemeyecekleri kadar büyük bir yok oluşla karşı karşıya kalacaklar" dedi.

Arslan: Akdeniz Sahil Yolu 2019'da bitecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Akdeniz Sahil Yolu'nun hepsinde tüneller, viyadükler, köprüler, bölünmüş yollar dahil çalışmalarımız devam ediyor. 2018 sonuna kadar yüzde 90 üzerinde, 2019'da da tamamını bitirmiş olacağız" dedi.

Erdoğan'ın 'TL' hamlesi Stratfor'u korkuttu

Düşünce kuruluşu Stratfor, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dış ticarette milli para kullanımına ilişkin çağrıya dikkati çekti. Stratfor, söz konusu hamlenin başka ülkelerin katılımıyla bir dalga oluşturması halinde, yeni bir küresel sistem değişikliğinin yaşanacağını belirtti.

Kurtulmuş: Yeni bir Ortadoğu kurmak mecburiyetindeyiz

Halep'te bir kadının doktor beklerken tekerlekli sandalye üzerinde hayatını kaybettiğini anlatan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Sözün, insanlığın, ahlakın, vicdanın bittiği yer. Böyle bir coğrafyada, yeni bir Ortadoğu'yu da kurmak mecburiyetindeyiz" dedi.

Erdoğan 6764 sayılı kanunu onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"u onayladı. Söz konusu kanunla eğitimde önemli düzenlemeler gerçekleştirilecek.

AK Parti ve MHP anayasada anlaştı

AK Parti ve MHP, anayasa metninde uzlaşmaya vardı. Anayasa değişikliğine ilişkin teklif, cuma ya da cumartesi Meclis'e gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yıldırım'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de Başbakan Yıldırım ile görüştü.

Demirtaş ifade verdi

HDP'nin tutuklanan Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, Ankara'da soruşturmayı yürüten savcıya SEGBİS üzerinden ifade verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Akar’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de Genelkurmay Başkanı Akar'la görüştü.

Kılıçdaroğlu'nun kendini bile inandıramadığı yalanları

FETÖ'nün kaset kumpasıyla CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatı yalanlarla dolu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere birçok hükümet yetkilisini hedef gösteren Kılıçdaroğlu, belge göstermeden ardı arkasına iftiraları ortaya attı.

HDP'li vekil Hüda Kaya serbest bırakıldı

İstanbul'daki evinde gözaltına alınan HDP'li milletvekili Hüda Kaya serbest bırakıldı.

Bin 800 kilometrekare terörden temizlendi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye'de bin 800 kilometrekarelik bir bölgenin terörden temizlendiğini söyledi. Halep'teki insanlık dramına dikkat çeken Kalın, bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in 3 kez görüştüğünü belirtti. Sözcü Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dolar hesabına ilişkin spekülasyona da son noktayı koydu.

Diyarbakır ve Hakkari'de 3 belediyeye kayyum atandı

"Terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanan Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkanı Kurbanoğlu, Diyarbakır Kayapınar Belediye Başkanı Aydın ve Hakkari Çukurca Belediye Başkanı Tunç görevden uzaklaştırıldı. Üç belediyeye de İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandı.

Erbakan'ın bütçe konuşmalarından bugüne yansıyan ifadeler

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Aydın Ünal köşesinde rof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 1975, 1979 ve 1980'deki bütçe konuşmalarını yeniden gündeme taşıdı. Hayrettin Karaman, Kemal Öztürk, Serdar Tuncer ve Sema Karabıyık da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

31 ile yeni müftü atandı

Başbakan Yardımcılığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 31 ile yeni müftü atandı, 8 il müftüsünün yeri değiştirildi.

İsmet Sezgin vefat etti

TBMM eski Başkanı İsmet Sezgin, GATA’da hayatını kaybetti. Türk siyasetinin en eski isimlerinden 88 yaşındaki Sezgin, bir aydır kalp yetmezliği tedavisi görüyordu.

Almanya’ya Bahçekapılı tepkisi

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’nın, Köln havalimanında maruz kaldığı skandal muameleye Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki gecikmedi. Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann bakanlığa çağırıldı ve skandal muamele kınandı.

TL ve rubleyle ticarette ittifak

Rusya’nın, FETÖ ile mücadelede sağlam durduğunu kaydeden Başbakan Yıldırım, Moskova’nın Suriye’de rejim üzerinde inisiyatifini daha fazla hissettirmesini beklediklerini ifade etti. Rusya’nın yerli paraya ilgili olduklarını belirten Yıldırım, “En azından kısa vadeli ticaretin yerel parayla yapılması konusunda bir fikir birliği var” dedi.

Ekonomi silahını yine doğrulttular

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin belli dönemlerde ekonomik saldırıya maruz kaldığını belirterek, “Suriye ve Irak’ta ciddi hamleler yaptığımız, AB ile ilgili önemli kararlar almak üzere olduğumuz bir dönemde bir kez daha ekonomi silahları bize doğrultuldu. Bu saldırı karşısında millet arkamızda durdu” dedi

Yıldırım: Rusya'nın yardım teklifi unutulmayacak

Başbakan Yıldırım, Rus haber ajansı Tass için kaleme aldığı makalede, ilişkilerdeki zorlu dönemden sonra Rusya'nın darbe girişimi sırasında yardım teklif eden ilk ülkeler arasında olduğunu belirterek, "Bu, Türkiye'de unutulmayacak" ifadelerini kullandı.

Kahraman'dan Sezgin için taziye mesajı

TBMM Başkanı Kahraman, Sezgin'in vefatının ardından ailesine taziyelerini iletti.

'FETÖ ile irtibatlı 123 vakıf kapatıldı'

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, FETÖ ile irtibatlı 123 vakfın kapatıldığını, bunlara ait 2 bin 110 parsel taşınmazın Vakıflar Genel Müdürlüğüne intikal ettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezgin için taziye mesajı

Eski Bakan İsmet Sezgin'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk siyasetinin "İsmet Abi"si olarak da tanınan merhum, her zaman saygı ve sevgiyle yad edilecektir" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş: Tam bir seferberlik ruhu

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "dövizinizi bozdurun" çağrısına vatandaşların tam bir seferberlik ruhuyla destek verdiğine dikkati çekerek, Türk Lirası'nın hak ettiği seviyelere geleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karamollaoğlu'nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ile görüştü.

Eski Bakan İsmet Sezgin vefat etti

Eski Bakan ve TBMM Başkanı İsmet Sezgin, vefat etti. 88 yaşında hayatını kaybeden Sezgin, 1970'te Gençlik ve Spor Bakanı, 1979'da Maliye Bakanı, 1991-1993 arasında İçişleri Bakanı, 1997-1999 arasında Milli Savunma Bakanı olarak yapmıştı. Sezgin, 1995 yılında da TBMM Başkanlığına seçilmişti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.