TeknolojiKarlov suikastının fotoğrafı Batman oyununda görüldü

Karlov suikastının fotoğrafı Batman oyununda görüldü

19 Aralık 2016’da Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un uğradığı suikast sonrasında yerde yatan cansız bedeni, Amerikan Telltale şirketi tarafından tasarlanan ve ünlü Warner Bros şirketi tarafından dağıtılan ‘Batman-The Enemy Within’ adlı oyunda kullanıldı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un cansız bedeninini Batman-The Enemy Within adlı oyunda kullanılması, büyük tepkilere beden oldu.
Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un cansız bedeninini Batman-The Enemy Within adlı oyunda kullanılması, büyük tepkilere beden oldu.

19 Aralık 2016’da Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Mevlüt Mert Altıntaş adlı polis memuru tarafından öldürülmüştü. Büyük yankı uyandıran suikastten bir yıl sonra ‘Bro Team Pill’ isimli Twitter kullanıcısının ‘Batman-The Enemy Within’ adlı oyunda bir ayrıntıyı fark etmesi sosyal medyayı yeniden çalkaladı.

Söz konusu oyunda bir bankayı soyan saldırganların öldürdüğü görevli olarak Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov kullanılmış. Rus Büyükelçi, oyunda gerçeğinde olduğu gibi kapısı açık kasanın önünde vurulmuş şekilde yerde yattığı görülüyor.

Amerikan Telltale şirketi tarafından tasarlanan ve ünlü Warner Bros şirketi tarafından dağıtımı gerçekleştirilen oyunda bu görselin kullanılmasına kimse anlam veremedi.

REKLAM