TeknolojiiOS 11de bildirim patlak verdi

iOS 11'de bildirim patlak verdi

Dün akşam saat 20:00’den sonra küresel çapta kullanıma sunulan iOS 11 ile kullanıcılar, bildirim sorunu yaşamaya başladı. iOS 10 ile kullanıma sunulan bildirimleri toplu silme özelliği, yeni işletim sisteminde düzgün çalışmıyor. Söz konusu durumun teknik bir hata mı yoksa Apple tarafından bilerek mi değiştirildiği ise henüz bilinmiyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
Dün akşam yayınlanan iOS 11 güncellemesi ile kullanıcılar, bildirimle ilgili sorun yaşamaya başladı.
Dün akşam yayınlanan iOS 11 güncellemesi ile kullanıcılar, bildirimle ilgili sorun yaşamaya başladı.

ABD’li teknoloji devi Apple dün akşam saat 20:00’da Apple hayranlarının merakla beklediği iOS 11 güncellemesini küresel çapta yayınladı. Birçok yeni özelliği bünyesinde barından yeni işletim sistemini kullanan kullanıcılar yüklendiği ilk andan hata ile karşılaştı.

Birçok mobil kullanıcısı için büyük önem arz eden bildirimler konusunda oldukça başarılı olan Apple, iOS 11 ile kullanıcılarının sorun yaşamasına neden oldu. iOS 10 ile bildirimlerin tümünü sil özelliğine kavuşan kullanıcılar, iOS 11’i yükledikten sonra bu özelliği sağlıklı kullanamaz hale geldi.

Özellikle yeni gelen bildirimlerde görülen bu sorun bildirimin üzerinden bir süre geçtikten sonra yeniden topluca kapatılabiliyor. Yeni gelen bildirimlerde ise tümünü sil ikonunu görebilmek için bildirimleri yukarı veya aşağı doğru kaydırma hareketi yapmanız gerekiyor.

REKLAM

Acil bir durum söz konusu olduğunda kullanıcılarına büyük sorunlar yaratabilecek bu sorunun, teknik bir hata mı yoksa Apple tarafından bilerek mi değiştirildiği ise henüz bilinmiyor.

iOS 11'de bildirim patlak verdi
TEKNOLOJİ
iOS 11'de bildirim patlak verdi

iOS 11 ile 10 yeni özellik
FOTOĞRAF11
Title
WWDC 2017 etkinliğinde duyurduğu ARKit ile iOS 11 ile artırılmış gerçeklik yarışına katılan Apple, geliştiricilere kendi AR aplikasyonlarını tasarlama imkanı veriyor.
Title
macOS'de uzun zamandır kullanılan ile aynı çalışma sistemine sahip Dock sistemi iOS 11 ile karşımıza çıkıyor. Çoklu görevler için çok kullanışlı olan Dock, iPad'lerin kullanımını kolaylaştırıyor.
Title
Apple, kontrol panelini iOS 11 ile tamamen değiştiriyor. Başarılı tasarımın yanı sıra ekran kaydetme özelliği de eklendi.
Title
Tamimiyle yenilen App Store yeni oyun ve yeni uygulama keşfetmek isteyen kullanıcılar için son derece memnun edici hale geldi. Oyunlara eklenen özellikleri uygulama içi ücretleri ile birlikte gösteriyor.
Title
Notlar uygulamasına eklenen belge tarama özelliği ile gittikçe kullanışlı hale gelen iOS 11, Apple Pencil ile belgelerinizi imzalamanıza da imkan veriyor.
Title
Dock ile çoklu görev desteği kazanan iOS, aynı anda birden fazla uygulamayı kontrol etmenizi sağlıyor. iOS 11 ile ekranı 3'e bölmek mümkün.
Title
Files uygulamasına kavuşan iOS 11, dosyaların kontrol edilebilmesi için daha başarılı bir sistem haline geldi. macOS seviyesine çok yaklaştığı söylenebilir.
Title
Son sürüm ile bildirimlerinizin kontrolünü kolaylaştırıyor.
Title
Files ile dosyalar üzerinde kontrol imkanı sağlayan iOS 11, sürükle bırak özelliği ile birden fazla belgenin yerini değiştirme veya başka bir yere taşımanıza olanak sağlıyor.
Title
iOS 11 ile daha yetenekli hale gelen ve yenilenmiş olan Siri'nin çeviri özelliği dikkat çekiyor. Şimdilik sadece Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dilleri için çeviri yapabiliyor.
Title
iOS 11 ile 10 yeni özellik
iOS 11 ile 10 yeni özellik
Bugün itibari ile kullanıcılara açılacak olan, Beta sürecini tamamlayan iOS 11, 10 yeni değişiklik ile karşımıza çıkıyor.

iOS 11 ve iOS 10 karşılaştırması
FOTOĞRAF18
Title
Ana ekran: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Bildirim ekranı: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Kontrol paneli: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Kontrol paneli 2: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
App Store: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Oyun Sayfası: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Ayarlar: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Ayarlar: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Kamera filtreleri: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Kamera Ayarları: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Arama ekranı: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Notlar: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Safari: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Cüzdan: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Hesap Makinesi: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
Takvim: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
Title
iMessage: iOS 11 (Sol) - iOS 10 (Sağ)
iOS 11 ve iOS 10 karşılaştırması
iOS 11 ve iOS 10'un tüm özelliklerinin görsel olarak karşılaştırılmış hali yeni gelen özelliklere dikkat çekiyor.

Apple iOS 11 nasıl kullanılır videosu yayınladı
TEKNOLOJİ
Apple iOS 11 nasıl kullanılır videosu yayınladı

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.


Erdoğan'ın gençlere tavsiyesi Nuri Pakdil'den Kudüs selamı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere tavsiye ettiği yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Filistin'deki 3. intifada ile ilgili olarak bunları söyledi...
Yabancı gazeteci Yahudilere ağzının payını böyle verdi!
Robert Martin isimli gazetecinin geçtiğimiz yılarda Filistin'in El Halil şehrinde Yahudi yerleşimcilerle yaptığı çarpıcı röportaj büyük ilgi toplamıştı.Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.
Londra’da Türk bayraklı ‘Kudüs’ protestosu
ABD'nin aldığı karara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kudüs kararına karşı çıkan yüzlerce İngiltere vatandaşı, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı. Gösterilerde dikkat çeken detay ise Türk bayraklarıydı...
Trump′ın Kudüs kararına tepki yağdı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Filistin yeniden çatışma bölgesi haline geldi. Trump'ın tepki çeken bu kararı ardından kim dedi? Aradan geçen 68 yıl içinde Filistin toprakları nasıl küçüldü?


Kudüs için bir şey yap!
Kudüs... Kapanmayan yaramız, bitmeyen meselemiz. Şimdilerde ABD'nin skandal kararı ile gündemimizde.


Erbakan Hoca yıllar önce Kudüs için uyarmıştı
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın Kudüs kararı, Necmettin Erbakan'ın yıllar önce ABD'nin İsrail ile ilgili politikalarına yaptığı eleştirileri akıllara getirdi.