İşte Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı

CHP genel başkanlığına aday olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun resim koleksiyoncusu olduğu ortaya çıktı.

00:00 Mayıs 20, 2010 Yeni Şafak

İşte Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı

Fotoğraf: Yeni Şafak
Nuri Abaç, Hüseyin Yüce, Fikret Otyam ve Ayetullah Sümer gibi ünlü ressamların 8 tablosu Kılıçdaroğlu'nun evini süslüyor...

'Gandi' lakaplı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı arasında 4 daire, 1 arsa ve 3 kooperatifte hissesi bulunuyor. Kılıçdaroğlu'nun, Nuri Abaç, Hüseyin Yüce, Güler Çakır, Fikret Otyam ve Ayetullah Sümer gibi ünlü ressamların eserlerine hayran olduğu da ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu, 5 Ocak 2010 tarihinde TBMM'ye verdiği mal beyanında kendisi, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Kerem Kılıçdaroğlu adına kayıtlı mal varlığını açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun evlerinin, arsasının ve değerli tablolarının yanı sıra 2004 yılında 14 bin liraya aldığı Renault Clio marka bir de arabası var. İşte Gandi Kemal'in mal beyanı:

ANKARA'DA 15 BiN TL'LiK DAiRE

İstanbul İçerenköy'de 1993 yılında alınan daire: 25 bin lira.

Ankara Balgat'ta 2003 yılında alınan bir daire: 142 bin lira.

Ankara Akyurt'ta 2003 yılında alınan bir daire: 15 bin lira. t

İzmir Seferihisar İpekkum Konut Yapı Kooperatifi'nde bedeli yazılmamış bir hisse.

Ankara Beytepe'deki Akçalı Yapı Kooperatifi'nde hisse.

İli belli olmayan Gökyurt Konut Yapı Kooperatifi'nde bedeli yazılmamış bir hisse.

2009'da İpekkum Konut Yapı Kooperatifi'ne tahsis edilen 163 bin 500 bedelinde bir arsa.

SANATA PARA HARCIYOR

Kılıçdaroğlu'nun mal beyanında, Cumhuriyet döneminin ünlü ressamlarının tabloları dikkat çekiyor. Koleksiyonda Nuri Abaç, Hüseyin Yüce, Güler Çakır, Fikret Otyam ve Ayetullah Sümer'e ait 8 tablosu bulunuyor.

1982 Nuri Abaç, 6 lira

1996 Nuri Abaç, 8 lira

1998 Hüseyin Yüce, 160 lira

1998 Hüseyin Yüce, 150 lira

1997 Güler Çakır, 250 lira

1995 Fikret Otyam, 9 lira

2004 Fikret Otyam, 2 bin lira

2003 Ayetullah Sümer,150 lira

EVLERİN DEĞERi YAZILANDAN ÇOK FAZLA

Kemal Kılıçdaroğlu'nun mal beyanında ev fiyatlarının aldığı tarihteki fiyattan gösteriliyor. Ankara Akyurt'ta 2003 yılında alınan dairenin 15 bin lira gösterilen değerinin bugün 50-90 bin lira arasında değiştiği belirtiliyor. İstanbul İçerenköy'deki dairesinin ise 100-300 bin lira arasında olduğu ifade ediliyor. İpekkum Kooperatifi'ndeki evlerin de 100-150 bin lira civarında satıldığı vurgulanıyor. Bugünün parasıyla Kılıçdaroğlu'nun gayrimenkullerinin değeri 800 bin lirayı buluyor. Kılıçdaroğlu'nun ünlü ressamların el ürünü yağlıboya tabloların değeri olarak yazdığı fiyatların rakamları ise uzmanlar tarafından çok düşük görülüyor.

(Bugün)

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  İşte Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı

  CHP genel başkanlığına aday olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun resim koleksiyoncusu olduğu ortaya çıktı. İşte Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#