'Ağın''a Yolculuk' belgeseli tanıtıldı

Elazığ'ın Ağın Kaymakamlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen 'Ağın''a Yolculuk' adlı belgesel yapılan bir programla tanıtıldı.

Cihan 00:00 Ağustos 07, 2013 Yeni Şafak

'Ağın''a Yolculuk' belgeseli tanıtıldı

Fotoğraf: Yeni Şafak
Ağın Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu Kültür Merkezi'nde yapılan tanıtım programına Elazığ Valisi Muammer Erol, Ağın Kaymakamı Nedim Akmeşe, Ağın Belediye Başkanı Mustafa Yentur ve ilçe sakinleri katıldı.

Programda bir değerlendirme yapan Yönetmen Hüseyin Özden belgeselin hazırlıkları aşamasında gittikleri her yerde Ağınlıların yakın ilgisini gördüklerini söyledi. Özden, Ağın''ı uluslararası ölçekte tanıtacak bir yapımın ortaya çıktığını kaydetti.

Belgeselin yapımcısı Bülent Uğur ise belgeselde Ağın''ı Keban Barajı sonrasında yaşadığı sıkıntıları ve köprü özlemini bütün yönleri ile ele aldıklarını, kültürel zenginliğini ortaya koymaya çalıştıklarını ifade etti.

Ağın Kaymakamı Nedim Akmeşe ise belgeselin Ağın''ın tanıtımına önemli katkı sağlayacağını belirterek belgeselin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Programın sonunda Vali Erol tarafından yönetmen Hüseyin Özden ve Yapımcı Bülent Uğur''a katkıları nedeniyle plaketleri verildi.

Katılımcılar konuşmaların ardından belgeseli izledi.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  'Ağın''a Yolculuk' belgeseli tanıtıldı

  Elazığ'ın Ağın Kaymakamlığı tarafından yapımı gerçekleştirilen 'Ağın''a Yolculuk' adlı belgesel yapılan bir programla tanıtıldı. 'Ağın''a Yolculuk' belgeseli tanıtıldı
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#