TeknolojiAndroid telefon 2 ay kullanılmayınca siliniyor

Android telefon 2 ay kullanılmayınca siliniyor

Android işletim sistemli akıllı telefonlarla ilgili ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Bir Reddit yazarının deneyimine göre, 60 gün süreyle kullanılmayan bir Android telefon, otomatik olarak tüm Android yedeklemesini siliyor.

Haber MerkeziDiger
Google'ın mobil işletim sistemi Android, dünyanın en yaygın kullanılan mobil işletim sistemi olarak biliniyor.
Google'ın mobil işletim sistemi Android, dünyanın en yaygın kullanılan mobil işletim sistemi olarak biliniyor.

60 gün boyunca etkin olmayan bir Android telefonun tüm yedeklemesini sildiği ortaya çıktı. Ayrıca bu işlem gerçekleşirken, Google tarafından Android yedeklemesinin silineceğine dair herhangi bir bildirim de gelmiyor.

Reddit kullanıcısı olan Tanglebrook, iki ay boyunca Android telefonunu kullanmadığını ve tüm uygulamalar ve ayar da dahil olmak üzere tüm Android yedekleme verilerini kullanmadığını söylediği bir yazı aracılığıyla kendi deneyimini paylaştı. Google'ın yedeklemesini silmeden önce kendisine herhangi bir bildirim ve uyarı göndermediğini görünce şok oldu. Tanglebrook, Sürücü Desteği ile temasa geçtiğinde şirketin ödemesine rağmen kurtarma seçeneğinin olmadığını keşfetti.

REKLAM

Bir telefonun iki hafta kullanılmaması durumunda, Google Drive yedekten önce bir son kullanma tarihi görüntülüyor ve otomatik silinene kadar ne kadar süreniz kaldığını gösteriyor. Sonrasında ise hiçbir şekilde yedekleme kurtarılamıyor.