SeçimBaşbakan Yıldırımdan Erdoğana ilk davet

Başbakan Yıldırım'dan Erdoğan'a ilk davet

Başbakan Yıldırım, referandum sonrası ilk parti grup toplantısında 'partili cumhurbaşkanı' maddesine işaret etti. Resmi sonuçlarla birlikte sürecin başlatılacağını açıklayan Başbakan Yıldırım, "Kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz" dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Başbakan Yıldırım
Başbakan Yıldırım

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin referandum sonrası ilk grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Önemli bir gösterge oldu. Referandumun kaybedeni yok. Sandıktan çıkan sonuçla Türkiye kazanmıştır, millet kazanmıştır. Bu sonuç yeni bir dönemin başlangıcıdır.

En çok evet veren Bayburt da, en çok hayır veren Tunceli de kazançlı çıkmıştır. Vatandaşları ayrıştırmak isteyenlerin asla oyununa gelmeyin. Geleceğe yürümekten vazgeçmeyin. Demokratik olgunluk içinde bu oylamanın gerçekleşmesini sağlayan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Değerli yol arkadaşlarımla gurur duyuyorum.

MHP'yle birlikte hazırladık

Halk oylamasında partimiz öncülük görevini yerine getirdi. Bu tarihi yolculukta bizimle birlikte aynı amaç uğruna çalışan partiler de oldu. Başta MHP Genel Başkanı ile kadrolarına, BBP ve HÜDA PAR'a teşekkür ediyorum. Bu değişikliği MHP'yle ortak hazırladık. Güzel bir ortak duruşu da yerine getirdik. Sonuçlardan sonra kimin, ne kadar destek verdiğini sorgulamaya kalkmak abeste iştigal. Bu bir parti seçimi değildir, miller geleceğini seçmiştir.

REKLAM

Doğu ve Güneydoğu'dan gelen destek için vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanımız başından beri destekledi

Teşekkürün en büyüğü Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Buradan kendilerine selamlarımızı iletiyorum. Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin önüne açacak bu değişimi başından beri kararlıklıkla savundu.

'Partili cumhurbaşkanı' adımı

Resmi sonuçlarla birlikte kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz.

  • Kısaca 101. madde
  • Anayasa değişikliğinin kabul edilmesiyle birlikte 101'inci madde değiştirilmiş oldu. Artık Cumhurbaşkanı'nın parti üyesi olmasının önünde bir engel kalmadı.

Muhalefete çağrı

Biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin içine fitne sokmaya çalışanlara müsaade etmeyiz. İktidar partisi olarak bu demokratik süreci özenle koruyacağımıza bütün vatandaşlarımız emin olsun. Muhalefet partilerine çağrım olacak; Tartışmalar oldu ama millet kararını verdi. Bundan sonra hepimize düşen görev, ülkemizin daha güçlü olması için adım atmak. Ekonomimiz daha da güç kazanacak."

REKLAM
ÖNERİLEN VİDEOLAR
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.


Erdoğan'ın gençlere tavsiyesi Nuri Pakdil'den Kudüs selamı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere tavsiye ettiği yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Filistin'deki 3. intifada ile ilgili olarak bunları söyledi...
Yabancı gazeteci Yahudilere ağzının payını böyle verdi!
Robert Martin isimli gazetecinin geçtiğimiz yılarda Filistin'in El Halil şehrinde Yahudi yerleşimcilerle yaptığı çarpıcı röportaj büyük ilgi toplamıştı.Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.
Londra’da Türk bayraklı ‘Kudüs’ protestosu
ABD'nin aldığı karara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kudüs kararına karşı çıkan yüzlerce İngiltere vatandaşı, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı. Gösterilerde dikkat çeken detay ise Türk bayraklarıydı...
Trump′ın Kudüs kararına tepki yağdı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Filistin yeniden çatışma bölgesi haline geldi. Trump'ın tepki çeken bu kararı ardından kim dedi? Aradan geçen 68 yıl içinde Filistin toprakları nasıl küçüldü?


Kudüs için bir şey yap!
Kudüs... Kapanmayan yaramız, bitmeyen meselemiz. Şimdilerde ABD'nin skandal kararı ile gündemimizde.


Erbakan Hoca yıllar önce Kudüs için uyarmıştı
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın Kudüs kararı, Necmettin Erbakan'ın yıllar önce ABD'nin İsrail ile ilgili politikalarına yaptığı eleştirileri akıllara getirdi.