https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji Zuckerberg özür diledi

Zuckerberg özür diledi

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, kendi hesabı üzerinden paylaştığı paylaşım ile özür diledi. Zuckerberg, ‘Facebook’un asıl amacı insanları bir araya getirmek iken ayırmak için kullanıldı. Bu nedenle affınıza sığınıyorum ve işimi daha iyi yapmaya çalışacağım’ dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden özür paylaşımında bulundu.
Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden özür paylaşımında bulundu.

Sosyal medya devi Facebook’un, geçtiğimiz yıl gerçekleşen ABD seçimlerine etki ettiği yönünde birçok tartışma vardı. Bu etkinin Rus bağlantılı reklamlar üzerinden yapıldığı söyleniyor. 2016 yılında gerçekleşen seçimlerde Facebook’un rolü üzerine birçok araştırma yapıldı. Son olarak Mark Zuckerberg bir özür paylaşımı yaparak hatanın kendilerinde olduğunu söyledi.

Rusya bağlantılı 3.000 reklam için toplam 100 bin dolarlık bir harcama yapılmış. Zuckerberg geçtiğimiz hafta Trump tarafından ‘anti-Trump’ olmakla suçlandı ve Facebook’u savunmuştu. Genç CEO Facebook’un seçimleri etkileme gücünün olmadığını ve bu fikrin ‘çılgınca’ olduğunu söylediği için özür diledi.

REKLAM