Teşvik paketini gördü Doğu'ya fabrika kuruyor

Cihan 00:00 Mayıs 02, 2012 Yeni Şafak

Teşvik paketini gördü Doğu'ya fabrika kuruyor

Fotoğraf: Yeni Şafak
Hükümetin açıkladığı teşvik paketi yatırımcıyı Doğu'ya yöneltti. SÜTAŞ bu yıl içerisinde doğuya 80 milyon dolarlık yatırım yapma kararı aldı. Fabrikanın kurulacağı ili açıklamayan SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, bu yıl içinde faaliyete geçecek fabrikanın i700 kişiye istihdam imkanı sağlayacağını belirtti. Yılmaz, Karacabey'deki fabrikasında gazetecilerle bir araya geldi. Yılmaz, paketin yatırım ortamını geliştirmesi bakımından çok büyük önem arz ettiğini kaydetti. Teşviklerin her yatırımcı gibi kendilerini de cesaretlendirdiğine dikkat çeken Yılmaz, “Süt hayvancılığının gelişmesi ve süt piyasasına istikrar getirmek adına alınan tedbirler çok önemlidir ve bize ihracat vizyonunun da açacak seviyeye gelmiştir. ” dedi.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Teşvik paketini gördü Doğu'ya fabrika kuruyor

  Teşvik paketini gördü Doğu'ya fabrika kuruyor
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#