https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji Facebook Rusyada yasaklanabilir

Facebook Rusya'da yasaklanabilir

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişimi Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) Başkanı Aleksandr Jarov, kişisel verilere ilişkin yasal yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde Facebook’un engellenebileceğini söyledi

Haber Merkezi AA
Facebook'un kişisel verilere ilişkin yasal yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde Rusya'da engellenebileceği açıklandı.
Facebook'un kişisel verilere ilişkin yasal yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde Rusya'da engellenebileceği açıklandı.

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişimi Denetleme Kurumu Başkanı Aleksandr Jarov, Facebook'un ülkede yasaklanabileceğini söyledi.

Jarov, Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya’daki kanunların herkes ve her kurum için istisnasız geçerli olduğunu kaydetti. Daha önce Rusya'da engellenen LinkedIn'e atıfta bulunarak aşağıdaki açıklamayı yaptı.

  • “Eğer kişisel verilere ilişkin yasal yükümlülüklerini yerine getirmezse Facebook da engellenebilir.”

Rusya’da 2015’te yürürlüğe giren kanuna göre, ülkedeki yabancı şirketlerin Rus vatandaşlarına ait kişisel bilgileri Rusya’daki sunucularda tutması gerekiyor.

Söz konusu kanuna uymadığı gerekçesiyle yasaklanan ilk site geçen yılın kasım ayında LinkedIn olmuştu. Facebook’un yanı sıra Google ve Microsoft gibi sitelerin de yasa kapsamında değerlendirilmesi bekleniyor.

REKLAM