DGD ödemeleri başladı

Malatya) 00:00 Nisan 02, 2008 Yeni Şafak

DGD ödemeleri başladı

Fotoğraf: Yeni Şafak
Malatya Tarım İl Müdürü Ahmet Güldal, geçtiğimiz yılın il genelinde çiftçilere 9 milyon 879 bin 116 YTL doğrudan gelir desteği ödemesi yapıldığını söyledi.

Güldal, sebze ve meyve üretimi yapılan araziler için dekar başına 3,35 YTL, hububat, yem bitkisi, baklagil ve üzüm yetiştiriciliği yapılan araziler için dekar başına 5,01 YTL., endüstri bitkileri, şekerpancarı ve tütün yetiştiriciliği yapılan araziler için dekar başına 8,40 YTL mazot ve kimyevi gübre desteği verildiğini kaydetti.

Geçtiğimiz yıl il genelinde DGD'ye başvuran 44 bin 21 çiftçiye verilecek olan mazot ve kimyevi gübre desteğinin toplam 9 milyon 879 bin 116 YTL.' yi bulduğunu dile getiren Güldal, destekleme tutarları çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını belirtti.

Ahmet Güldal, ilçelerdeki çiftçilerin Ziraat Bankası şubelerine kimlik fotokopileri ile başvurarak söz konusu desteği alabileceklerini vurguladı.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  DGD ödemeleri başladı

  DGD ödemeleri başladı
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#