TeknolojiAppleın yaptığından daha iyi olan uygulamalar

Apple'ın yaptığından daha iyi olan uygulamalar

Apple markalı cihazlar ile beraber gelen standart uygulamalar bazen yeterli olmayabiliyor. Bu uygulamalar yerine kullanabileceğiniz uygulamaları sizin için sıraladık.

Haber MerkeziYeni Şafak
Apple'ın geliştirdiği uygulamalardan daha iyi olan uygulamalar.
Apple'ın geliştirdiği uygulamalardan daha iyi olan uygulamalar.

iPhone’lar her seferinde Apple’ın geliştirdiği bazı uygulamalar ile geliyor. App Store’da bu uygulamaların alternatifleri bazen Apple’ın geliştirdiklerinin önüne geçebiliyor. Bu nedenle App Store’dan indirilebilen ve Apple’ın geliştirdiği uygulamalardan daha iyi olanları sizin için araştırdık.

Spotify

Apple Music yerine Spotify

Apple Music uygulaması Appe’ın çevirimiçi müzik piyasasına giriş yapmak için geliştirdiği ve aylık 10$ ile Apple’ın kataloğunda bulunan tüm müziklere ulaşabiliyorsunuz. Spotify en çok kullanılan müzik uygulaması olmaya devam ediyor.

Spotify Premium üyeliği Apple Music ile aynı ancak Spotify’ın en çok kullanılan uygulama olmasının nedeni zekice hazırlanmış listeler, Apple böyle bir şey yapmıyor. Bununla birlikte Spotify’da liste başı parçalar ve ‘Haftalık Keşif’ özelliklerinin bulunması Spotify’ı daha özel bir hale getiriyor.

REKLAM

Google Haritalar

Haritalar yerine Google Haritalar

Apple Haritalar uygulaması ilk yayınlandığı 2012’den bu yana büyük bir gelişme kaydetti, ancak Google Haritalar hala en güvenilir, detaylı ve seyahat alternatifleri bakımından zengin bir uygulama.

Google, Haritalar uygulamasının makine öğrenme algoritmaları ile geliştirildiğini ve trafiği kontrol ederek her zaman size en kısa mesafeyi sunduğunu söylüyor.

Evernote

Notlar yerine Evernote

Apple’ın iOS için geliştirdiği Notlar uygulaması son yıllarda daha iyi bir hale geldi. Ancak Evernote hala farklı türde notlar oluşturmanın ve tüm cihazlar ile uyumlu olması nedeniyle hala en iyi uygulama.

REKLAM

Evernote ile fotoğraf ve metinleri kullanarak notlar oluşturabiliyorsunuz. İşlerinizi organize etmek için hatırlatmalar, önemli işleri bayraklama gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Gelişmiş arama özelliği sayesinde PDF ve diğer belgelerinizi tarayarak kolayca istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Önemli bir diğer özelliği ise Evernote akıllı telefon, tablet, laptop ve masaüstü bilgisayarlar ile eş zamanlı olarak çalışabiliyor.

Google Chrome

Safari yerine Google Chrome

Google Chrome ve Safari neredeyse aynı özelliklere sahip ama laptop veya masaüstü bilgisayarınızda da Chrome kullanıyorsanız mobil ile eşleşerek tüm sekmelerinize diğer cihazlardan ulaşabilirsiniz.

REKLAM

Microsoft Excel

Sayılar yerine Microsoft Excel

Apple’ın Sayılar uygulaması tablolar oluşturmak için ideal bir program olsa da Excel hala bu konuda lider konumunda. Bunun nedeni ise Excel’in diğer cihazlar ile eşleşebilme özelliği.

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.
Londra’da Türk bayraklı ‘Kudüs’ protestosu
ABD'nin aldığı karara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kudüs kararına karşı çıkan yüzlerce İngiltere vatandaşı, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı. Gösterilerde dikkat çeken detay ise Türk bayraklarıydı...
Trump′ın Kudüs kararına tepki yağdı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Filistin yeniden çatışma bölgesi haline geldi. Trump'ın tepki çeken bu kararı ardından kim dedi? Aradan geçen 68 yıl içinde Filistin toprakları nasıl küçüldü?


Kudüs için bir şey yap!
Kudüs... Kapanmayan yaramız, bitmeyen meselemiz. Şimdilerde ABD'nin skandal kararı ile gündemimizde.


Erbakan Hoca yıllar önce Kudüs için uyarmıştı
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın Kudüs kararı, Necmettin Erbakan'ın yıllar önce ABD'nin İsrail ile ilgili politikalarına yaptığı eleştirileri akıllara getirdi.
Bilime Yön Veren Müslüman Alimler: El Belhi
İslam'ın gurur kaynağı olan, bilinen ilk bilişsel psikolog, beden ve akıl sağlığını ayıran ilk hekim El Belhi'yi bu haftaki Müslüman Alimler serimizde ele aldık. İşte yerin resmini ilk kez kullanarak coğrafyada, akıl sağlığına önem vererek psikolojide çığır açan Müslüman Alim el Belhi...


Ünlü sunucudan muhteşem Kudüs yorumu
Ünlü sunucu ve gazeteci Abdurrahman Uzun, ABD Başkanı Donald Trump'ın aldığı skandal Kudüs kararını 'İncil okurken sigara içilir mi?' hikayesi üzerinden 3 dakikada böyle özetledi.
Erdoğan'dan Pavlopulos'a: Biz olmasak NATO'ya giremezdiniz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi Yunanistan ziyaretinde Atina'da Yunan mevkidaşı Pavlopulos ile ortak basın açıklaması yaptı. Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos'un Lozan ile ilgili sözlerine Erdoğan sert yanıt verdi.
Kudüs... Şimdi ne olacak?
ABD Başkanı Donald Trump, dün Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıkladı. Trump'ın açıklaması tüm dünyada öfkeyle karşılanırken, skandal açıklamadan bu zamana kadar yaşananları özetledik...
Sokak köpeğiydi üniversiteye 'bekçi' oldu
Sokaklarda geçen 6 aylık yaşamının ardından arkadaşlarından ayrılıp üniversite kampüsü önünde ısrarlı bekleyişi, Oscar'a sadece sevgi ve düzenli mama değil, kimlikli güvenlik personeli olma kapısını da açtı.
Doğanın elektriksel gücü nefesleri kesti!
Doğanın bu açıdan çekilmiş görüntüleri izleyenlerin nefesini kesti. Dustin Farrell isimli bir kameraman, günlerce dolaşıp profesyonel araçlarla çekimini yaptığı Transient (geçici) isimli video ile doğanın elektriksel gücünü gözler önüne serdi. İşte o nefes kesen görüntüler...
Minikler asker ağabeylerini unutmadı
Hatay'da Zübeyde Hanım Anaokulunda okuyan 6 yaşındaki öğrenciler, Tunceli'de görev yapan askerlerimiz için sınıflarında komando yemini etti.UFO merakı yüzünden NASA'yı hackleyen Gary Mckinnon
Dünyanın en büyük askeri bilgisayar korsanlığına imza atan Gary Mckinnon en tehlikeli hackerlar arasında gösteriliyor. UFO belgelerinin saklandığını düşündüğü için başlayan ilginç hikayesi Pink Floyd şarkılarına bile konu olmayı başardı.