TeknolojiCumhurbaşkanı Erdoğan Twitterda bu 3 tweeti beğendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter’da bu 3 tweeti beğendi

Sosyal medyayı en aktif kullanan dünya liderleri arasında yer alan ve Twitter'daki takipçi sayısıyla 3. sırada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beğendiği 3 tweet dikkati çekti. Yaklaşık 8 yıldır Twitter hesabı bulunan Erdoğan'ın, Katar, ÖNDER ve Osmangazi Köprüsü ile ilgili 3 tweeti beğendiği görüldü.

Haber MerkeziYeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en beğenilen paylaşımları arasında çocuklarla ve torunlarıyla çektirdiği fotoğraflar yer alıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en beğenilen paylaşımları arasında çocuklarla ve torunlarıyla çektirdiği fotoğraflar yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyadaki etkinliği biliniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle Twitter’da ciddi bir takipçi kitlesi bulunuyor. Twiplomacy’nin verilerine göre Erdoğan bu alanda dünya çapında 3. sırada yer alıyor. Twitter’da en çok takipçisi bulunan dünya liderlerinin sıralaması şu şekilde:

  • ABD Başkanı Donald Trump – 38.4 milyon
  • Hindistan Başbakanı Narendra Modi – 34.2 milyon
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan – 11.1 milyon

Diğer taraftan Twitter’ın canlı yayın platformu Periscope’ta ise Erdoğan birinci sırada yer alıyor. Mayıs 2017’nin verilerine göre; Erdoğan’ın 57 binin üzerinde takipçisi ve 5.4 milyon beğenisi bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından, TC Cumhurbaşkanlığı hesabı ve Donald Trump geliyor.

Cumhurbaşkanı’nın en beğenilen paylaşımları arasında ise çocuklarla ve torunlarıyla çektirdiği fotoğraflar yer alıyor. Erdoğan’ın her fırsatta dile getirdiği çocuk sevgisi, Twitter’da paylaşılan fotoğraflarla da gözler önüne seriliyor.

REKLAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde paylaştığı ‘Bugünkü mesai arkadaşım torunum Ömer Tayyip’ paylaşımı, 14 binin üzerinde RT, 80 binin üzerinde de beğeni almıştı.

REKLAM

2009 yılından bu yana Twitter’da hesabı bulunan Erdoğan’ın sadece 3 tweet beğenmesi de dikkatlerden kaçmadı. Cumhurbaşkanı’nın beğendiği tweetler arasında Katar’ın karşılama mesajı, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin kardeşler buluşması paylaşımı ve Başbakanlık hesabının paylaştığı Osmangazi Köprüsü bulunuyor.

REKLAM