https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji Google 11 milyar dolara HTC elemanlarını transfer etti

Google 1.1 milyar dolara HTC elemanlarını transfer etti

Teknoloji devi Google, HTC ile büyük bir ortaklık kurmaya hazırlanıyor. Yeni telefonu Pixel 2'nin üretimi için anlaştığı firmanın elemanları ve teknolojilerini transfer etmek için 1.1 milyar dolar harcayacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Google Pixel 2'nin üretimi için HTC ile anlaştığını duyurmuştu.
Google Pixel 2'nin üretimi için HTC ile anlaştığını duyurmuştu.

Taiwanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin, Google tarafından satın alınması son zamanlarda konuşuluyordu ve artık gerçekleşiyor. Google, 1.1 milyar dolar harcayarak HTC’nin elemanlarını transfer ediyor. Hatta HTC’den transfer olanların büyük bir kısmı Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 2’nin üretiminde çalışmaya başladı.

Google, HTC ile ortaklığında şirketin elinde bulundurduğu teknolojileri yeni Pixel cihazlarında kullanabilecek. Pixel 2’yi HTC üreteceği için büyük bir ortaklık söz konusu. Google, 2000 HTC çalışanı ve diğer transfer detayları için Tayvanlı üreticiye 1.1 milyar dolar ödeyecek. Yeni bir amiral gemi modeline hazırlanan HTC aynı zamanda Sanal gerçeklik donanımları üzerinde çalışmaya devam ediyor.

  • Google’ın Donanım bölümü başkan yardımcısı Rick Osteroh, ‘’HTC, piyasadaki en gelişmiş ve güzel cihazları üretmiştir ve uzun süredir ortaklıklarımız bulunuyor. HTC’den firmamıza yeni gelen ekip üyelerine hoş geldin demek için sabırsızlanıyoruz.’’

HTC’yi tamamen satın almak yerine çalışanlarını kiralama yöntemine giden Google, kendi akıllı telefonlarını Tayvanlı üreticiye yaptırırken, bu cihazlardaki özelliklerin bazılarını HTC lisanları ile donatacak.

REKLAM

Google ve HTC arasında yapılacak olan sözleşmenin 2018 başında gerçekleşmesi umuluyor.