SÜPER LİG

Ozan Tufan: Fatih Terim'in ayrılması bizi etkiledi

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Ozan Tufan, Fatih Terim'in A Milli Takım'dan ayrılmasının kendilerini olumsuz etkilediğini belirterek, "Alışılmış bir sistem vardı. Yeni hocayla yeni bir sisteme alışmak zor olur" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi AA

Ozan Tufan, Fatih Terim'in görevinden alınmasının ardından A Milli Takım teknik direktörlüğüne Mircea Lucescu'nun getirilmesi ile ay-yıldızlı ekibin 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde yapacağı İzlanda ve Finlandiya maçları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Alışılmış bir sistem vardı"

Lucescu'nun sistemine alışmak için zamana ihtiyaçları olduğuna değinen Ozan, şöyle konuştu:

  • Fatih Terim'in gitmesi herkesi etkiledi. Alışılmış bir sistem vardı. Yeni hocayla yeni bir sisteme alışmak zor olur. Bu sürece de alışacağız tabii ki ama buna zaman gerekir. Önemli olan formaya hizmet vermek. Fenerbahçe'de de milli takımlarda da elimizden gelenin en iyisini yapmamız lazım.

"Milli takımda kadrolar sürekli değişiyor"

Hedeflerinin Rusya'da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'na gitmek olduğunu aktaran 22 yaşındaki milli futbolcu, sözlerine şöyle devam etti:

  • Önümüzde zor maçlarımız var. Hedefimiz grubu geçip Dünya Kupası'na gitmekti. Bir sorunumuz var, milli takımda kadrolar sürekli değişiyor. Fatih hocayla kemik bir kadromuz vardı. Adaptasyon işi biraz zor oluyor. Adaptasyon sorunu olunca heyecan da yaşanıyor. O heyecanla da güçlü rakiplere karşı oynamak zordur.

Ozan Tufan, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde grubu lider bitirmek istediklerini söyledi.

"Arda ağabey bıraktığında kötü etkilendik"

Ozan Tufan, kaptan Arda Turan'ın milli takımı bırakmasının kendilerini kötü etkilediğini kaydetti. Arda'nın kendilerine ağabeylik yaptığını vurgulayan milli futbolcu, şunları söyledi:

  • Arda ağabey milli takımı bıraktığında kötü etkilendik. Herkes bir odada toplanmıştı o gün. Arda ağabey bizim kaptanımız. Bize ağabeylik yapan biri.

"Arda ağabey ile ilgili söylenenleri kabul etmiyorum"

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda milli takımda yaşandığı iddia edilen tartışmalarla ilgili Arda Turan'ın eleştirilmesinin doğru olmadığını dile getiren Ozan Tufan, sözlerini şöyle tamamladı:

  • Arda Turan'a böyle şeylerin yapılmasını hiç tasvip etmiyorum. Arda ağabey ile ilgili söylenenleri kabul etmiyorum. Çok yanlış. Onun verdikleri, yaptıkları belli. Bizleri yurt dışında gururlandırıyor. Kendisi bizim için çok önemli, yurt dışına çıkışın önünü açan bir değerdir. Kaptana yapılanlar yanlıştı. Geri gelmesine çok sevindim. Aramızda da ağabey kardeş ilişkisi vardır. Arda ağabeyin uzun yıllarda bizimle kalacağını düşünüyorum.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.