TeknolojiiPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiyede satışa çıktı

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye'de resmen satışa çıktı! İşte iPhone 8'in özellikleri ve Türkiye fiyatı

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye’de satışa çıktı

Apple'ın merakla beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye'ye resmi olarak giriş yaptı. İstanbul başta olmak üzere bazı büyükşehirlerde Türkiye'deki ilk iPhone 8'lere sahip olmak isteyenler, mağazaların önünde kuyruk oluşturdu.

Haber MerkeziYeni Şafak
iPhone 8, gelişmiş kamerası, cam arka tasarımı, kablosuz ve hızlı şarj özellikleriyle dikkat çekiyor.
iPhone 8, gelişmiş kamerası, cam arka tasarımı, kablosuz ve hızlı şarj özellikleriyle dikkat çekiyor.

Apple’ın 12 Eylül’de tanıtımını gerçekleştirdiği yeni akıllı telefonları iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye’de satışa çıktı. 4.199 ila 5.599 TL arasında değişen fiyatlarla satılan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için geçtiğimiz akşam kuyruk oluştu. Apple mağazalarının önünde bekleyen müşteriler, Türkiye’de satılan ilk iPhone 8’e sahip olmak için adeta birbirleriyle yarıştı.

Bilindiği üzere Apple henüz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı satışa sundu. ‘Gelmiş geçmiş en iyi iPhone’ olarak lanse edilen iPhone X ise ABD’de 3 Kasım’da satışa çıkacak. Bu telefonun Türkiye’ye gelmesinin Aralık ayını bulacağı ifade ediliyor.

REKLAM

Apple Türkiye’nin yeni iPhone’lar için belirlediği fiyat listesi şu şekilde:

  • iPhone 8 64 GB – 4.199 TL
  • iPhone 8 256 GB – 4.999 TL
  • iPhone 8 Plus 64 GB – 4.799 TL
  • iPhone 8 Plus 256 GB – 5.599 TL
  • iPhone X 64 GB – 6.099 TL
  • iPhone X 256 GB – 6.899 TL

iPhone 8'de beklenenin tersine 3 GB değil 2 GB RAM kullanılıyor. Apple’ın burada bir iyileştirme yapmaması bir hayli eleştiri topladı. iPhone 8 ve 8 Plus’ın iki hafıza seçeneği var 64 ve 256 GB.

12-megapiksel kamerası bulunan iPhone 8’de 4 LED flaş desteği bulunuyor. Kamerada dikkat çeken en büyük yenilik ise 60 fps’de 4K video çekebilme özelliği. Bu da görüntünün çok daha akıcı olacağı anlamına geliyor. Ayrıca Slow Motion çekimlerde ise 240 fps çekim elde edilebiliyor.

REKLAM

Selfie kamerası olarak Apple, tıpkı iPhone 7’de olduğu gibi 7-megapiksellik bir ön kamera tercih etti. Fakat iPhone 8’de bu kameranın diyafram aralığı çok daha fazla olacak ve böylece düşük ışıkta ön kamera daha net görüntü verecek.

iPhone 8'de beklenen nihayet oldu ve kablosuz şarj özelliği eklendi. Böylece yeni İPhone'a sahip olan kullanıcılar, kablosuz şarj cihazıyla birlikte bu özellikten faydalanabilecek.