https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji iPhone Xdeki yaş sınırlaması

iPhone X’deki yaş sınırlaması

Apple’ın gözde cihazı iPhone X için yaş sınırlaması geldi. Söz konusu cihazın en önemli özelliklerinden biri olan Face ID özelliğinin, 13 yaş altı çocuklarda stabil çalışmadığı ve bu sebepten ötürü bu yaş altı kullanıcıların ekran kilidini açmak için şifre kullanması gerektiği belirtildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Apple'ın oldukça iddialı olduğu özelliklerden biri olan Face ID özelliğinin 13 yaş altı çocuklarda stabil çalışmadı açıkladı.
Apple'ın oldukça iddialı olduğu özelliklerden biri olan Face ID özelliğinin 13 yaş altı çocuklarda stabil çalışmadı açıkladı.

ABD’li teknoloji devi Apple iki hafta önce 10. Yıla özel tanıtımını gerçekleştirdiği iPhone x modeline bildiğiniz gibi Face ID özelliği ekledi. Düzenlediği etkinlikte Yüz tanıma sisteminin iddialı bir şekilde stabil çalıştığını ifade eden Apple, gözlük, saç stili, atıkı, bere ve hatta sakal şeklinizi tanıyıp kilidi açtığını herkese gösterdi.

Her koşulda kullanıcısının yüzünü okuyabilen ve güvenliği konusunda iddialı olan Apple, yaptığı açıklama yüz tanıma sisteminin ne yazık ki 13 yaşın altındaki çocuklarda stabil çalışmadığını açıkladı. Sistemin düzgün çalışmamasını 13 yaşındaki çocukların yüz hatlarında çok kısa sürede değişmesine, özellikle de ergenlik döneminde bu değişimin bu yaşlarda köklü olduğunu bağladı.

REKLAM

Hal böyle olunca teknoloji devi Apple’ın en gözde cihazı olan iPhone X’in Face ID özelliğini ne yazık ki 13 yaşından küçük çocukların kullanması mümkün olmayacak. Yine Apple’ın gözde cihazı iPhone X’i kullanmak isteyen 13 yaş altı çocuklar telefon kilidini şifre ile açmak zorunda kalacaklar.