https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji Messenger yapay zekasına 3 özellik eklendi

Messenger yapay zekasına 3 özellik eklendi

Facebook, Messenger’ın yapay zekasını geliştirmek ve kullanıcılar için gelişmiş bir deneyim sunmak için yeni özellikler eklemeyi amaçlıyor. Messenger’daki yapay zeka M, artık film seçimleri için de yardımcı olacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Facebook, Messenger'ın yapay zekasına 3 yeni özellik ekledi.
Facebook, Messenger'ın yapay zekasına 3 yeni özellik ekledi.

Facebook, Messenger yapay zekası M’in yeni özelliklerini ABD’de hayata geçirdi. Daha keyifli ve basit kullanıcı deneyimi için Facebook artık daha kullanışlı ve hızlı cevaplar öneriyor. Soruları anlayarak hızlı bir şekilde otomatik cevap verebiliyor. Bir diğer yenilik ise GIF göndermeyi seven kullanıcılar için M önerilerde bulunuyor. Bu şekilde sohbetler daha eğlenceli hale geleceğe benziyor.

Facebook Messenger’a reklam geliyor
TEKNOLOJİ
Facebook Messenger’a reklam geliyor

Son yenilik ise film tutkunları için getirilmiş. M, film planı yaptığınızı anlayabiliyor ve sinemaya gitmeye yönelik bir konuşma geçiyorsa otomatik bilet alma opsiyonu sunabiliyor. Ya da fragmanı izleyebileceğiniz hızlı yönlendirme yapabliyor. Fragmanı diğer arkadaşlarınızla da paylaşabiliyorsunuz. Yapay zekanın yazdığınız şeylerin farkında olması biraz korkutucu gelebilir. Şimdilik sadece ABD’de kullanıma sunulan bu özelliklerin diğer kullanıcılara ne zaman açılacağı şimdilik bilinmiyor.

REKLAM

Facebook Messenger’dan yeni özellik
TEKNOLOJİ
Facebook Messenger’dan yeni özellik